Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кобури

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кобури

    Няма опасност да пострада пищофета от болтченцата - писах по-горе, че съм го предвидил - главите им влизат в специално формовани за целта места в кобура. Реално няма как да се докоснат до блока или друга част на пистолета. Там където са стрелките на снимките са местата предвидени за болтовете на "гайката" за колан.
    Абсолютно те разбирам за тик так копчетата - още ми призлява като се сетя с последния кожен кобур "с осигурвка" как одрах оксидацията. Сам си бях виновен - не предположих, че идиотите може да не са го предвидили и покрили вътрешната страна на тик-так -а с едно парче кожа. Иначе кобура беше за ЧЗ 75 и пасна добре на Аркуса, качествена изработка в общи линии.

    Иначе мислих да правя точно това което описваш - щипка от вътрешната част на кобура но кайдекса е тънък за целта и ще се огъва. Освен това няма как да огъна парчето достатъчно за да бъде винаги под напрежение спрямо вътрешната стена и да играе ролята на щипка. Мога да го постигна само ако го формовам отделно и след това закрепя по някакъв начин към въртешната стена.
    Прикачени файлове
    42

    Коментар


    • От: Кобури

      Като гледам стрелките от втората снимка си мисля, че може да се сложи цяла планка отвътре. Само болчета или рапиди ми се вижда слабо. Гледах и едни клипове в тубето как се гепва целия кобур заедно с пистолета от колана, като кобура се чупи точно на захватите. Става за секунди. Иначе най-много ми харесва, че както си го направил пистолета седи доста прибран, което си е важно.
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • От: Кобури

        Знам го клипа. Там обаче кобура е от типа на Фобус с "падъл" закрепване. Не знам, може и кайдекса да се прецака но ми изглежда доста по-стабилен и здрав като го сравнявам с Фобуса.
        Планката не е вариант т.к. повдига поне 2 мм, от там още 1,5 за болтовете или нитовете и започва да задира по блока. По-добрата алтернатива би била да се предвиди едно парче кайдекс към задната стена което да се огъне вертикално надолу след формоването и да се закрепи само с 2 болта/нита вместо с 4. Тогава обаче кобура ще пада по-ниско.
        42

        Коментар


        • От: Кобури

          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
          По-добрата алтернатива би била да се предвиди едно парче кайдекс към задната стена което да се огъне вертикално надолу след формоването и да се закрепи само с 2 болта/нита вместо с 4.
          А няма ли да стане да елиминираш дори и тия два нита като оформиш края на парчето като езиче и го подпъхнеш в цепка на вътрешната стена на кобура? Дори за още по-здраво след подпъхването можеш и да го залепиш с нещо дето лепи кайдекс!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Кобури

            Да, това е идея! Ако правя други, може да се пробвам да я реализирам.
            42

            Коментар


            • От: Кобури

              Знам го клипа. Там обаче кобура е от типа на Фобус с "падъл" закрепване.
              Да ти извадят пистолета от кобура ( със заключване на спусъковата скоба или с бутон на мъртвеца) или да ти задигнат кобура с пистолета от колана е много трудна задача. Пробвай ако не вярваш. Не вярвай на клипове, и аз мога да сложа хлабав колан или леко пилнат кобур и ето ти антиреклама на на еди кой си. Пробвайте и тогава приказвайте.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: Кобури

                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                Да ти извадят пистолета от кобура ( със заключване на спусъковата скоба или с бутон на мъртвеца) или да ти задигнат кобура с пистолета от колана е много трудна задача. Пробвай ако не вярваш. Не вярвай на клипове, и аз мога да сложа хлабав колан или леко пилнат кобур и ето ти антиреклама на на еди кой си. Пробвайте и тогава приказвайте.
                Точно тоя страх ме отказа да ползвам ниско разположен кобур (висящ под ластика на служебното яке! Иначе много ме кефеше пистолета да не ми е наврян под якето , и тъкмо си бях купил такъв висящ кобур на косранг, и стана някаква патаклама и ни вкараха в циганската махала да ги усмиряваме. Е там в тълпата в чудо се видях, от една страна ръцете постоянно са заети, от друга пищака примамливо се мандахерца на показ под ластика на якето, ръчичките мургави са много пъргави, пък като си държиш ръката на дръжката освен че си еднорък ами и дразниш излишно! Тежко дежурство беше! Оттогава само палачинка, добре закопчана и по възможност скрита под якето! Косранговия така си седи в шкафа низвергнат!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • От: Кобури

                  На моя кобур можеш да вдигнеш 150 килограмов човек във въздуха, като дърпаш дръжката на пистолета и нито пистолета ще се откопчее, нито кобура ще се счупи, нито колана ще се скъса. Пробвано. Е, никой не е успял да вдигне 150гк. във въздуха де.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Кобури

                    Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                    Да ти извадят пистолета от кобура ====== Пробвайте и тогава приказвайте.
                    При цялото ми уважение много неща са пробвани преди да си помислиш . А сега въпрос - като се
                    прибра царя на посрещането имаше ли изчезнали пищови?

                    Коментар


                    • От: Кобури

                      А сега въпрос - като се
                      прибра царя на посрещането имаше ли изчезнали пищови?
                      Нямам никаква идея за какво говориш.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Кобури

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        Нямам никаква идея за какво говориш.
                        Спонтанно събиране на хора от х-л Плиска до центъра . Ако познаваш малко София може да се ориентираш. Имаше колеги които се прибраха без копчета по униформата.

                        ПП За твоя уникален кобур ако се приложат 150кг сила на друго място сам ще дадеш пищова.

                        Коментар


                        • От: Кобури

                          ПП За твоя уникален кобур ако се приложат 150кг сила на друго място сам ще дадеш пищова.
                          Сега ще тествам с кантара на колко кг ще отключи. Кантара има стрелка, която се застопорява автоматично на максималното тегло.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Кобури

                            Осигуровката на спусъковата скоба се отвори при 24 килограма. Полимерната осигуровка на дръжката на 40 кг не мръдна, това е максимума на кантара. Куката на кантара се израви, изплъзна се и си думнах главата в стената....
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Кобури

                              Славчо, за пореден път ме изненада приятно...Много добре ти се е получал кайдексовият кобур Славчо.....Оръжието / на твоето телосожение / стои много плътно до тялото и ще се крие лесно по връхна дреха..Много добре прилапва към тялто...А сега си изработи и един вътрешен изцябо от кайдкес / всъщност и този, който си изработил, ще стане не и като вътрешен с две кожени каишки с мотирано ,,тки-так" копче / При мен е пробвано това..Аз от кайдкеса съм много доволен...Имам два такъва кобура на LHS купени преди 3 години-----


                              Аркан:

                              Приятелски съвет: Вземи си вътрешен кобур на LHS ...кеф ти изцяло от кайдекс, кеф ти от кожа и кайдекс....При твоето стегнато телосложение, пистолетът изобщо няма да личи./ ти и сега не личи /..същевременно ще го носиш в кобур, без всякакви копчета, тик-так и т.ин. т.е при кайдекса бързото вадене при правилно изградени навици ти е гарантирано....Тоя кобур дато си показал на снимака е с копче.............
                              Не че ти е лош кожения вътрешен кобур, просто като съвет при препоръчвам от кайдекс и задължитебно без какмото и да е копчета, утонви и т.н.. Ретенцията на оръжието трябва да идва от контакта му с кобура и нищо повече....особено при оръжие за самоохрана...

                              Поздрави !
                              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                              Коментар


                              • От: Кобури

                                Здравейте, търся си (да купя или поръчам) сумка за 2-3-4 пълнителя за ТТ желателно кожена.
                                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X