Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
    Само не ми ми минавай с тези.
    Първо за Гробаря. Питай Скипа и Паскал за Илиян и Кристина колко хора са разплакали с Аркис 98. След това и обрарната страна колко пъти пистолет след състезание влиза в бокса.
    Когато започнат да го правят с качествени материали ще има и читав пистолет. Имах Аркус 98 ДАК двуцветен ми да ти кажа може да бъде и по добре и за това съм с Глок 17 ген 4
    Лично съм виждал на Беляковец как Илиян го проваля оръжието-технически проблем, но съм виждал и другаде как ги мачка с него. Защо е точно с това оръжие......най малко то е основната причина.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Да да да знаем за състезателните успехи и неуспехи на пистолет Аркус!ясно е че е оръжие но е ясно и че не е от най здравите и надеждни. ....защо ами всеки има различни мнения!Няма лошо оръжие когато е в подходящите ръце!
      Последно редактирано от Гробаря; 13-05-16, 00:10.
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
        Само не ми ми минавай с тези.
        Първо за Гробаря. Питай Скипа и Паскал за Илиян и Кристина колко хора са разплакали с Аркис 98. След това и обрарната страна колко пъти пистолет след състезание влиза в бокса.
        Когато започнат да го правят с качествени материали ще има и читав пистолет. Имах Аркус 98 ДАК двуцветен ми да ти кажа може да бъде и по добре и за това съм с Глок 17 ген 4
        Чакай сега какъв настрел въртят състезателите по динамична на подготовката и състезанията ? Ресурс от 10 000 изстрела нормален човек като мен който отдавна е приключил спортната дейност ще навърти за един живот и то при идеални условия гледайки при всяка възможност да стрелям за да поддържам някаква форма . Коректно е да се вади статистика не само за Аркус а и за другите марки оръжие с които стрелят нашите състезатели .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Чакай сега какъв настрел въртят състезателите по динамична на подготовката и състезанията ? Ресурс от 10 000 изстрела нормален човек като мен който отдавна е приключил спортната дейност ще навърти за един живот и то при идеални условия гледайки при всяка възможност да стрелям за да поддържам някаква форма . Коректно е да се вади статистика не само за Аркус а и за другите марки оръжие с които стрелят нашите състезатели .
          Например от достоверен източник + това което съм видял с очите си, Артьом Сахаров на стрелбище Капче в Бургас изстрелва по 800 патрона на тренировка. Същия стреля от 3 до 5 пъти седмично.
          За Илиян знам че е стрелял по три пъти седмично като на тренировка е изстрелвал по 200 патрона.
          Последно редактирано от derhunter; 13-05-16, 16:28.

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Абсолютно си прав.

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
              Например от достоверен източник + това което съм видял с очите си, Артьом Сахаров на стрелбище Капче в Бургас изстрелва по 800 патрона на тренировка. Същия стреля от 3 до 5 пъти седмично.
              За Илиян знам че е стрелял по три пъти седмично като на тренировка е изстрелвал по 200 патрона.
              Дори и чисто финансово да ги погледнем нещата 1000 патрона по 50 стотинки са 500 лева . Ако приемем 1000 патрона на седмица за един състезател това са едни около 2000 лева на месец само в боеприпаси .Такива количества без сериозен спонсор няма как да стане . Да не говорим за другите съпътстващи разходи . На времето държавата седеше зад нас само моя Аншуц в базовия вариант струваше 18 000 долара и оръжейника ме бъзикаше че стрелям с тристаен и Лада 1500 S .
              Последно редактирано от sek.1; 14-05-16, 05:43.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Дори и чисто финансово да ги погледнем нещата 1000 патрона по 50 стотинки са 500 лева . Ако приемем 1000 патрона на седмица за един състезател това са едни около 2000 лева на месец само в боеприпаси .Такива количества без сериозен спонсор няма как да стане . Да не говорим за другите съпътстващи разходи . На времето държавата седеше зад нас само моя Аншуц в базовия вариант струваше 18 000 долара и оръжейника ме бъзикаше че стрелям с тристаен и Лада 1500 S .


                Да такае за Аншуца + елей , но това е пак в пъти по ефтино, но ти не каза цена а коментираше настрел.
                Накратко там настрела е много голям и се иска оръжие чиято цев трябва да е с голям ресурс, а и се иска едно тренировъчно оръжие + едно за състезание + едно резервбо за състезанието. Когато тренировъчното се скапи се маха и състезателното се превръща в тренировъчно + ново резервно за състезанията. Накратко. Аркуса е хубав пистолет ако стреляш по три патрона на месец. Почнешли по 200 на седмица за една година и е аут. Причините веднага мога да ги изброя и след това ще гледам птивържениците му как ще скокнат върху мен да ми доказват противното
                П.п на старата ми работа на месец стрелях четири пъти, а на стрелба изсрелвах между 50 и 70 патрона имало е моменти и повече, като там издухах цевите на два пистолета за 6 години

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                  Да такае за Аншуца + елей , но това е пак в пъти по ефтино, но ти не каза цена а коментираше настрел.
                  Накратко там настрела е много голям и се иска оръжие чиято цев трябва да е с голям ресурс, а и се иска едно тренировъчно оръжие + едно за състезание + едно резервбо за състезанието. Когато тренировъчното се скапи се маха и състезателното се превръща в тренировъчно + ново резервно за състезанията. Накратко. Аркуса е хубав пистолет ако стреляш по три патрона на месец. Почнешли по 200 на седмица за една година и е аут. Причините веднага мога да ги изброя и след това ще гледам птивържениците му как ще скокнат върху мен да ми доказват противното
                  П.п на старата ми работа на месец стрелях четири пъти, а на стрелба изсрелвах между 50 и 70 патрона имало е моменти и повече, като там издухах цевите на два пистолета за 6 години
                  При малокалибреното оръжие нещата са малко по различни . Цевите и механиката без проблеми правят по няколко милиона изстрела . Та на един състезател цялата му активна кариера не стига да амортизира една пушка/пистолет . На времето стреляхме рядко с Елей повече особено по състезанията се стреляше с патрони Динамит Нобел . В добрите години гледах да не падам под 50 патрона на месец за да поддържам някаква форма . Не съм смятал точно колко съм навъртял с моя Аркус 94 но по него всичко си е оригиналното и никъде няма следи от износване . Единствено отдавна замина кекавото покритие на блока но си го поддържам с препаратите за студена оксидация на проф. Трохаров и грижи и с това нямам . Купил съм го от завода изпратиха ми го в София в един магазин не вярвам моя да е специален . За парите си равностойността на 225.70 щатски долара които тогава бяха няма 300 лева е повече от перфектен .
                  Последно редактирано от sek.1; 14-05-16, 19:14.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Аз пък имам едно скромно желание.
                    Някой колега от форума да ми покаже на живо износения му от стрелба пищов.

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                      Аз пък имам едно скромно желание.
                      Някой колега от форума да ми покаже на живо износения му от стрелба пищов.
                      Трудна работа
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        Аз пък имам едно скромно желание.
                        Някой колега от форума да ми покаже на живо износения му от стрелба пищов.
                        Това май ще излезе като приказката за бялата лястовица или за честния адвокат!
                        Преди 20 г. стрелях с Люгер, стандартна цев, нарези не се виждаха, всичко беше в язви.
                        Да ви кажа разлика в точността не видях.
                        Последно редактирано от derhunter; 15-05-16, 20:10.
                        Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                        "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                          Това май ще излезе като приказката за бялата лястовица или за честния адвокат!
                          Преди 20 г. стреляh с Люгер, стандартна цев, нарези не се виждаhа, всичко беше в язви.
                          Да ви кажа разлика в точността не видяh.
                          Ми за жалост снимка на пред предпоследния ми служебен макаров немога вече да направя. Горкия на 6 метра едвам правеше група от 15 см. Аркуса го нямам вече

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                            Горкия на 6 метра едвам правеше група от 15 см.
                            Е толкова никога до сега не са ми треперили така ръцете.
                            За проба стрелял съм с и правена цев без нарези.

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              Е толкова никога до сега не са ми треперили така ръцете.
                              За проба стрелял съм с и правена цев без нарези.

                              Разбирам, че искаш да се измайтапиш, но горкия бая му се беше издухала цевта от стрелба. След като отвори групата толкова много го сдадох в склада и си получих нов " стар" пистолет. За лош късмет стария ми пистолет се пада в един младеж след като разбра на какъв хал е само го разнасяше, а на изпитите стреляше с някой друг.

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                ARCUS 98 SA/DA - The Bulgarian Browning High Powerhttp://www.gunlib.com/articles/arcus-98-sada-the-bulgarian-browning-high-power.aspx?lang=bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X