Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
    Виждал ли си я на живо тая шерпа? На мен ми се струва много обемен и сякаш ще изкарва оръжието много в страни. Пусни моля, като го вземеш, някоя снимка как стои на колан с дреха отгоре.
    Ще Ви направя Снимка на Блекхоук шерпа....
    САМИЯТ КОБУР Е МНОГО ОБЕМЕН!
    кобурът, дори с падъл-модула е такъв, че оръжето стои много встрани и просто си личи че си оръжие....
    щом държите на снимки ще ги имате.....Ще опитами тая вечер...
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Ето първите снимки на кобура....Оставил съм прахта по него, защото фактически не съм го носил от 2/ДВЕ/ години...
      Всъщност не мога да пусна снимките...Как се пускат в този форум снимки??? Много ми е трудно????
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Снимки на Блекхоук Шерпа 2...Или т. нар в България ,,Кобурът с ,,Бутона на мъртнвеца"...
        Повече отричан, отколкото приеман е този кобур в България...Поне от хората, които познавам, носещи КНО за самозащита и работещи като физическа охрана..Всеки да си прави изводите сам....



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p1030656p.jpg
Прегледи:1
Размер:279.9 КБ
ID:5481182

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p1030657r.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5481183

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p1030658r.jpg
Прегледи:1
Размер:249.9 КБ
ID:5481184

        На третата снимак, съм с кобура по тялото...Облеклото: Лек ленен костюм....Кобурът с оръжието е разположен на ,,03:00 часа"
        Последно редактирано от andreiS40; 11-05-13, 11:18.
        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Така ето още една снимка по тялото...Ако не са Ви ясни, не се сърдете...Селфмейд, сам на себе си съм ги правил.....С една ръка, от ,,половин ръка разстояние"...Но мисля Ви става ясно ЗАЩО ТОЗИ КОБУР НЕ Е ПОДХОДЯЩ ЗА НОСЕНЕ ОТ ЦИВИЛЕН В БЪЛГАРИЯ!!!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p1030661n.jpg
Прегледи:1
Размер:272.6 КБ
ID:5481185

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p1030670d.jpg
Прегледи:1
Размер:287.3 КБ
ID:5481186
          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус



            А ето и разликата, между носене с,,Блекхоук Шерпа 2" и вътрешен кобур / IWB/ .....Вътрешен кайдексов кобур....


            Ето го:




            ОГРОМНА Е разликата, както виждате сами!
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Ще трябва да направя снимки с ,,Падъл Модула"......

              Другият външен кобур ми е Блекхоук Стандарт Холстер....
              Но за него няма да правя снимки, нямам време.
              Просто полимерен, тактически кобур, но без бутони, каишки и въобще рестрикции, които да държат пистолета.....

              Във всеки случай, виждате сами, че БлекХоук Шерпа 2, дори при широки и комфортни дрехи, държи оръжието втрани от тялото, с което за скрито цивилно носене НЕ СТАВА!
              Този коБур е СЛУЖЕБЕН!


              Вижте отново:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p1030659o.jpg
Прегледи:1
Размер:314.6 КБ
ID:5481188
              Това го уточнявам заради дискусията ми с Лорда!

              На обикновен гражданин, този кобур аз лично НЕ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ!
              Виж ако ходи често по планинете или на лов с личното КНО, разрешено му за самозащита- за там, да кобурът е подходящ!

              Замисляли ли сте как се влиза и седи с такъв кобур в Автомобил????

              Коланът на снимките е качествен - ,,Зикингер" - твърд .
              Последно редактирано от andreiS40; 11-05-13, 11:46.
              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                Аз пък нарочно търся кобури, които изкарват оръжието в страни. Провефионално изкривяване съм получил явно.
                н
                Колега Ненчев, ти Глок-а, носиш ли го за самоохрана? В смисъл навън, в цивилния живот, носиш ли го?
                Е как го мислиш това да го носиш в кобури, които ти изнасят оръжието встрани???

                Като Чета, някои мнения, се учудвам, че са написани от хора, които също носят, при това от години...
                Кобурите, които изнасят оръжието навън са много удобни за бъорзо вадене и носене, но не скриват оръжието, а имаме нормативно задължение за скрито носене......
                Такива кобури, като по-горе показания ,,Фобус" на Славчо, Моят ,,Блекхоук Шерпа 2", са за СЛУЖЕБНО НОСЕНЕ! Затова основно е предназначен и бутонът на мъртвеца...Да не ти бъде отнето от владението, носеното от теб КНО, или същото да не изпадне....Това е кобур за военни, полицаи, въобще служители в силови структури, боравещи със служебно оръжие и на които това всъщност им е работата...,,Блекхоук Шерпа 2", специално има модули / допълнително се закупуват / за да се монтира и носи като набедрен кобур...това важи за хора като Ненчев и то когато са в Ирак, Афганистан или на тактическо учение с бойни стрелби или НЕ дай си Боже при война....

                За цивилка, такъв кобур е само за военно време или приложимостта му се изчерпва, само когото си на лбов в гората, ако изобщо си носиш личното КНО...Или просто си турист, а не искаш с голи ръце да ходиш по планините....
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Не съм съгласен и ще кажа защо. Да пистолета си го нося 24/7. Навсякъде, ама абсолютно навсякъде, дори в банята, понеже докато се къпя го мия с топка вода и течен сапун. Ползвам Фобус, и за мен е оргомен плюс кобура да е изхвърлен максимално на вън, с цел по-вързо вандене. Бавното боравене с оръжие обесмисля носенето му. Проблеми със скритото носене нямам кой знае какви. Зимата нямам проблем. Лятото когато нося ризка също нямам проблем. Когато съм по тениска или спортно облечен го нося в чантичката си, което пак казвам, до някъде обесмисля носенето, ама какво да се прави навик.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Благодаря за снимките.
                    Личното ми мнение за този кобур е положително що се отнася до същността му като такъв и предназначението му по принцип. Не съм го пробвал лично, познавам го единствено от многото информация за него в нета. Бутон на мъртвеца, предпазител на мъртвеца и т.н. мъртвешки работи има когато не си достатъчно запознат с това което носиш, не си отделил достатъчно време да свикнеш с ползването му и най вече при пренебрегване на основни положения определени като такива за конкретния обект, било то кобур или оръжие.
                    42

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Славчо, не е баш тъй. Копчето си пречи и дразни. При вадене трябва да извършиш 3 операции - натискане на бутона, сваляне на предпазител ако имаш и ваддене на пистолета. Плюс връщане на показалеца на спусъковата скоба. Верно, че щатните на американската армия са с бутон, ама те пистолет я използват реално 1 път за слъжбата си, я не. Относно осигуровката против отнемане или изпускане много успешно се ползва ония навития шнур като телефонна служалка.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                        Не съм съгласен и ще кажа защо. Да пистолета си го нося 24/7. Навсякъде, ама абсолютно навсякъде, дори в банята, понеже докато се къпя го мия с топка вода и течен сапун. Ползвам Фобус, и за мен е оргомен плюс кобура да е изхвърлен максимално на вън, с цел по-вързо вандене. Бавното боравене с оръжие обесмисля носенето му. Проблеми със скритото носене нямам кой знае какви. Зимата нямам проблем. Лятото когато нося ризка също нямам проблем. Когато съм по тениска или спортно облечен го нося в чантичката си, което пак казвам, до някъде обесмисля носенето, ама какво да се прави навик.
                        Не знам защо мислиш, че при вътрешен кобур, ваденето на оръжие е бавно...Когато е от кайдекс, дори напротив, вади се мноооого бързо....
                        Не знам как ходиш облечен в цивилния си живот...
                        Всъщност не си споменал с каква марка, модел кобурл носиш? Външен или вътрешен?
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Колко време се счита за добро постижение за изваждане на оръжие от скрит кобур, зареждане и първи изстрел?

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Нося стария модел на Фобус ГЛ 2, без отворите който е.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Колко време
                              Няма отговор на този въпрос, индивидуално е и е много относително, не търсете универсален отговор, няма смисъл, за един е дно, за друг е друго, зависи и от ситуацията, и от човека, от психиката му и т.н. ....
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                                Благодаря за снимките.
                                Личното ми мнение за този кобур е положително що се отнася до същността му като такъв и предназначението му по принцип. Не съм го пробвал лично, познавам го единствено от многото информация за него в нета. Бутон на мъртвеца, предпазител на мъртвеца и т.н. мъртвешки работи има когато не си достатъчно запознат с това което носиш, не си отделил достатъчно време да свикнеш с ползването му и най вече при пренебрегване на основни положения определени като такива за конкретния обект, било то кобур или оръжие.

                                Ако не искаш ,,бутон на мъртвеца", си купуваш ,,Блекхоук Стандарт"....Но проблемът със силното изнасяне в страни/напред от тялото на оръжието си остава....

                                Славчо, с две думи: ТОВА НЕ Е КОБУР ПОДХОДЯЩ ЗА ТЕБ!
                                Имаш задължение за скрито носене!!!!!
                                Фактът, че можеш сам да формуваш кайдекс ида си направиш кайдексов кобур, ти позволява да си изработиш перфектен вътрешен кобур за Аркус-а...
                                но явно си решил да хвърлиш един 100-105 лева на вятъра ...
                                Попитай патило Славчо, а не старило...
                                Няма нужда да хвърляш огромни пари за кобур, просто можеш да ползваш и чужд опит...Аз понеже съм ,,Тома неверни" не се поучих и дадох много пари /ненужно / за ненужнни кобури....

                                ти си знаеш, парите са си твои.....

                                За ,,Бутонът на мъртвеца" и си прав и не си прав...
                                Факт е, че с бутона на ,,Блекхоук Шерпа 2" се свиква много бързо и трябва да си откревено сакат, за да не можеш да си изводиш пистолета...
                                Но също така е факт, че като цивилен със съответното разрешение обр. №3 носиш оръжие за САМОЗАЩИТА!
                                В критична ситуация, когато от бързината на вадене, зареждане и насочване или от бързината на вадене и насочване / ако носиш с патрон в цевта, защото сега не е пзабранено /....та в критична ситуация рискът бутонът да не го на(тиснеш е огромен...
                                Въпреки тренировките, адреналинът си е адреналин!!!!

                                Затова си има стандартна рлиния на Блакхоук....Без никакви рестрикции...Но с добра ретенция...Имам и такъв кобур и........изнася напред и навън оръжието....
                                А мнението ти за Блекхоук Шерпа 2 е положително, защото не го притежаваш и не си имал досег с него...
                                Моето лично мнение за ,,Блекхоук Шерпа 2" не е положително, но НЕ Е и отрицателно...Просто обективно...това си е кобур, предназначен да отговаря на целите и нуждите на особена целева група...За цивилен, носещ оръжие за самозащита или за цивилен полицай това не е подходящ кобур!
                                Аз нямам лошо отношение към външните кобури на ,,Блекхоук"......фактът че не съм разпродал тези кобури, вапръки че не ги ползвам е показателен...

                                За ежедневно носене си ползвам основно вътрешен дунапренен мек кобур на ,,Блекхоук". или вътрешен кайдексов, поръчков...

                                поздрави и дано съм Ви бил от полза..
                                ще гледам да пусна и снимки на ,,Блекхоук Шерпа 2" с ,,падъл " модула...Той дествително съвсем леко, минимално и напрактика незебележимо държи оръжието с няколко милиметра по-навътре, от модула за закачване на колана.
                                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X