Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ред за продажба на КНО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ред за продажба на КНО

    Преди да ме пребиете с камъни заради продажбата ще кажа, че пак ще се купя и/или наследя, защото има и предистория.

    На въпроса КНО-то ми се води в седмо РУП-София, четох по други форуми, че ще ми трябва молба до началник РУП, че искам да продавам и преглед на оръжието, да поясня четох само за ловно дълго оръжие, за КНО така и не намерих. За прочетеното до сега пък разбрах, че не всички искат и подават молба за продажба, на купувачът КОС-та казва само молба трябвало.
    1. Трябва ли молба.
    2. Трябва ли преглед на КНО-то.

    Благодаря предварително

  • #2
    От: Ред за продажба на КНО

    Не знам как е при вас, ще ти кажа как беше при мен - 2 пъти.
    Купувача трябва да има валидно разрешително за придобиване, отивате в КОС-а в приемния ден без никакви предварителни подготовки и на място уреждате всички документи - молбата се пише на място, плаща се такса промяна съхранение и още нещо (10 лв без таксите към банката).
    Прегледа тежи на купувача - трябва да е наличен преди да се остави оръжието за прострелка.
    Така процедирахме и в Пловдив и в Стара Загора - за 15 минути работа.
    Последно редактирано от slaf4u; 05-03-14, 20:50. Причина: правописна грешка
    42

    Коментар


    • #3
      От: Ред за продажба на КНО

      Славчо ти каза как става.Имай предвид,че после тръгваш пак отначало,и в много случаи такива получават откази.

      Коментар


      • #4
        От: Ред за продажба на КНО

        Важно е какво каже КОС-аджията.
        При мен нова прострелка нямаше, то веднъж е прострелвано, за преглед не си спомням, но ми излезе 40 лв. само на мен /купувача/.
        Нека колегата отиде в КОС.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #5
          От: Ред за продажба на КНО

          В зависимост от настроението на КОС-аджийте може и да се мине без повторна прострелка ако е наличен протокола от предишната. При мен се наложи да прострелвам адаптера т.к. протокола го нямаше, аналогично на 9х19.
          42

          Коментар


          • #6
            От: Ред за продажба на КНО

            Ако оръжието минава от района на едно ОДП ккъм друго задължително има прострелка. Трябва ли да Ви напомням, че проектилите все още не се сканират и не се въвеждат в компютъризирана база данн, както е в някои бели държави. Така че ако оръжието Ви е пристреляно в Стара Загора, а гръменте в Сливен (без КОС при РУП Сливен да имат прострелка) и ако не се редадете и не Ви хванат, няма как да се разбере, че това оръжие се води на Вас.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #7
              От: Ред за продажба на КНО

              ТЦ!
              Няаа са прайш на ударен, спомням си че ти разказах...
              Косаджията каза - носиш протокола - няма прострелка, не носиш - стреляме у кофата!
              42

              Коментар


              • #8
                От: Ред за продажба на КНО

                ТЦ!
                Няаа са прайш на ударен, спомням си че ти разказах...
                Косаджията каза - носиш протокола - няма прострелка, не носиш - стреляме у кофата!
                А това, че всеки КОС си е башка - спор няма!
                42

                Коментар


                • #9
                  От: Ред за продажба на КНО

                  Ми нали като имат протокол, и ако стане белята и стрелеца го няма на мястото и намерят проектил и гилза веднага ще разберат, че дадения проектил и дадената гилза е изстреляна от еди какъв си модел пистолет, еди каква си марка и че даже кой подред патрон е изтрелян. Тогава вадят бумагите на всички притежатели на такива ютиии в региона и почва сравняване. Виждат че ти имаш, виждат че е прострелван в КОС при УП еди кое си на Стара Загора и твоя пищов също влиза в списъка на тези, които ще сравняват.

                  П.П. Не е проблем при съмнение да те извикат за прострелка по всяко едно време. Не е проблем да ти направят прострелка без пари, ама тогава вече хич не е на добре работата.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ред за продажба на КНО

                    Зачекваш много интересна за мен тема - как разбират кой по ред е изстрелян въпросния патрон? Ако да речем преди това пълнителя е бил разлентован няколко пъти или с пистолета е стреляно на стрелбище и не е бил почистен (аналогично на Израелското чистене споменато от Калин) по какви признаци ще разберат, че преди този патрон са били изстреляни N на брой патрони.


                    Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                    Ми нали като имат протокол, и ако стане белята и стрелеца го няма на мястото и намерят проектил и гилза веднага ще разберат, че дадения проектил и дадената гилза е изстреляна от еди какъв си модел пистолет

                    Тъй де - това имах и аз предвид, което не кореспондира с:


                    Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                    Ако оръжието минава от района на едно ОДП ккъм друго задължително има прострелка.
                    42

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ред за продажба на КНО

                      Имам предвид, че или се прави нова прострелка или се разчита на старата, която е документирана. Но няма вариант да няма прострелка. Т.е. оръжието ти да е без протокол от София примерно и в Ямбол да не го прострелят. Това ми беше основната мисъл, че една или друга прострелка ще има и тя ще е документирана.

                      П.П. А как разбират ако изсттреляш 2 патрона кой е бил първи и кой втори честно казано не знам, мога да проверя и да питам хората, които го правят. Знам, че със сигурност може да се разбере. Предполагам, че при първия изстрел (студен изстрел) нарезите ще са по-дълбоки.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ред за продажба на КНО

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        П.П. А как разбират ако изсттреляш 2 патрона кой е бил първи и кой втори честно казано не знам, мога да проверя и да питам хората, които го правят.
                        Ще ми бъде много интересно да разбера - от чисто любопитство

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        Предполагам, че при първия изстрел (студен изстрел) нарезите ще са по-дълбоки.
                        За това следва да е намерен първия проектил или да се прави нова прострелка както каза но с патрони от същата марка, модел и партида. Освен това не мисля, че между 7-8-9 патрон ще има разлика...
                        42

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ред за продажба на КНО

                          При мен прехвърлянето беше в същото РПУ.

                          П.П. Едва ли е по дълбочината на нарезите. Температурното разширение при няколко изстрела ако изобщо го има едва ли е по-голямо от разликата в диаметрите на куршумите при серийното производство.
                          Виж ако стреля цялото управление или взвод с един пистолет накрая започва да пуши от смазката.
                          Последно редактирано от Chicho1; 08-03-14, 21:14. Причина: П.П.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ред за продажба на КНО

                            Малко извън темата, но не съвсем, какво става ако си с револвер и куршуми от чисто меко олово. Няма гилза, проектила на ваденка, и ако няма сериозен повод и свидетели печелиш по точки. Дори и да има, въпрос на много трудно/невъзможно/ доказване е. Неща от сорта барутни отлагания по кожата и дрехите отдавна не е проблем да се заличат.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ред за продажба на КНО

                              Аз имам два протокола за прострелка, тъй като го купувах живеех на друг адрес в друго ОДП, като си сменях адреса и съответно разрешителното оръжеиника на 7-мо пак ми го прибра за прострелка. Интересното е друго, че пак се връща там от където дойде, ама гаранция пак ще го стрелят .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X