Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SA или DA/SA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SA или DA/SA

    Здравейте,

    Последната седмица изчетох доста материали за да си избера пистолет.

    Предварително искам да кажа, че това ще ми бъде първото КНО, няма да го нося постоянно ,ще го използвам основно за забавление. От всички пистолети, които видях най-много ми харесваt (на външен вид) SW1911 и Sig Sauer x-five Allround . Това което чета ме кара да мисля,че основната им разлика е точно системата на спусъка (и калибъра разбира се).

    Не мога обаче да си обясня каква е практическата разлика при тези две с-ми за човек като мен.
    Nissan Patrol Y61

  • #2
    До: SA или DA/SA

    Това са въможните вариянти на спускане на "чукчето" (ударника, или петлето) и възпроизвеждане на изстрел.
    Single action (SA) - ударникът е изведен предварително в задно положение (ръчно, или от предния изстрел) и при натискане на спусъка се освобождава и удря "бойната игла".
    Double action (DA) - ударникът е спуснат, при натискане на спусъка започва извеждането му до достигане на необходимото разстояние и освобождаването му в този момент.
    Съвременните пистолети, с много малко изключения, работят и в двата режима.
    Разликата е главно в усилието упражнявано върху спусъка, при DA, усилието обикновено е два и повече пъти по-голямо, което се отразява главно на точноста на стрелбата.
    Съществува и още една система: Double action only (DAO). При нея, както е видно от името е възможна стрелба само като при DA, т.е. извеждането на ударника става само и единствено с натискане на спусъка. Лично аз не бих ползвал пистолет с подобна система, въпреки твърденията, че била по-професионална и може би по-безопасна. Вероятно, защото това е системата на револверите, някой казват, че е предпочитана от US полицаите...
    Ако ще ползвате пистолета главно за забавление, вероятно не е без значение цената на патроните. Доколкото съм запознат SW1911 се произвежда само във вариянт за 45ACP, докато Sig Sauer x-five Allround се предлага и за 9х19 Para.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: SA или DA/SA

      За цената на патроните - ясно.

      И принципите на двете системи ги изчетох в нета.

      Но не разбирам каква е разликата в използването им при моя случай.

      SA e по-точен ( заради по-малкото усилие), но по-малко обезопасен и обратното или има и нещо друго.
      Nissan Patrol Y61

      Коментар


      • #4
        До: SA или DA/SA

        Почти всички пистолети за SA/DA, т.е. могат да стрелят и по двата начина. Изключение са DAO, които не могат да стрелят SA, а само DA. Относно безопасноста, повечето са осигурени с по няколко механизма.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #5
          До: SA или DA/SA

          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
          Почти всички пистолети за SA/DA, т.е. могат да стрелят и по двата начина. Изключение са DAO, които не могат да стрелят SA, а само DA. Относно безопасноста, повечето са осигурени с по няколко механизма.
          Е,да обаче SW1911 e само SA.
          Nissan Patrol Y61

          Коментар


          • #6
            До: SA или DA/SA

            Първоначално публикуван от Novice Преглед на мнение
            Е,да обаче SW1911 e само SA.
            Нормално е за производител на револвери...
            Вероятно по тази причина са решили, че 8 патрона са дори много...
            Колега, пистолетите са като джипките, важното е ти да си го харесваш!
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #7
              До: SA или DA/SA

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              Нормално е за производител на револвери...
              Вероятно по тази причина са решили, че 8 патрона са дори много...
              Колега, пистолетите са като джипките, важното е ти да си го харесваш!
              Не е точно така. 908,910,410 са си SA/DA.

              А това за джипките е вярно....
              Nissan Patrol Y61

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X