Обява

Свий
Няма добавени обяви.

разрешително за пистолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • разрешително за пистолет

    Здравейте колеги имам изкаран-курс за безопасно боравене с оръжие и искам даси купя пистолет но говорим със някои колеги и викат ,че няма дами дадат разрешително закупуване.
    Зада си купя късо огнестрелно трябвало да имам фирма дуруги виката,че съм бил малък на 23 години.
    Моля по опитните колеги да кажат нещо.Наслука

  • #2
    От: разрешително за пистолет

    Аз ще се прецакам да пиша
    Това, че имаш изкаран курс е някакво начало...и толкова. От въпроса ти личи, че си пропуснал четенето. По принцип в интернет страниците на няколко РУП-а има изнесен списък с документите нужни за получаване на разрешително.
    За да получиш образец №3 има още няколко неща които трябва да се случат.
    1. Изкараваш документ от следствена служба, че срещу теб няма заведено дело
    2. Документ от психото, че не се водиш на отчет, предполагам имаш, на мен поне ми го искаха преди да изкарам курса
    3. Свидетелство за съдимост - същото като т.2
    4. Документ от кварталния,че те е проучил и такъв за касата в която ще съхраняваш оръжието.
    5. Диплома за завършено образование
    6. Мотивация за какво аджеба ти трябва това оръжие.
    7. (евентуално) Документ за членство в спортен клуб ако ще вадиш спортно разрешително.
    8. Документи за платени такси (придобиване и съхранение, прострелка, промяна (ако се наложи) )
    9. Минаваш беседа с шефа на РУП

    Ако всичко мине добре, получаваш разрешително за закупуване със срок на валидност 3 месеца. След като купиш оръжието, го носиш в служба КОС където го прострелват, дават ти документ за това и ти издават образец 3.
    В общи линии всяко посещение в КОС-а е свързано с някаква такса.

    По принцип всичко е свързано с пари освен т.9, като най-често тя се оказва препъни камък за ентусиастите.
    Това, че си на 23г. не е задължително но е много вероятно да е проблем.
    На теб за какво ти е оръжие?
    42

    Коментар


    • #3
      От: разрешително за пистолет

      Нека първо да му дадат на колегата колегата разрешително за закупуване, пък тогава да плаща такси за съхранение,носене и прострелка.Каса е по-добре да купи когато е наясно, че ще получи разрешителното.
      За мен първата стъпка е разговор със служителя на служба КОС и оттам на сетне всичко останало.
      Тази беседа с шефа на РУП има ли я в закона, че съм назад с информацията?

      Коментар


      • #4
        От: разрешително за пистолет

        Колега Карп, Много е важно да се проучи предварително и дискретно разбира се, какви са настроенията в РПУ по адрес на ЛК. Ако по принцип дават лесно КНО на Физически Лица имаш реален шанс да получиш, ако НЕ дават принципно на физически лиза, шанса без помощ от приятел е близък до нула. Ако си много амбициозен обаче, дори и писмено да ти откажат поради НЕДОКАЗАНА НЕОБХОДИМОСТ, ако отидеш на съд шанса да ги обориш е значителен, преди време мен ме резнаха въпреки, че бях много подготвен като физическо лице, казаха ми в прав текс ако идеш на съд, шанса е почти 100% да си получа каквото искам, но отнема време, усилия и малко парици, аз нямах времето и желанието. Кандидатствах като Юридическо Лице и взех и двете разрешителни за нула време, подробността е, че за Физ Лице таксите бяха около 100тина лева а за Юридическо лице 300-400 лева, сигурно ще се досетиш каква е мотивацията на полицаите да режат Физ Лица и да стимулират косвено Юридическите Лица... само да НАПОМНЯ, таксите за подновяване на разрешителните за Юр Лица са също значителни, та имай едно на ум... и прочети закона, много пъти, и пак чети и тълкуванията на правните норми защото оръжието има много ангажименти, къде, кога, как го съхраняваш, употребата е СТРОГО КОНТРОЛИРАНА и има ВИНАГИ СЕРИОЗНИ ПОСЛЕДСТВИЯ. Контрола на муниции, не може да гърмиш по сватби и пикници, водят ти се на отчет броя, модела и типа муниции, ако ходиш в чужбина има изисквания, с КНО не се влиза на много места, много банки пък нямат каси на входа, КНО си е сериозна отговорност и носи със себе си доста ограничения освен и ползи.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: разрешително за пистолет

          Здравей Славчо тия отговори ги знам но пак мерси много!както казваш т.9 е много важен имам две пушки ловец съм от 3 години имам мерак към оръжията обичам да стрелям и да ловувам!

          Коментар


          • #6
            От: разрешително за пистолет

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Колега Карп, Много е важно да се проучи предварително и дискретно разбира се, какви са настроенията в РПУ по адрес на ЛК. Ако по принцип дават лесно КНО на Физически Лица имаш реален шанс да получиш, ако НЕ дават принципно на физически лиза, шанса без помощ от приятел е близък до нула. Ако си много амбициозен обаче, дори и писмено да ти откажат поради НЕДОКАЗАНА НЕОБХОДИМОСТ, ако отидеш на съд шанса да ги обориш е значителен, преди време мен ме резнаха въпреки, че бях много подготвен като физическо лице, казаха ми в прав текс ако идеш на съд, шанса е почти 100% да си получа каквото искам, но отнема време, усилия и малко парици, аз нямах времето и желанието. Кандидатствах като Юридическо Лице и взех и двете разрешителни за нула време, подробността е, че за Физ Лице таксите бяха около 100тина лева а за Юридическо лице 300-400 лева, сигурно ще се досетиш каква е мотивацията на полицаите да режат Физ Лица и да стимулират косвено Юридическите Лица... само да НАПОМНЯ, таксите за подновяване на разрешителните за Юр Лица са също значителни, та имай едно на ум... и прочети закона, много пъти, и пак чети и тълкуванията на правните норми защото оръжието има много ангажименти, къде, кога, как го съхраняваш, употребата е СТРОГО КОНТРОЛИРАНА и има ВИНАГИ СЕРИОЗНИ ПОСЛЕДСТВИЯ. Контрола на муниции, не може да гърмиш по сватби и пикници, водят ти се на отчет броя, модела и типа муниции, ако ходиш в чужбина има изисквания, с КНО не се влиза на много места, много банки пък нямат каси на входа, КНО си е сериозна отговорност и носи със себе си доста ограничения освен и ползи.
            Да така е голяма отговорност е оръжието!

            Коментар


            • #7
              От: разрешително за пистолет

              Първоначално публикуван от carp_777 Преглед на мнение
              Здравей Славчо тия отговори ги знам но пак мерси много!както казваш т.9 е много важен имам две пушки ловец съм от 3 години имам мерак към оръжията обичам да стрелям и да ловувам!
              Ами това са нещата по принцип, щом си ги знаел си наясно какво трябва да направиш. Само един колегиален съвет - в мотивацията не следва да присъстват в едно изречение думите "обичам" и "стрелям" . Това, че на 20 си взел тапия за ловец е показателно за мерака ти. Можеш да се опреш на потенциалната необходимост от защита от ранени по време на лов животни. Все ще измислиш нещо
              42

              Коментар


              • #8
                От: разрешително за пистолет

                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                Ами това са нещата по принцип, щом си ги знаел си наясно какво трябва да направиш. Само един колегиален съвет - в мотивацията не следва да присъстват в едно изречение думите "обичам" и "стрелям" . Това, че на 20 си взел тапия за ловец е показателно за мерака ти. Можеш да се опреш на потенциалната необходимост от защита от ранени по време на лов животни. Все ще измислиш нещо
                Това за спомагателното ловно оръжие вече не минава.Мотивацията е по-добре да се насочи към самоохрана,охрана на пари и ценности,работа нощем в квартали с малцинства и маргинали,защита на имот и собственост(трябва да е стопански субект),пък ако се намери някой да шепне на началника на ушенце е най-сигурно.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: разрешително за пистолет

                  какви са настроенията в РПУ по адрес на ЛК
                  Нали се сещаш в БГ колко РУП--а има. Все някъде ще стане. Въпрос на пари и време. Иначе по мои наблюдения ако си цивилен, без помощ от приятел работата не става.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #10
                    От: разрешително за пистолет

                    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                    Нали се сещаш в БГ колко РУП--а има. Все някъде ще стане. Въпрос на пари и време. Иначе по мои наблюдения ако си цивилен, без помощ от приятел работата не става.
                    Митко, става и по каналния ред, ако си редовен.

                    А се подава по адрес на ЛК, не че не може да се мести адреса, много пъти, надали КОСовете са в мрежа
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: разрешително за пистолет

                      Митко, става и по каналния ред, ако си редовен.
                      Някъде става, някъде не става.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #12
                        От: разрешително за пистолет

                        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                        Това за спомагателното ловно оръжие вече не минава.Мотивацията е по-добре да се насочи към самоохрана,охрана на пари и ценности,работа нощем в квартали с малцинства и маргинали,защита на имот и собственост(трябва да е стопански субект),пък ако се намери някой да шепне на началника на ушенце е най-сигурно.
                        Тва с охраната не минава,директно получава отказ.С лично оръжие не можеш да извършваш охранителна дейност.Виж това последното е най точно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: разрешително за пистолет

                          Желая му искрено успех на колегата Карп777 в процедурата по издаване на разрешение за придобиване на КНО! Предстои му дълъг трънлив път на нерви, бюрокрация и голяма доза вероятност да остане разочарован / получи отказ /.....Няма кокво да се лъжем, контролът е силен, тенеденцията е трайна, а именно: да се отказва на ФЛ издаване на разрешение за придобиване на КНО за самоотбрана....така е по много места в България...Шансовете НЕ СА големи!Това, което някой по-горе написа да възложи повече надежди при евентуално обжалване на административния акт /, ако е отказ / пред компетентия Административен съд- КОЛЕГАТА ДА НЕ ЛЕЖИ НА ТАЯ КЪЛКА! Трайната практика / съдебна / на административните съдилища в България е такава, че да потвърждават отнказите на начаниците на РУ,,П"((По-вероятно е, ако от открият пороци в акта да върнат преписката на администратвния орган за отстраняването им....Но вероятността да се събори отказ на началник на рУ,,П" да издаде разрешение за придобиване на КНО за сомоохрана е почти нулева...вижте в интеренет съдебната пракитпа по такива казуси....Препъни камъкът е доказаване на необходимостта , основателната причина ....Когато искаш придобиване на ловно и спортно оръжие е по-лесно...Съответният ловен билет и заверен документ за членство в стрелкови клуб са достатъчно, конкретно и отонисмо доказателство за необходимостта...Но за самоотбрана....много са затегнати нещата....Каквити и доводи и осонвания да се релевират .......вероятността да се получи съдебно решение с подобен мотив ,,изложеното в подкрепа на заявената и твърдяна в жалбата необходимост от огнестрелно оръжие за самоотбрана, не обосновава такава необходимост от осигуряване на възможност за защите с такъв интензитет".
                          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                          Коментар


                          • #14
                            От: разрешително за пистолет

                            Има адвокати, има и скъпи адвокати с нужните "контакти". Начини за получаване на разрешително много има - спорт, лов, самоохрана, награда...Може и адреса всяка седмица да си сменя заедно с ЛК и в все в някой РУП ще стане. Както казах, въпрос на пари и време.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #15
                              От: разрешително за пистолет

                              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                              Има адвокати, има и скъпи адвокати с нужните "контакти". Начини за получаване на разрешително много има - спорт, лов, самоохрана, награда...Може и адреса всяка седмица да си сменя заедно с ЛК и в все в някой РУП ще стане. Както казах, въпрос на пари и време.
                              Митко, предвид възрастта на лицето, което искаше съвет за разрешение за КНО, вариантът ,,награда" отпада .....
                              При това Категорично!
                              лов с КНО някак си не става поне по нашия Закон за оръжиета....Тия за лов, са описани с общи технически белези и няма как оръжие с цев ДО 300 мм да е ловно оръжие...нали говорим по закон...
                              Вариантът спортно разрешение поради членство в спортен клуб-също не лек път, но по-вероятен вариант за придобиване.....Няма обаче да може да го носи със себе си...А само ще пренася да стрелбището/щата или във връзка със спортни мероприятия по повод членството му в клуба...макар, че той Карп не каза иска ли да носи или не?

                              Варианти бол ама и не съвсем, от връзки, до добър адвокат / хм....добрият адвокат не означава, че ще събори акта на началника на РУ,,П"/...
                              по-скоро, адвокат с контакти, който да му изготви писмената обосновка за необходимостта....
                              Съгласен съм, че всичко опира и до контакти!
                              Трябва да се въоръжи с огромно търпение, воля и настойчивост....Ако наистина иска заветното разрешение и е постоянен рано или късно ще го получи....
                              Въпросът е дали си заслужават похабеното време, нерви, преди всичко нерви.....Човек трябва да е наясно, освен с отговорността да се разхожда с ,,пищов или револвер на кръста", но и с огромните ограничения, които има като притежател и носещ огнестрелно оръжие.....

                              Пример: Отива Карп, с п...чки на море или на купон в друг град...носи си пищова, докато пътува, Естествено че ще го носи има право, тече му срока на резрашението носи.....Там обаче, дискотеки, кръчмета, плаж, млаж,масаж, ала бала...Трябва да си остави срещу разписка на съхранение в трезора на съответния хотел или в РУ,,П" оръжието...Особено ако ще пие....Как ще си съхраняваш, надлежно оръжието, когато си на плаж и искаш да се къпеш в морето....Просто човекът трябва да е готов, а не само убеден, че е може да си поеме тежестите от това да носи оръжие...
                              Не ми се смейте...Много добре знам, какво ВСЕ още продължава да се прави, като например да се влиза в заведения, в които се сервира алкохол с КНО....
                              Ама има и много проверки / вече /....и така трябва да бъде...
                              не трябва да се качва на колата пил с над 1.2 промила, защото хванат ли го - осъждане и прибиране на пушкалата след това!
                              Оръжие и алкохол-НЕ!
                              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X