Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кобури

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кобури

    Абе супер му е кобура, ама аз нещо не мога да разбера. Хосе, този модел на Глок не е ли пълна противоположност на скрито носене и удобен ли ти е с вътрешен кобур?
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #47
      От: Кобури

      Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
      Абе супер му е кобура, ама аз нещо не мога да разбера. Хосе, този модел на Глок не е ли пълна противоположност на скрито носене и удобен ли ти е с вътрешен кобур?
      Ами реално погледнато си съвсем прав. Пищова съм го купил навремето, защото стреля много добре и заради увлечението по IPSC.
      За носене бих си взел 19-ка или 26-ца, но за съжаление реалността в БГ не позволява (ако се явя в кос-а за трети пищов ще ме изгонят на момента...).
      С този кобур е максимално удобен (доколкото въобще може да е удобен за носене пищов с над 5" цев).

      Коментар


      • #48
        От: Кобури

        Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
        Хосе, кобурът ти на Глок-а е просто прекрасен! Нищо повече не мога да кажа, освен, ако не е нахално да те попитам, можеш ли да ми поръчаш един такъв кобур и на мен??? вътрешен, изцяло кайдексов за Зиг 226R.....
        такъв кобур като твоя търся, но няма кой да ми достави/поръча.....
        Донесоха ми го приятели от щатите преди време. За съжаление и аз не мога да ти поръчам, иначе с удоволствие.

        Коментар


        • #49
          От: Кобури

          Днес си получих SERPAта.Първите ми впечатления са, че кобурът е от добра пластмаса и стои много прибран към тялото.Поне в сравнение с Фобуса който имам.С някои уговорки мога да нося Глок-17 с този кобур през лятото без да ми личи(или без да личи много).За другите сезони когато се носят якенца няма проблем.



          Падъла и плочката за колан могат да се регулират според ширината на колана.Има и винтче, с което се корегира силата на задържане на оръжието.Когато винтчето е навито, пистолета се вади трудно независимо, че бутончето е натиснато.



          Серпата в сравнение с Фобуса стои много стабирно и стегнато на кръста.При по-резки движения или бягане при Фобуса се получава едно удряне на кобура в падъла(тракане), което дразни.При Блекхоук това го няма.За сметка на това всеки път когато свалям Серпата почвам да споменавам всички роднини от женски пол на дизайнера, защото има някакъв зъб на падъла, който постоянно се закача по панталона и колана.
          Цял следобед порбвах бързо вадене на оръжието от новия кобур и къде с повече къде с по-малко успех ми се получаваше.Нито веднъж показалецът ми не попадна върху спусака.Това го казвам във връзка с един клип в нета, където един човек си прострелва крака при бързо вадене на Колт 1911 от такъв кобур.

          Коментар


          • #50
            От: Кобури

            зъб на падъла
            Моя фобус има зъб на падъла, щото е хем за колан, хен за без колан. Свалянето си е играчка. Аз така и така съм с различен колан на всички панталони, сега мога и за всека панталон кобур да си взема и проблема се решава.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #51
              От: Кобури

              Зъба при Блакхоук май е направен, за да държи кобура на растояние от падъла.Когато тръгна да махам кобура този зъб се закача навсякъде където може.Иначе си има други два зъба които се регулират според ширината на колана и не позволяват докато дърпам пистолета да изкарам и кобура.

              Коментар


              • #52
                От: Кобури

                Ето го и моя бедрен кобур . Шиха ми го преди петнайсетина години едни девойки които сега са в Горубляне а тогава работеха в един блок в Младост . Хубавото на модела е че е на две части с велкро и покрива практически всички видове пистолети включително и Стечкин .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0099.jpg
Прегледи:1
Размер:252.3 КБ
ID:5482323 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0100.jpg
Прегледи:1
Размер:242.1 КБ
ID:5482324Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0101.jpg
Прегледи:1
Размер:235.2 КБ
ID:5482325Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0102.jpg
Прегледи:1
Размер:231.2 КБ
ID:5482326Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0103.jpg
Прегледи:1
Размер:237.5 КБ
ID:5482327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0104.jpg
Прегледи:1
Размер:250.2 КБ
ID:5482328
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Кобури

                  Закопчаването на кобури и калъфи само с велкро надеждно ли е?Наскоро си купих закрит кобур на Вега, на който капакът се залепва само с велкро като показания горе.Все си мисля, че му липсват една,две капсички.Може и да съм предубеден защото досега съм имал работа с доста нискокачествени лепки, които като се зацапат малко с влакна и спират да лепнат.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кобури

                    Поне на моя площа на велкрото е голяма и за толкова години проблеми не е имало .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кобури

                      Зависи от велкрото. Аз имам оригинално велкро, американско от комплекта на радиостанциите, които ползвахме в Афганистан. Използва се както за външен така и за вътрешен монтаж. Две макарки са, едната мъжко, другата женско. Замозалепващи са и двете, издържа на температурни разлики и залепване върху прашна среда. Залепиш ли го няма сваляне, а самото велкро и мен може да държи. Не знам каква марка е. С две малки лепенки си бях залепил стелаж от картон на стената на който слагах 4 лентовани пълнителя за АК + 2 за ПМ, самия ПМ и още куп глупости. Това бе залепено на термопанел. За 6 месеца не падна въпреки теглото.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кобури

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29.01.jpg
Прегледи:1
Размер:171.8 КБ
ID:5482615
                        Част от кобурите ми.
                        Снимал съм тези за Глок:
                        Подмишечен с место за два резервни пълнителя- по спомени турски , но много добре направен- оригинално е за Зиг П 226 но и Глока седи прекрасно.
                        Текстилен калъф на Вега за два пълнителя- събира всичко двуредно.
                        Ънкъл Майк
                        Фобус за пистолета с фенер.
                        Кайдексовият с който го нося в момента.
                        Фобус - пядкото е че е за колан а не с "педал".
                        Кобур от акулска кожа на Рафтерс - за 8 години не емръднала гадната акула.
                        Глока с "прикачния инвентар"- Стримлайт ТЛР-2.
                        Липсват на снимката:
                        Кобур на Вега за пистолет с фенер- тактически набедрен.
                        Сафариланд за пистолет с фенер- тактически набедрен
                        IMI за пистолета без фенер - за директно закачане на MOLLE позициите на жилетката.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кобури

                          ИМИ-то ми грабна интереса.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кобури

                            IMI та имам две - едното е в Косово а другото се подготвя за Афганистан. Шибаното е, че БСЧ-IV не е със стандартно MOLLE.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кобури

                              А сега де шах с пешката. Не съм мерил размери, ама доста работи съм закачал, и по спомен е същото като на личната ми жилетка, раниците и т.н. Каква всъщност е разликата?
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кобури

                                Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                                Зависи от велкрото. Аз имам оригинално велкро, американско от комплекта на радиостанциите, които ползвахме в Афганистан. Използва се както за външен така и за вътрешен монтаж. Две макарки са, едната мъжко, другата женско. Замозалепващи са и двете, издържа на температурни разлики и залепване върху прашна среда. Залепиш ли го няма сваляне, а самото велкро и мен може да държи. Не знам каква марка е. С две малки лепенки си бях залепил стелаж от картон на стената на който слагах 4 лентовани пълнителя за АК + 2 за ПМ, самия ПМ и още куп глупости. Това бе залепено на термопанел. За 6 месеца не падна въпреки теглото.
                                Моя е шит преди петнайсетина години . Тогава още не се внасяше всичко от Китай . По смътни спомени девойките тогава работеха с американско или английско велкро . Това е много удобен кобур с пружина . Позволява да извадиш пистолета както нагоре така и на страни .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1817.jpg
Прегледи:1
Размер:221.5 КБ
ID:5482633Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1818.jpg
Прегледи:1
Размер:221.1 КБ
ID:5482634Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1820.jpg
Прегледи:1
Размер:169.8 КБ
ID:5482635Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1822.jpg
Прегледи:1
Размер:255.7 КБ
ID:5482636Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1826.jpg
Прегледи:1
Размер:245.6 КБ
ID:5482637
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X