Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кобури

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Кобури

    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
    Абе супер му е кобура, ама аз нещо не мога да разбера. Хосе, този модел на Глок не е ли пълна противоположност на скрито носене и удобен ли ти е с вътрешен кобур?
    Не е! Глок 17 е много удобен за скрито носене пистолет. Селд като Зиг 226 е удобен и се крие добре с подходящия кобур, какво остава за по-плоския и заоблан Глок 17....
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

    Коментар


    • #62
      От: Кобури

      Мед Дог, снимай моля те кобурите си за Зиг 226?
      Става ли?

      Би ли ми препоръчал някакъв подходящ холдер / кожен, защото полимерни на Блекхоук си имам / за насене на резервен пълнител?
      на ,,Зикингер" холдерите с капаче, как са? Според теб?

      Всъщност интересно ми е твоето внение по отношение на ходерите с кпака / затворен тип /? защото искам да се оборудвам с един такъв......Сегашните ми всички са отворени и когато са на кръста, очите на околните все в тех...Дори да не разпознават пълнителя, набучен в него.
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • #63
        От: Кобури

        Не е! Глок 17 е много удобен за скрито носене пистолет.
        Човека е с 34-ка. А 17-ката за скрито носене не е най-удачния вариант. Колкото и да го крия лятото си личи. Говоря като съм с риза върху панталона, за тениска - абсурд да го скрия. Ползвам предимно Фобус, и не мисля да го заменям.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #64
          От: Кобури

          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
          Човека е с 34-ка. А 17-ката за скрито носене не е най-удачния вариант. Колкото и да го крия лятото си личи. Говоря като съм с риза върху панталона, за тениска - абсурд да го скрия. Ползвам предимно Фобус, и не мисля да го заменям.
          Митак, мисля си, че дори за твоята тесла, един вътрешен кобур ще свърши работа. Дръжката може да понастърчава малко, но в сравнение със сегашното ти положение ще си цвете.
          п.п.
          хубаво е че имаш голямо шкембе и то до известна степен ще прикрива дръжката...
          42

          Коментар


          • #65
            От: Кобури

            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
            Човека е с 34-ка. А 17-ката за скрито носене не е най-удачния вариант. Колкото и да го крия лятото си личи. Говоря като съм с риза върху панталона, за тениска - абсурд да го скрия. Ползвам предимно Фобус, и не мисля да го заменям.
            Според мен ако пробваш нещо такова за цивилно носене, ще ти бъде доста по-удобно и прибрано.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb_small_IMG_2105_resize.JPG
Прегледи:1
Размер:3.8 КБ
ID:5482685

            34-ката с 5,35" цев не е най-удобния пищов за носене. Даже хич, въпреки, че е само малко по-дълъг от 17 ката и с почти същото тегло. Идеала ми е 26-ца с пълнител с пета.

            Коментар


            • #66
              От: Кобури

              Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
              Според мен ако пробваш нещо такова за цивилно носене, ще ти бъде доста по-удобно и прибрано.
              [ATTACH=CONFIG]584342[/ATTACH]

              34-ката с 5,35" цев не е най-удобния пищов за носене. Даже хич, въпреки, че е само малко по-дълъг от 17 ката и с почти същото тегло. Идеала ми е 26-ца с пълнител с пета.
              Димитраки, съглясявам се с Хосе. Можем да пробваме да изфабрукуваме по един. Ще си вземем кайдекс от английско и рапиди от знаеш къде и ще пробваме. Проблема е че нямам от къде да изровя бланк но при достатъчно желание ще намерим... По мои сметки ще излезе по около 15-ина лева на човек, според броя на рапидите.
              42

              Коментар


              • #67
                От: Кобури

                Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                Човека е с 34-ка. А 17-ката за скрито носене не е най-удачния вариант. Колкото и да го крия лятото си личи. Говоря като съм с риза върху панталона, за тениска - абсурд да го скрия. Ползвам предимно Фобус, и не мисля да го заменям.
                Е то отговорът защо трудно се крие Глок 17 / в твоя случай /, се съдържа в написаните ти думи.....

                Няма как с външен, ,,тактически" кобур на Фобус да скриеш ваксимално пълнорамерен пистолет...

                Знаеш за IWB кобурите...такъв кобур от Кайдекс или кайдекс и кожа си купуваш/поръчваш и играта заспива...
                това, че ти не приемаш вътрештните кобури за скрето носене, това не означмава, че са с малка приложимост...
                Така и аз бях, докато не започнах да нося КНО.....
                вътрешните кобури са в известна степен компромис с бързината, но всичко е до индивидуална подготовка и качества....

                При тел Ненчев, се забелязва една поведенческа тенденция- категорично отказмаш да носиш във вътрешен кобур? Подоризарам, че с9и повлиян от професионални навици, като изграден динамичен стереотип...Но...на един добър вътрешен кобур нищо му няма.....
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • #68
                  От: Кобури

                  Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                  Според мен ако пробваш нещо такова за цивилно носене, ще ти бъде доста по-удобно и прибрано.
                  [ATTACH=CONFIG]584342[/ATTACH]

                  34-ката с 5,35" цев не е най-удобния пищов за носене. Даже хич, въпреки, че е само малко по-дълъг от 17 ката и с почти същото тегло. Идеала ми е 26-ца с пълнител с пета.
                  Аз имам същият кобур, поръчан, платен и изработен при същия човек и ПОТВЪРЖДАВАМ качествата на изделиято...Удобен е и за носене и за криене и за бързо вадене...
                  кайдексът е голям човек пЪрдон голяма работа...

                  Един минус имат кобурите от Кайдекс- БЕЛЯТ/смъкват/ ОКСИДАЦИЯТА НА ОРЪЖИЕТО ПО РЪБОВЕТЕ МУ/ особено на затворния блок и издадените детайи от него /!;
                  ! При пистолети с полимерна рама, този проблем е в по-малка степен проявен....
                  https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                  Коментар


                  • #69
                    От: Кобури

                    Не отхвърлям нищо, Винаги съм отворен за новото. Стига да има солидна основателна причина, лично за мен. Т.е. имам си определени изисквания и държа на тях. Вярно, че изискванията ми не са хич цивилни, но какво да направя, това ми е на сърце, не мога да си кривя душата и да кажа, че вътрешния кобур ми харесва. Признавам качествата му, не съм кон с капаци, но за мен най-добре е външен, възможно най-много изхвърлен на вън и оръжието да е възможно най-ниско. Просто това ми харесва, такъв ми е вкуса.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Кобури

                      Аз лятно време си нося само валтерчето,с кожен вътрешен.Доста е удобно и не си личи независимо дали съм с риза или тениска.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Кобури

                        Въпреки, че съм върл фен на Фобус, едно нещо не ми харесва. Както спомена някой по-горе, при бягане това тракане, при което кобура се удря в падъла. Всичките ми фобуса са били така (4 бр. за ПМ и 2 бр за Глок). Явно полимера идва мек. Слафчо, за кайдекс нещо не съм навит, не ме кефи. А кобур, макар и супер кобур, който не ми харесва няма как да го нося със нежелание. Склонен съм към по-твърд кобур, макс изхвърлен и нисък. Може Серпа-та, въпреки бутона на мъртвеца, е все компромис ще има.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Кобури

                          Блекхоук имат и модел "Стандарт" без копче.Вега също имат пластмасови кобури с пасивна ретенция.Продават се с падъл и плочка за колан като Серпата, но няма никаква информация в нета за тях, освен в сайта на фирмата.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Кобури

                            Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                            Мед Дог, снимай моля те кобурите си за Зиг 226?
                            Става ли?

                            Би ли ми препоръчал някакъв подходящ холдер / кожен, защото полимерни на Блекхоук си имам / за насене на резервен пълнител?
                            на ,,Зикингер" холдерите с капаче, как са? Според теб?

                            Всъщност интересно ми е твоето внение по отношение на ходерите с кпака / затворен тип /? защото искам да се оборудвам с един такъв......Сегашните ми всички са отворени и когато са на кръста, очите на околните все в тех...Дори да не разпознават пълнителя, набучен в него.
                            За 226 цата почти нищо не е останало , защото от три години съм я "свалил" от носене поради .... гравираност. Оставил съм си само подмишечният, един Сикингер Лайтинг и кожени двойни холдери на Вега с капак. За Зиг СП2022 също имам кайдексов кобур и двойни холдери.
                            Сега малко особености на Мед Догския дзен:
                            Не обичам вътрешни кобури- да се чете мразя и не ползвам вътрешни кобури.
                            Не обичам текстилни кобури - освен и само тактически такива.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Кобури

                              Като стана дума, какво мислите за бедрените тактически кобури?
                              Аз имам подобен от доста време и си мисля, че тези кобури са по-подходящи за полицаи и охранителни отколкото за военни.Мисля, че при влизане и излизане в транспортни средства ще се закачат доста често, при пълзене по лесно ще се пълнят с мизерии и т.н.Те пистолетите не са от стъкло, ама все пак.
                              От друга страна има много снимки на войници с такива кобури и не знам това някаква мода ли е или наистина вършат работа?Че са по-удобни и осигуряват по-бърз достъп да оръжието спор няма.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Кобури

                                Аз го написах по-нагоре. Вършат работа, но са удобни когато не си в превозно средство. Поради ниско разположеното оръжие са идеални за бързо вадене. Хамериканците не на празно имат блек хоук с оная пластина за жилетката с променлив ъгъл, като си навън, стои на крака, качиш ли се в ппревозно средство го "щракаш" на жилетката. Аз ползвах два, един на крака и един на жилетката (служебната БСЧ), но на служебната жилетка служебни кобур позволява носене само с цевта надолу, познай колко е удобно. На личната си жилетка имам вграден кобур под идеалния ъгъл + джоб за пълнителя.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X