Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерна планка на пистолет?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерна планка на пистолет?!?

    От известно време потренирвам с новия си пистолет бързо вадене , примерване и стрелба на дистанция от 10м-15м, и установих че доста ме бави вземането на равна мушка.
    Замислям се дали да не дам пистолета(Арсенал 9х18 ) в някое оръжейно ателие да махнат мерника и мушката и да ми монтират мерна планка с мушка. Знам, че ще загубя точност при стрелба на 50м, но ще спечеля бързо примерване на къси дистанции, което според мен е по-важно.
    Какво мислите по въпроса?
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

  • #2
    До: Мерна планка на пистолет?!?

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    От известно време потренирвам с новия си пистолет бързо вадене , примерване и стрелба на дистанция от 10м-15м, и установих че доста ме бави вземането на равна мушка.
    Замислям се дали да не дам пистолета(Арсенал 9х18 ) в някое оръжейно ателие да махнат мерника и мушката и да ми монтират мерна планка с мушка. Знам, че ще загубя точност при стрелба на 50м, но ще спечеля бързо примерване на къси дистанции, което според мен е по-важно.
    Какво мислите по въпроса?
    мисля, че ако наистина искаш бързо да получиш търсения ефект на такова разстояние, трябва да си вземеш пушка - помпа

    а ако държиш да е с пистолета - повечко тренировки и ще се справяш и без планка
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      До: Мерна планка на пистолет?!?

      Помпата не се коментира. Проблемна е със скритото носене и бързото вадене. ( Отделно, че вместо помпа бих си взел полуавтомат ).

      Това с многото тренировки е ясно, но е скъп и дълъг процес.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #4
        До: Мерна планка на пистолет?!?

        А, каква е целта на заниманието? Щото не виждам какво ще търсиш на 15 метра, ако е за самоотбрана, тренирай основно бързото вадене и инстинктивното насочване без прицелване, при което пределната ти дистанция е 7 метра. Опреш ли до мерника... За такива неща трябва да се гони скорост.

        Да не говорим, че заради нашето малоумно законодателство, пистолет и бърза стрелба са леко несъвместими. Като те слушам за планки и скоростни изпълнеия, трябвало е да се ориентираш към револвер.

        Коментар


        • #5
          До: Мерна планка на пистолет?!?

          Да за самоотбрана е, ама нали ако искам да уцеля някой в крака например трябва да се прицеля. Ако насочвам инстинктивно ще го гръмна в торса и после знаеш какво става.....

          Има ли револвери с планки?!?
          Ако да значи идеята ми не е чак толкова тъпа.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #6
            До: Мерна планка на пистолет?!?

            Е, това с прицелването в крака го зарежи. Извъдиш ли, гърми в най-голямата площ. Ако ще го гърмиш в крака, значи не представлява пряко опасност за живота ти и изобщо не би трябвало да стигаш до пистолета. Да не говорим колко лесно се умира и от попадение в крака - в коляното от шок, а в бедрото от скъсана артерия.

            Иначе на повечето револвери мерникът е изпълнен като планка с улей, а някои изобщо нямат такъв.

            Идеята ти изобщо не е тъпа. Мерникът е необходим при спортна или при нападателна стрелба, когато си с нагласата да се целиш и да стерляш. При отбрана, трябва когато охраняваш някого и си в постоянна готовнност да се прицелиш и да стреляш. Ама при личната, всичко трябва да стане инстинктивно и без да вдигаш пистолета на нивото на очите. Още повече, че при нападение дистанциите са близки и пистолетът трябва да се държи плътно до теб, за да не ти го избият.

            Коментар


            • #7
              До: Мерна планка на пистолет?!?

              Obersturmbahnfuehrer е дал доста изчерпателна информаци, към която бих допълнил, тренировки с изваждане, зареждане и по два бързи, в няколко последователни мишенини на различни дистанции (IPSC).
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #8
                До: Мерна планка на пистолет?!?

                IPSCто е много хубаво нещо, обаче е спорт, а не самоотбрана. Със сигурност е добре да се тренира IPSC, още повече, че Иво е много печен.

                Обаче тук преди време очушкаха един, който по време на нападението, вади пистолета, зарежда и... го изпуска. Което е абсолютно нормално, когато си тръгнал по твоя си работа, имаш един куп мисли в главата и изобщо не очакваш. Затова предимството е на страната на нападателя или в краен случай на охранителя, който е нащрек. Обаче за нормални хора като нас, никой няма да ни напада изневиделица, ами до оръжие се прибягва в резултат на ескалация на някакъв конфликт.

                Коментар


                • #9
                  До: Мерна планка на пистолет?!?

                  "Повече пот в учението, по-малко кръв в боя!"
                  Въпреки, че в случая се шегувам, лозунга си е верен...
                  Цитираният по-горе случай, за съжаление е печално известен.
                  Наскоро в едно импровизирано подобно състезание "дуелна стрелба", един приятел в бързината си измъкна пистолета заедно с кобура (последния беше с "много здрава" щипка за колан) и заради изградения вече рефлекс да гледа мишените, а не оръжието, правеше неуспешни опити за зареждане, докато аз свалях мишените му. Цялата тази ситуация е "документирана" случайно от друг приятел, който се правеше на "документалист" ползвайки мобилния си телефон. На филмчето много добре се вижда изненадата изписана по лицето му. Не ми се мисли какво би станало, ако това беше реална ситуация, а не просто игра...
                  Та мисълта ми е, че не само тренировките, а и оръжието и аксесоарите и всичко останало има значение, включително и стрелба без антифони (поне от време на време).
                  Надявам се, за всички нас, това да си остане само приятно забавление и никога да не се налага да използваме наученото.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мерна планка на пистолет?!?

                    Дай малко информация за какъв норматив трябва да става вадене, зареждане и два бързи. И на каква дистанция?

                    За да не прекаля с тренировките и да стана прекалено добър
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мерна планка на пистолет?!?

                      Ето за това някой беше споменал по-горе револвера като оръжие за отбрана Вадиш и стреляш. Без да зареждаш. С доста намалена вероятност за засечка. Дори и само с една свободна ръка... Че дори и да го извадиш с кобура
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мерна планка на пистолет?!?

                        Тренировки, тренировки, и пак тренировки му е майката. Щом е за самоотбрана зарежи всякакви изгъзици. Всичко е практика.
                        Дискавъри 300 тди ръчка
                        Витара тди автомат
                        XT660R

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X