Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кобури

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кобури

    Вписва се идеално чантичката. Аз примерно съм длъжен на всякъде да ходя с оръжие, извън работа вероятността да го използвам е малка, но трябва да го нося. Ето ти пример, чантичката е идеалния вариант, като в нея пъхаш и други неща.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Кобури

      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
      ...КНО-то следва да се носи в кобур по тялото,..
      Май няма такива изисквания по закон.
      http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135696097

      Коментар


      • От: Кобури

        Няма изисквания, всеки може да си го носи както иска, стига да отговаря на другите изисквания - да не е повече от един брой КНО и да е скрит.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Кобури

          Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
          Май няма такива изисквания по закон.
          http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135696097
          И аз не видях конкретно написано, не знам защо съм останал с такова впечатление.
          42

          Коментар


          • От: Кобури

            Дайте идея за нов кобур на Г17, Фобус-а отпада поради новите мерни прибори. Мушката е висока и Фобус-а не подлежи на решаване на проблема чрез побългаряване. За открито носене имам кобур, трябва ми кобур за цивилно носене, позволяващ относително бързо вадене и да е по-устойчив от Фобус-а при бягане, да не се мандахерца целия. Някой има ли впечатления от Тазманийския тигър:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7675343a-7675343.jpg
Прегледи:1
Размер:31.2 КБ
ID:5498997

            П.П. Забравих да кажа, че ми трябва долу горе за скрито носене.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Кобури

              Много тактикул тоз... http://www.youtube.com/watch?v=1ZstP7CAoYk ! Не го виждам скритото носене с него.
              Предлагам да си спретнеш един кайдексов - тъкмо ще е правен по твоя пищол, с твоите мерни прибори . Последен шанс да се качиш на влака - ще си заръчвам лист 1 мм - да си правя нов.
              Последно редактирано от slaf4u; 05-07-13, 19:14.
              42

              Коментар


              • От: Кобури

                Мне, кайдекса нещо не го приемам, нещо много мек ми се струва и мисля, че ще се получи като при Фобуса, при бягане и скачане да се се мандахерца. Поръчах тазманийския тъгър. Става за сравнително скрито носене. Като дойде ще пиша и ще пусна снимки.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Кобури

                  Taзманийският е убав, но си е баш за открито носене...

                  Коментар


                  • От: Кобури

                    За мен разликата между открито и скрито носене и дали ризата ще ми е вкарана в панталона или ще си е отвън. Разлика при кобурите не вярвам да има кой знае колко, надали плата е по-дебел от плата на другите или от полимера на кой да е кайдексов кобур или от Фобус-а. На мен основно ми трябва да не е открито оръжието, когато не съм на работа, а че си личи това вече е друга работа, единствения начин да не си личи е през зимата.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Кобури

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                      Мне, кайдекса нещо не го приемам, нещо много мек ми се струва и мисля, че ще се получи като при Фобуса, при бягане и скачане да се се мандахерца. Поръчах тазманийския тъгър. Става за сравнително скрито носене. Като дойде ще пиша и ще пусна снимки.
                      Тук си в грешка гръбначестий... Кайдекса, имайки предвид, че аз си го бях правил (което само по себе си предполага по-ниско качество т.к. се учих на него) прибираше пистолета много плътно към тялото и в никакъв случай, не мога да кажа, че оръжието се мандахерца - стои си на мястото и не шавва. Единствения недостатък на домашния кайдекс е това, че не мога да му направя активно заключване а разчитам само на "отливката". А това, че бил мек - наистина само така ти се струва. 1,5 мм е много по-твърд като материал от Фобуса, който до последно си ползвал. Всъщност не се сещам за материал по-корав за кобур от кайдекса... Mad Dog, ти да споделиш за такъв?
                      42

                      Коментар


                      • От: Кобури

                        Днес взех тазманийския тигър. Много евтин, много, като се има предвид марката особено. Изпълнението, както следва за тази марка е отлично. Плат, закопчалки, велкро, всичко е много добро. Кобура е доста голям, и даже идва малко голям за Г17. Пък за Зиг-а 2022 да не говорим. Сега ще пробвам на 226 с другата цев. Малко е голям, но при правилно носене се скрива доста. Номера е, както и при предните ми кобури оръжието да застане не на десния хълбок, а малко назад. Тогава независимо от кобура се постига най-голям успех. В крайна сметка, аз лично много съм доволен.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05442.jpg
Прегледи:1
Размер:176.5 КБ
ID:5500760


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05443.jpg
Прегледи:1
Размер:142.4 КБ
ID:5500761


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05444.jpg
Прегледи:1
Размер:156.5 КБ
ID:5500762


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05445.jpg
Прегледи:2
Размер:172.6 КБ
ID:5500763
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Кобури

                          Като е с фенер глока уплътнява ли добре(защото каза че иначе му е голям кобура)

                          Коментар


                          • От: Кобури

                            Виждал съм го "тигъра" няколко пъти. Това си е чисто тактически кобур за моле жилетка.
                            За всеки ден, предпочитам нещо по-прибрано, желателно вътрешен (разни хора, разни идеали ;-)

                            Коментар


                            • От: Кобури

                              Като е с фенер глока уплътнява ли добре(защото каза че иначе му е голям кобура)

                              С фенер не влиза. А и нямам фенер за пистолет, в тъмното имам с ИР подсведка и ползвам НВ. Като казах, че е голям, имах предвид, че би събрал идеално Г17Л, Г34, ХК ЮСП, и такива големи ще влязат и ще заспят.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Кобури

                                www.sidearmor.com

                                Ето тези кобури търсих в нета. Сега някой да каже може ли да се намерят в БГ.
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X