Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Пистолет Аркус

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    С коректор (или т.нар. мастило за тъпаци) става идеално.
    По-долу е резултата след обработката с коректор. Определено стана добре, контраста с мишените в стрелбището е много добър. За съжаление обаче ми се струва, че ще се излющи много скоро. Мисля да опитам с боя от пътното в даден момент с една клечка за зъби.
    Днес подмених изхвъргача с пружинката, възвратната и бойните пружини. Поръчах си нова игла, стопор и пружинки за тях. Спусъка стана сякаш една идея по-твърд при DA. Зареждането също се промени - в посока назад рамата се движи по-равномерно. Може и да си въобразявам, не знам, усещам някаква разлика определено.
    Дадоха ми цена за оксидация на рамата - 55лв. по- нататък се замислям за тази процедура.
    Разбрах, че чирените на Браунинг ХП не съвпадат с тези на Аркуса, някой знае ли дали може да се преправят така, че да станат и къде точно са разминаванията?

    Последно редактирано от slaf4u; 01-12-12, 22:40.
    42

    Коментар


    • #92
      От: Пистолет Аркус

      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
      Не, цял проектил бяха.
      Да не бъркаш полимерно керамичните куршуми със стоп патрони ? Те нямат нищо общо със стоп патрона даже пробиват повече и от конвенционален FMJ . Дръжките на Аркус/Карен стават без никакви доработки на Браунинг НР един приятел си носи браунинга с каучукова ръкохватка от Аркус която аз му подарих на времето .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #93
        Честно казано за пръв път виждах такива патрони. Яд ме е сега, че не потърсих куршумите след стрелбата. Изключвам възможността за керамично или пвц покритие т.к. самите патрони бяха много по-леки от бойните селиери.
        А дали някой има опит с обратното упражнение с чирените - от Браунинг на Аркус.
        42

        Коментар


        • #94
          От: Пистолет Аркус

          Няма начин да не стават . Влизат абсолютно точно в конфигурацията на дръжката .
          Прикачени файлове
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #95
            От: Пистолет Аркус

            За да не пускам нова тема заради един глупав въпрос ще го задам тук :
            Каква а е разликата между патроните с алуминиева гилза и тези с нормална? В смисъл такъв, с какво тези с алуминиевата са по-добри (поне според цената....) освен, че най-вероятно са по-леки?
            И за да бъда в крак с темата: Някой стрелял ли е с такива с Аркуса и има ли проблеми с извличането на гилзата?
            42

            Коментар


            • #96
              От: Пистолет Аркус

              Аз за пръв път чувам, че има такава гилза. Стоманени има (руските Барнаул), ама алуминиеви...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #97
                От: Пистолет Аркус

                Имам ,има ,ама не съм виждал скоро.Не съм имал проблеми от никакво естество пи стрелба с тях.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • #98
                  От: Пистолет Аркус

                  Каква марка са тия алуминиевите?
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #99
                    От: Пистолет Аркус

                    CCI Blazer 147gr. Ще ходя до вип-а за муниции и видях, че ги има там. Цената е по-соленка от на Федерал, но се надявам да ми отсипят 20-ина.
                    42

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Аз нося пистолета си с такива (CCI ,куршума е пресечен конус) . Плюсувете са (за алуминиевата гилза говорим) че пълнителя олеква видимо, обаче има и минуси - гилзите са по-меки заради което по-лесно се драскат и нараняват при лентоване и разлентоване на пълнителя. Освен това се случи на един от патроните да ми потъне куршума навътре в гилзата и то при съвсем лек натиск. А и друго ми се случи, имах навика да оставям пълнителя в пистолета ама като сложих тия патрони се наложи да изоставя този си навик защото затворния блок ръждясва там където допира в алуминиевата гилза на първия патрон (с други патрони не ми се е случвало)!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        От казаното дотук виждам повече минуси от колкото предимства. Не си струва заради по-лекото тегло да ги пазя като писани яйца. Ще си взема Федерали.
                        42

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          ...затворния блок ръждясва там където допира в алуминиевата гилза на първия патрон (с други патрони не ми се е случвало)!
                          Интересно.
                          Електрохимична корозия ще да се появява... поради разликата в потенциалите на двата метала ...
                          Имаше нещо за т.нар. "водороден ред"...

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Ей сигурно ,трябва ред.Това за алуминиевите гилзи го изстрадах още през 1999 г.
                            Ама не съм писал.И тогава производителя беше CCI.И мислех ,че ще тежи по малко .Да ама не.За годината може и да бъркам ,ама не с много,но за ползите -едва ли.Носих аркуса една година с такива,и после много години с железни-разлика на снагата -йок.
                            Румен Николов

                            0888 358 572

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                              Носих аркуса една година с такива,и после много години с железни-разлика на снагата -йок.
                              Старост нерадост?
                              42

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                                За да не пускам нова тема заради един глупав въпрос ще го задам тук :
                                Каква а е разликата между патроните с алуминиева гилза и тези с нормална? В смисъл такъв, с какво тези с алуминиевата са по-добри (поне според цената....) освен, че най-вероятно са по-леки?
                                И за да бъда в крак с темата: Някой стрелял ли е с такива с Аркуса и има ли проблеми с извличането на гилзата?
                                Принципно това са патрони за стрелбище, а това че са ги изнесли от САЩ е нещо нормално. Дори в САЩ са по ефтинджос, месинга е скъп но позволяв релоуд, стоманата разказва играта на патронника.
                                Патроните се добри, щадят патронника на оръжието, но като ти казаха лесно се набива куршума на вътре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X