Обява

Свий
Няма добавени обяви.

револвер Рюгер KGP 141

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • револвер Рюгер KGP 141

    Здравейте колеги!
    От скоро съм със споменатия револвер и ще ми е интересно и от полза, а надявам се и на всички останали, да обменим опит и мнения относно стрелбата, патроните, почистването, носенето и всичко останало, на такива железа. Както споменах, притежавам го от скоро и тепърва ще го опознавам и свиквам с него. А иначе за протокола: Рюгер KGP 141 с 4" цев, шест заряден барабан, тритиеви мерни прибори, гумена ръкохватка.
    Моля за съвет: като отида на стрелбището трябва ли да избягвам стрелба с някои видове патрони, от гледна точка на запазването на оръжието и неговото почистване? И още: как и с какво е най-добре и лесно, да почиствам след стрелба, и смазвам за съхранение?
    Вероятно назад във времето е имало подобна/и/ теми, но точно такава не открих. Независимо от това се извинявам за евентуалното повторение.
    Успех на всички!
    Прикачени файлове

  • #2
    От: револвер Рюгер KGP 141

    Честито! Добър избор!Това си е GP100 http://www.offroad-bulgaria.com/show...ighlight=ruger
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #3
      От: револвер Рюгер KGP 141

      Аз харесва!
      42

      Коментар


      • #4
        От: револвер Рюгер KGP 141

        Приятно е, когато получиш одобрение за револвера си от хора, които знаят за какво става дума! Благодаря Ви, колеги!
        А със снимките явно съм попрекалил с размера и не най-доброто им качество, но... "сам човек толкова може".

        Коментар


        • #5
          От: револвер Рюгер KGP 141

          И аз съм на клона с харесването.

          Колко голям човек трябва да си за да се носи това скрито и удобно?
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: револвер Рюгер KGP 141

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            И аз съм на клона с харесването.

            Колко голям човек трябва да си за да се носи това скрито и удобно?
            Колкото мен 1.90 и 110 кила нося си го и не ми пречи! Но знам че имам това на което мога да разчитам!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #7
              От: револвер Рюгер KGP 141

              Много добър,класика.

              Коментар


              • #8
                От: револвер Рюгер KGP 141

                Револверите са моята романтична любоФ. Харесвам ги като изобретение на човешката оръжейна мисъл. Никога не бих го използвал като основно оръжие обаче.Рюгера си е класика ...със здраве да си стреляш!
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: револвер Рюгер KGP 141

                  Както се казва: "Добре дошъл при Тъмната страна!!!"

                  За наистина скрито носене си трябват габарити, здрави гащи и мъничко по-широка риза. Моя го нося с вътрешен кобур отзад на хълбока и няма проблеми с криенето лятото. Относно боеприпаса - всеяден е. Относно чистенето - трудничко и бавничко е, ако искаш да бъде наистина чистичък де. Единствената препоръка е относно слагането на най-слабите пружини и употребата на твърдите капсули след време - може да не възпламени. Не ми се е случвало, но трябва да се има предвид.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #10
                    От: револвер Рюгер KGP 141

                    Красавец е! Честито! Със здраве и кеф да погърмяваш!
                    А относно въпросите ти - не мисля, че има някакви специални чалъми за поддръжка на точно това оръжие, различни от общоизвестните. Почистване и смазване - след всяка стрелба (може и по-рядко, но ако си харесваш и уважаваш оръжието - всеки път), протривка на цевта - преди всяка стрелба.
                    Вид смазка - страх ме е да посоча, защото във всички наши форуми още отеква тътенът от титаничните сражения на тема "най-добра смазка".
                    С какви патрони - ами с каквито има по стрелбищата - обикновено имат най-много по 2-3 вида от 357маг.
                    Успех и на теб!

                    Коментар


                    • #11
                      От: револвер Рюгер KGP 141

                      Благодаря колеги, за хубавите оценки!
                      Веднага отговарям: височина 180см и 83-85кг. Никакъв проблем. За скрито - да, за удобно - ... без каквото и да е желязо е по-удобно. Но всеки си избира начина.
                      Колега Светльо, благодаря за насочването към старата тема. Не я бях чел. Чудно!
                      Момчета, от тази седмица започвам здраво да стрелям на стрелбището. В края на краищата за мен си е ново оръжие. Ще пробвам всички патрони, предлагани на стрелбището. Не споменахте, да се въздържам от употреба на някои видове. В този ред на мисли, някой има ли впечатления и опит с оръжейна смазка"Галера" на "Хилмен" /флакон спрей 200мл/? За първи път си я купих и не знам става ли или не. Да не ви казвам, че чак в къщи видях, че е с изтекъл срок на годност. Какво да се прави - светът се крепи на балъци! Та, да я пробвам ли след стрелбите или не?
                      Желая Ви здраве и много изгърмяни патрони!

                      Коментар


                      • #12
                        От: револвер Рюгер KGP 141

                        Честито, колега и поздравления. Чудесен револвер, даже емблематичен.
                        За патроните не се притеснявай, оръжието е проектрано за постоянна стрелба с възможно най-мощните магнуми на пазара.
                        Ако ще го ползваш за самозащита, както предполагам, не те стветвам да пипаш оригиналните пружини. Ясно е, че производителят се е преосигурил с малко по-тежки от необходимото, но пък от друга страна имаш 100% надеждност.
                        Носенето не е от най-удобните - иска си сериозен колан и кобур, по пък кеф цена няма. Реално си с компактна "карабина" .
                        Относно чистенето и смазването, неръждавейката на практика е доста непретенциозна. Все пак според мен си вземи свестни американски смазки, а разните хилмани ги зарежи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: револвер Рюгер KGP 141

                          Фаьр клийн ползвам за почистване барабана на нерьждавейка револвер,с каквито и да е гадости да го стреляш става като нов после.Карбонов шомпол,че да не надраскаш цевта и качествено масло са другите 2 неща които ти трябват ако не броим 2 стари четки за зъби.За масло аз ползвам препоръчаното от Сиг Сауер,върти се като на Холувудски екшън от 60те.

                          Колан на 2 слоя и кобра катарама за лесно разкопчаване ми държат Дювал дрелка на задника с часове,ТАГ Гиьр като цена и качество са добри.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: револвер Рюгер KGP 141

                            Благодаря и на Вас колеги, за времето и вниманието, които ми отделяте, и за полезните съвети! Днес за първи път бях на стрелбището с новото оръжие. Голямо удоволствие! Друго не съм и очаквал. Револверът ляга добре в ръката ми, удобен ми е и дори не ме изненада с много силен откат при стрелбата. Въпреки, че стрелях с всички налични на стрелбището патрони в .357 магнум. С .38 спешъл пък въобще не се усеща. Освен това, изненадващо дори за мен, се справих много добре с мишените! В интерес на истината, с .38 спешъл стрелбата ми е по-слаба като резултати. На около 20м.
                            Поздрави на всички и успехи!

                            Коментар


                            • #15
                              От: револвер Рюгер KGP 141

                              Колеги, отново моля за съвет!
                              Според Вас, с какви боеприпаси/марка, вид, тегло и т.н.т./ от разрешените по закон в прекрасната ни Родина, е най-добре да си разхождам револвера или да ми лежи за не дай си Боже в касата?! Разбира се, постарах се да изчета почти всичко по въпроса/ама нада ли/, но високо ценя Вашите мнения като хора, много по-напред в тази материя от мен! Ще съм Ви много благодарен за съветите и препоръките! Все пак за мен това е първи револвер, а освен за удоволствие от стрелбата, го имам най-вече за самозащита и на семейството ми такава. Сещам се и друго: след всички административни процедури по придобиването на новото оръжие и прострелката му, от МВР мисля, че ми дадоха някакъв документ за използваните броя боеприпаси за въпросната прострелка. Но при представяне на всички документи в служба КОС, за да се сдобия със заветното разрешително, чак сега се усещам, че при мен не остана наличен документ, удостоверяващ броя на патроните, използвани при прострелването. При евентуална проверка, аз на практика не мога да докажа къде са въпросните патрони! Трябва ли да притеснявам КОС за копие на документа, или не?
                              Предварително Ви благодаря и спокойни почивни дни!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X