Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъпи пистолети

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Скъпи пистолети

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    Не знам защо, винаги любимият ми пистолет от този клас до 1945 е бил Маузер HSc, а от съвременните Зиг Зауер П232. Иначе си имам едно такова- 22 LR за стрелба за кеф:
    [ATTACH=CONFIG]488349[/ATTACH]
    Беретка М-70, супер приятно оръжие.......много фън....
    LZ3YG

    Коментар


    • #47
      От: Скъпи пистолети

      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
      Не знам защо, винаги любимият ми пистолет от този клас до 1945 е бил Маузер HSc
      Само където оставаш без нокти докато го разглобиш .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #48
        От: Скъпи пистолети

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Не знам какво е имало но е било масова практика да се сменят цевите с такива от АП . Особено на валтерите които са били в армията . Мой братовчед има практически ново ППК ама на него му беше лесен живота пенсионира се генерал и за цялата си служба я е изстрелял 50 патрона с неговото ППК я не . От армията им ги продаваха на 30$ . Един приятел старшинка беше носи черпи и се "уреди" с ПП като го разглобих ми прилоша цевта сменяна с цев от АП където е законтрящия щифт не е освободено легло за него и като са го набили вътре в цевта се е получила лека гърбица . Какви уникални балистични белези оставя тая гърбица и как влияе на точността просто нямам идея . Разединителя му беше почти заминал и след няма и 200 изстрела почна да стреля на автоматична . Изръси една торба пари по оръжейници докато го пооправи .
        Той и като нов пак така си стреля и не мога да разбера захласването по това изделие.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #49
          От: Скъпи пистолети

          Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
          Е тук също го има и то на не чак толкова скъпи цени,около 600 -700 лв.зависи от маркировките и т.н.
          Колеги, май нещо не мога да вдена от цени. От половин година съм обявил за продажба Валтер ПП, с нацисткия орел, произведен в Цела Мехлис, т.е. предвоенно производство. И цената е повече от два пъти по-ниска от горните. И няма никакъв интерес. А пистолетът е в прекрасно състояние, което подлежи на проверка. Какво да си мисля?
          Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
          "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

          Коментар


          • #50
            От: Скъпи пистолети

            Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
            Колеги, май нещо не мога да вдена от цени. От половин година съм обявил за продажба Валтер ПП, с нацисткия орел, произведен в Цела Мехлис, т.е. предвоенно производство. И цената е повече от два пъти по-ниска от горните. И няма никакъв интерес. А пистолетът е в прекрасно състояние, което подлежи на проверка. Какво да си мисля?

            Няма кой да ги оцени колега!Добър колекционерски образец ще да е, но не ми се ходи до града държава ........иначе имам доста място на колекционерското разрешително!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #51
              От: Скъпи пистолети

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Само където оставаш без нокти докато го разглобиш .
              Даа..малко особено му е разглобяването. Един от началниците ми в МВР се хвалеше с такъв. Хванахме се на бас на масата и аз му го разглобих с ръце под масата. Той щеше да си изпусне чашата. Оказа се, че изобщо не го е разглобявал.
              После ми припадна такъв с оригиналния СС-совски червен кобур, в отлично състояние, но на мен ми дойде малко грубичък за моя вкус.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #52
                От: Скъпи пистолети

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                Даа..малко особено му е разглобяването. Един от началниците ми в МВР се хвалеше с такъв. Хванахме се на бас на масата и аз му го разглобих с ръце под масата. Той щеше да си изпусне чашата. Оказа се, че изобщо не го е разглобявал.
                После ми припадна такъв с оригиналния СС-совски червен кобур, в отлично състояние, но на мен ми дойде малко грубичък за моя вкус.
                Тоя Маузер го видях за пръв и последен път преди 10 - 12 години при един приятел оръжейник и както се казва не се харесахме от пръв поглед . Тоя палец вътре в спусковата скоба може да ти скъса нервите . На този екземпляр цялата скоба беше издраскана от опити за издърпване предполагам с отвертка или нож. Другото което не ми хареса беше чукчето и като цяло системата за законтряне на цевта . Конструктивно и като дизайн валтера е светлинни години напред .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Скъпи пистолети

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Тоя Маузер го видях за пръв и последен път преди 10 - 12 години при един приятел оръжейник и както се казва не се харесахме от пръв поглед . Тоя палец вътре в спусковата скоба може да ти скъса нервите . На този екземпляр цялата скоба беше издраскана от опити за издърпване предполагам с отвертка или нож. Другото което не ми хареса беше чукчето и като цяло системата за законтряне на цевта . Конструктивно и като дизайн валтера е светлинни години напред .
                  Има някой много интересни технологични решения в това оръжие- например чукчето. А се разглобява доста нормално и бързо като му свикнеш. През моите лапички мина един такъв чистак бърсак купен за без пари от Божурище (поделението известно като Орлите) - серията за Луфтвафе. После съобразно волята и желанията на собственика му беше "модернизиран" за което много ме беше яд....
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Скъпи пистолети

                    и както се казва не се харесахме от пръв поглед
                    Точно казано!!

                    На този екземпляр цялата скоба беше издраскана от опити за издърпване предполагам с отвертка или нож.
                    Първо се запъва чукчето, след това се слага на предпазител и тогава се натиска палчето в спусковата скоба. Наистина става за секунда, но трябва да го знаеш.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #55
                      От: Скъпи пистолети

                      Изчетох темата и за си направих два извода.
                      Първият беше, че явно съм "на сметка" с цената, имайки предвид, че когато преди 10-тина години си купувах H&K USP compact от магазина, платих ~ 1250 лв. Явно и в този пазар има калкулирана в цените инфлация.
                      Вторият, аналогично с темите за "джипки", мотори и АТВ-та, обикновено от конкретно поставената тема в началото, дискусията постепенно се обръща към общите приказки.
                      Иначе, мненията "за" и "против" изделията на най-разпространените производители на пистолети, много наподобяват на вечните спорове във фотографските среди между привържениците на Nikon и Canon.
                      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                      Коментар


                      • #56
                        От: Скъпи пистолети

                        Всъщност, темата беше за ценообразуването а не за конкретна марка кно.
                        Двата първоначално изложени от мен модела са примерни ,всяка прилика с действителни патлаци е случайна

                        Коментар


                        • #57
                          От: Скъпи пистолети

                          Въпросът е защо в България са толкова скъпи? Ето цените в САЩ:

                          Пример 1
                          Пример 2
                          Пример 3

                          Да не говорим какви са цените на оръжията Европейско производство в страните от Западна Европа? Е, що така бе, колеги? Дали, защото в България монополно положение имат двама-трима търговци или защото сме по-богати? Да не говорим как ако се попита за някоя марка, която не се внася от тях се получават моментално един куп "експертни" мнения, които оплюват въпросното изделие.
                          Последно редактирано от Goblin; 05-09-12, 21:14.
                          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                          Коментар


                          • #58
                            От: Скъпи пистолети

                            Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                            ...
                            Не искам да се меся в ничий устрем, но - официално:

                            - Всякакви по-нататъшни диви троллинги, колкото и изящни да са, ще трия и санкционирам. Първите не минаха - не знам защо се очаква втората вълна да мине.

                            - Същото за самодоволното синтезиране на сложни и нерешими въпроси в няколкосричкови дълбокомислия.

                            Конкретно по темата - както и при всеки друг продукт, ценообразуването на оръжието се подчинява на обективни фактори (материали, проучване, труд), така и на субективни такива (име, лустро, репутация, възприемане на даден продукт като произведение на изкуството). Оръжието като стока се подчинява на всички тези закони, и бистренето на подобни теми в най-добрия случай може да доведе до вече написаното (което тотално изчерпва темата), в по-лошия - до опит за надупване на темата за конкретни цели.

                            Което пък ни води до ситуацията - Моля, уважавайте модераторския мързел.
                            Последно редактирано от Goblin; 05-09-12, 21:11.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X