Обява

Свий
Няма добавени обяви.

пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

    Предлагам в тая тема да изредим всички модели пистолети еднакво удобни за боравене с дясна и лява ръка. Кой каквото знае да сподели е добре дошъл!

  • #2
    От: пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

    ЧЗ 85В - направен е за стрелба както с дясна така и с лява ръка. Лостчето на предпазителя е дублирано - има и от двете страни. Обаче копчето за освобождаване на пълнителя си е само от ляво. Не мога да кажа дали е еднакво удобен за двете ръце защото моята лява ръка и за бъркане в носа не става. Но иначе съм доволен от пистолета - пълноразмерен железен пистолет, точно такива харесвам!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      От: пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

      Една непреходяща класика Browning Hi-Power Mark III:

      Коментар


      • #4
        От: пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

        Кое му пречи на един пищов да става и за двете ръце? Предпазители има, които не са ти на палеца, но не ти пречи да го свалиш и с друг пръст или ръка. Копчето за пълнителя също зависи къде е, но може и с длан дори да го натиснеш при някои на дръжката. Мисля всеки става и за лява и за дясна. Виж ако искаш и в двете да имаш по един, то нещата ще са по-сложни просто щото са ти заети и двете ръце, не за друго. То това предимно по филмите го има. В Транспортер 2 /сякаш/ имаше една луда полугола гримиросана пачавра, дето ходеше с два автоматични със заглушители и удължение пълнители... тя си имаше стойки за пълнителите на г.зЪ стърчащи и ги зареждаше едновременно с ловка чупка.

        Коментар


        • #5
          От: пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

          Тя и Лара Крофт таки ги зареждаше нейните.
          На пищова му пречи донякъде ако дръжката/чирените са с елементи на ортопедичност за дясна ръка, но това се оправя.
          А Броунинга на Сибирски наистина е красота. Класика и красота отвсякъде. То и Аркуса е същия, ма не баш /външно/.
          Не знам защо съвременните пищови ги правят такива ръбести и "четвъртити". Няма я оная естетика.
          На младини изпуснах един такъв оригинал от глупост. Много ми се видя голям. Тогава както съм споменавал, колкото по-малко пищовче извадиш, толкова беше по-престижно.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #6
            От: пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

            Е те чирените обикновено се сменят лесно или поне е възможно... Вероятно има пистолети не удобни за лява, но си зависи. Сега като загледах брауинга /голям красавец, брей бях забравил, колко му се кефя на вида/ и се замислих дали човека не иска единия да плюе гилзите на дясно, а другия на ляво .

            Коментар


            • #7
              От: пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              ЧЗ 85В - направен е за стрелба както с дясна така и с лява ръка. Лостчето на предпазителя е дублирано - има и от двете страни. Обаче копчето за освобождаване на пълнителя си е само от ляво. Не мога да кажа дали е еднакво удобен за двете ръце защото моята лява ръка и за бъркане в носа не става. Но иначе съм доволен от пистолета - пълноразмерен железен пистолет, точно такива харесвам!
              Ако не стреляш по състезания, все едно от коя страна е копчето. Аз стрелям с лява ръка с Макаров и с Аркус (а и с каквото друго се е налагало). Предпазители не ползвам, нито декокър.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

                Тотално двустранни:
                Чз-85, ХК П30, Зиг 250, Валтер PPQ, Смит енд Уесън МиП. Берета ПХ 4
                Частично друстранни: ХК УСП, Всички зигове, Берета 92, Глок ген 4 и много други.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #9
                  От: пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

                  При всяка стрелба,водещо е окото,не оринтацията,дори и сексуална...

                  Коментар


                  • #10
                    От: пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

                    На повечето съвременни оръжия, бутонът за освобождаване на пълнителя може да се "обърне" за по-малко от минута.
                    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                    Коментар


                    • #11
                      От: пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

                      На времето водихме с приятели един лют спор много ли са малко ли са осемте пратрона в пълнителя на Макаров и как се презарежда бързо . Та един от инструкторите ми тогава каза : Пич ако един пълнител не ти стигне на улицата значи много си ядосал неправилните хора и ти трябва нещо много по голямо от пистолет . В този аспект от коя страна е затворната задръжка и предпазителя няма много значение 15 патрона в пълнителя са повече от достатъчни все пак не живеем в Ирак или Авганистан .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        На времето водихме с приятели един лют спор много ли са малко ли са осемте пратрона в пълнителя на Макаров и как се презарежда бързо . Та един от инструкторите ми тогава каза : Пич ако един пълнител не ти стигне на улицата значи много си ядосал неправилните хора и ти трябва нещо много по голямо от пистолет . В този аспект от коя страна е затворната задръжка и предпазителя няма много значение 15 патрона в пълнителя са повече от достатъчни все пак не живеем в Ирак или Авганистан .
                        Мислиш ли?
                        Моля те кажи ми, при засечка, причинена от пълнителя, който е в оръжието, как ще я отстраниш бързо, ефикасно и адекватно, за да не те убият през това време???
                        Носенето на резервен пълнител от обикновен цивилен калъф, имащ разрешение за КНО, не е прищявка или глупост....Резервен пълнител се носи, преди всичко, за да отстраниш по-бързо вероятна засечка...Не го казвам аз...Американски инструктори го казват.....
                        Един здрав мъж, няма да се уплаши или повреди, ако носи още 10, 12 или 15 патрона в резервен пълнител на холдер.
                        Ако някой ми изложи, аргументирано мотиви, защо не ти трябва резервен пълнител, аз ще го почерпя бутилка уиски!

                        По въпроса за ПМ, патроните и още нещо ...
                        Със само 8/ОСЕМ/ броя патрона / при това лабави 9х18 / в оръжието Си точно за НИКЪДЕ! Безумно малко са......
                        Ако човек носи ПМ, е абсолютно задължително / според мен /, да има ПОНЕ един холдер за още един резервен пълнител, дори два резервни пълнителя...
                        1х8 в оръжието и още 1х8 на колана = 16 броя / ако говорим за ПМ / и винаги е 16 броя е повече и в тоя смисъл по-добре от 8 броя...
                        При тия плоски, тънки пълнители на ПМ, които са удобни за скрито носене, не виждам ядове да се носят спокойно още два резервни пълнителя...
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • #13
                          От: пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

                          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                          Мислиш ли?

                          Ако някой ми изложи, аргументирано мотиви, защо не ти трябва резервен пълнител, аз ще го почерпя бутилка уиски!
                          Кандидатирам се за уискито.
                          Аз например не мога да нося резервен пълнител в ежедневието си, защото не ми се връзва на стила на обличане. Оръжието може да се носи във вътрешен кобур и реално да няма отпечатък но един нормален холдър за двуредов пълнител си стърчи до ниво на външен кобур и се вижда под ризата. По принцип съм "ЗА" резервния пълнител но не на всяка цена и не винаги. Каква точно засечка ще отстраниш с резервен пълнител?
                          А това " не си за НИКЪДЕ" звучи много несериозно, особенно пък при 9х18. ЧУВАЛ СЪМ (предавам чужди думи), че спиращото действие, разбирай болката при прострелване с 9х18 е по-голямо/а от колкото 9х19. Все пак говорим за разстояния 5-10 метра.
                          42

                          Коментар


                          • #14
                            От: пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

                            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                            ... А това " не си за НИКЪДЕ" звучи много несериозно, особенно пък при 9х18 ...
                            +1

                            Това е калибър, напълно адекватен за самоотбрана срещу двукраки (и повечето четирикраки). За разлика от 7,62х25 за ТТ, например...

                            Коментар


                            • #15
                              От: пистолет, подходящ за дясна и лява ръка

                              Когато имате възможност, винаги стреляйте с две ръце. Стрелбата с една ръка е много по-трудна, бавна и неточна, особено ако стреляте със слаба ръка (лявата, ако сте десняк). Не е невъзможно, но трябват наистина много (редовни) тренировки, за да се постигнат задоволителни резултати на дистанции над 5 м.

                              На повечето пистолети бутонът за освобождаване на пълнителя е разположен от страната на палеца на силната ръка. Ако сте левичар, повечето производители на оръжие предлагат conversion kits за своите изделия, с които мястото на бутона може да се обърне.

                              Човек посяга за оръжието си със силната си ръка, и борави с пълнителите със слабата. Затова оръжието се носи на място, лесно достъпно със силна ръка, а пълнителите трябва да са лесно достъпни със слаба ръка. Според мен, не съществува място по тялото на човек, на което да забодеш цев, и тя да е еднакво удобно достъпна и за двете ръце .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X