Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за помощ от Клуб по спортна стрелба Габрово

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Молба за помощ от Клуб по спортна стрелба Габрово

    Уважаеми колеги,
    дойде време, кризата да удари там, където най-нетрябваше - по бъдещето и възможностите за развитие на нашите деца.
    В Клуб по спортна стелба Габрово тренират постоянно над 20 деца, които с ежедневни тренировки, постоянство и усърдие постигат високи спортни резултати.
    За миналата 2012 г. на държавното първенство по стрелба с пистолет имат едно първо място /златен медал/, две втори места /индивидуално и отборно/, два бронзови медала и множество класирани деца до осмо място. В клуба идват и много други деца, запалени по стрелбата. Тези занимания ги държат далеч от наркотици, кръчми, алкохол и им създават дисциплина и възпитание в спортсменство.
    Към клуба има и 50 метров тир, на който много от ловците ходят да прострелват гладкоцевно и нарезно оръжие. Посещават го и много притежатели на КНО. Това ми дава смелост да пусна темата именно тук.
    За съжаление клубът е в тежко финансово състояние и търси спешно спонсори.
    Най-спешна е нуждата от заплащане на таксата към служба КОС за функциониране на стрелбището, в размер на 600 лв.
    Иначе ще го затворят и без базата всичко приключва. Това не е голяма сума, но хората не могат да я съберат. И аз ще помогна с каквото мога, но сам няма да се справя. Обръщам се към всички родолюбиви българи и най-вече към онези ловци и протежатели на пистолети, които са ползвали услугите на стреблището и знаят колко добре сме приети там и как се изпълнява всеки наш каприз, само и само "стрелбата да се получи".

    Клубът има редовна регистрация, може да издаде документ за спонсорство и дарения, може да сключва и договори за реклама.

    Ако някой пожелае да спаси положението и да помогне на децата, моля да се обърне към треньора на клуба - Тодор Иванов, на телефон 0889457095. Повечето спортисти от Габрово го познават и като дългогодишен състезател по спортна стрелба.
    Ето и малко снимки от самия клуб.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0649.jpg
Прегледи:1
Размер:92.9 КБ
ID:6010941Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0654.jpg
Прегледи:1
Размер:102.6 КБ
ID:6010943Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0650.jpg
Прегледи:1
Размер:86.4 КБ
ID:6010942

  • #2
    От: Молба за помощ от Клуб по спортна стрелба Габрово

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0653.jpg
Прегледи:1
Размер:61.2 КБ
ID:5472938Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0652.jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5472939
    На първата снимка от първия пост се вижда, че клубът същестува още от времето на черно-бялото фото.
    На следващите две снимки са купите и грамотите, спечелени от децата в последно време.
    В този пост виждате още две снимки - стелбището за пистолет и една снимка - колаж, направена от самите деца за рожденния ден на треньора Тодор Иванов.
    Ясно се вижда и, че в момента стелбището е наводнено, тъй като силният вятър при последното бедствие вдигна покрива на спортната зала...

    Коментар


    • #3
      От: Молба за помощ от Клуб по спортна стрелба Габрово

      Ще помисля, на офроуд фестивала какво можем да направим! Надявам се да не е прекалено късно с тази дъждовна пролет...

      Коментар


      • #4
        От: Молба за помощ от Клуб по спортна стрелба Габрово

        Благодаря предварително колега! Знам колко сърцати могат да бъдат членовете на форума, когато става дума за истински проблем! Затова представих молбата за помощ именно тук.

        Коментар


        • #5
          От: Молба за помощ от Клуб по спортна стрелба Габрово

          Ето какво правят момчетата и момичетата, когато има кой да им подаде ръка:
          http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=921536

          Коментар


          • #6
            От: Молба за помощ от Клуб по спортна стрелба Габрово

            Идея:
            Пробвай да организираш стрелкова среща с цел подпомагане на клуба.
            Примерно с незначителна такса "вход" и някакъв задължителен брой изстрели 10-15-20 - така може да се отзоват хора и от Търново и от близките места.
            Хем ще има приход, хем ще има популяризация на спорта...

            Коментар


            • #7
              От: Молба за помощ от Клуб по спортна стрелба Габрово

              Хайде и аз малко градивно да ви "оплюя", щото ми е малко странно как такава сума е проблем за цял град. Малкия ми син тренира стрелба в спортно училище и таксата (нищо, че е държавно), която плащам само аз в рамките на една учебна година е съизмерима, отделно другите такси. Освен това тези, дето ходят да си прострелват там оръжията сигурно хич не са малко и ако отделят някой лев от цигари и ракия сигурно няма да ги затрудни особено. Тая тема малко ми напомня за другата сълзлива тема, дето оплаква заминалия на гурбет в Макдоналдс музикант, дето тука нищо не печелел (щото такса над 10-15 лв на дете била непосилна сума...). Та и тука - искаме да имаме, ама не щем да плащаме. Вземете и се стегнете там ловци и пищовлии и си оправете стрелбището и не ангажирайте форума за такива неща.
              П.П. Тая година ако форумът ви подпомогне и ви плати разходите, догодина кой ще е?
              Последно редактирано от kuzdov; 21-04-13, 01:15.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Молба за помощ от Клуб по спортна стрелба Габрово

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Хайде и аз малко градивно да ви "оплюя", щото ми е малко странно как такава сума е проблем за цял град. Малкия ми син тренира стрелба в спортно училище и таксата (нищо, че е държавно), която плащам само аз в рамките на една учебна година е съизмерима, отделно другите такси. Освен това тези, дето ходят да си прострелват там оръжията сигурно хич не са малко и ако отделят някой лев от цигари и ракия сигурно няма да ги затрудни особено. Тая тема малко ми напомня за другата сълзлива тема, дето оплаква заминалия на гурбет в Макдоналдс музикант, дето тука нищо не печелел (щото такса над 10-15 лв на дете била непосилна сума...). Та и тука - искаме да имаме, ама не щем да плащаме. Вземете и се стегнете там ловци и пищовлии и си оправете стрелбището и не ангажирайте форума за такива неща.
                П.П. Тая година ако форумът ви подпомогне и ви плати разходите, догодина кой ще е?
                Прочети дванадесети ред от първия ми пост колега, ще видиш, че молбата ми е предимно към хората, които са ползвали услугите на клуба и стрелбището.

                Коментар


                • #9
                  От: Молба за помощ от Клуб по спортна стрелба Габрово

                  Колега,мисля ,че за тази тема този форум http://thegunman-bg.com е правилния.Пусни там темата и мисля,че ще се намери решение на проблема.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Молба за помощ от Клуб по спортна стрелба Габрово

                    Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                    Прочети дванадесети ред от първия ми пост колега, ще видиш, че молбата ми е предимно към хората, които са ползвали услугите на клуба и стрелбището.
                    Нещо не си разбрал, струва ми се. Мисълта ми беше да намерите решение на проблема на регионално ниво, защото дълбоко се съмнявам, че ползващите стрелбището четат тука. А и да го правят, те щом досега са се стискали, защо да равържат кесиите точно пък сега. Ако не го направите, дори и тази година да се намерят дарители, нищо не гарантира, че и догодина ще има. Може да процедирате като софийските - безплатен коридор само със закупени от стрелбището боеприпаси или 5 лв. такса с лични.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Молба за помощ от Клуб по спортна стрелба Габрово

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Нещо не си разбрал, струва ми се. Мисълта ми беше да намерите решение на проблема на регионално ниво, защото дълбоко се съмнявам, че ползващите стрелбището четат тука. А и да го правят, те щом досега са се стискали, защо да равържат кесиите точно пък сега. Ако не го направите, дори и тази година да се намерят дарители, нищо не гарантира, че и догодина ще има. Може да процедирате като софийските - безплатен коридор само със закупени от стрелбището боеприпаси или 5 лв. такса с лични.
                      Идеята на Куздов е добра, поне в София (вярно, че отдавна не съм стъпвал на стрелбището и кризата сигурно се е отразила и там) всичко живо пуцаше с патрони закупени на място (поне масовите 9х19 Пара и руските 9х18 ). Номера е да има избор между български и по-качествени патрони (сръбски примерно), че не всеки е навит да си стругова цевта с нашите...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Молба за помощ от Клуб по спортна стрелба Габрово

                        С риск да бъда оплют,ще дам следния съвет относно средствата:По-горе прочетох и разбрах, че регистрацията на клуба е ОК.....Значи клубът в Габрово е редовен член на Федерацията по стрелба ? Ама не оная спортната стрелба / с отнетия лиценз /, а с новото ръководство / Гроздева /???Защо не се обърнете към федерацията за парите за такса?Всъщност Вие пари от държавата, посредством спортната федерация, в която членувате не получавате ли? Има си специален ред / нормативен акт за това Наредба № Н-1/2007г./, по който от МФВС, чрез съответната федерация се отпускат финансови средства / целеви / за спортните клубове за подпомагане развитието на спортната дейност...
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • #13
                          От: Молба за помощ от Клуб по спортна стрелба Габрово

                          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                          С риск да бъда оплют,ще дам следния съвет относно средствата:По-горе прочетох и разбрах, че регистрацията на клуба е ОК.....Значи клубът в Габрово е редовен член на Федерацията по стрелба ? Ама не оная спортната стрелба / с отнетия лиценз /, а с новото ръководство / Гроздева /???Защо не се обърнете към федерацията за парите за такса?Всъщност Вие пари от държавата, посредством спортната федерация, в която членувате не получавате ли? Има си специален ред / нормативен акт за това Наредба № Н-1/2007г./, по който от МФВС, чрез съответната федерация се отпускат финансови средства / целеви / за спортните клубове за подпомагане развитието на спортната дейност...
                          Благодаря колега. Ще проверя това, за което обръщаш внимание. Аз не съм член на клуба, а само приятел, който иска да помогне. Затова не съм в час с нормативната база и отншенията клуб - държава.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X