Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
    1. Това с бластера беше за да видя дали може да стане - стана и го разкарах (казах го вече това). Получи се и дървен чирен, и него разкарах, грознееше ми, не се връзва на тънката линия на Аркуса.
    2. Това за 45-те минути за изработка е много силно казано. Толкова ми отнема грубата работа по оформянето.
    3. Настрела който съм направил на пищоля е 400-450 патрона, не повече, нямам финансовата възможност да стрелям съобразно желанието си. Инвестицията ми в него, отделно от патроните се ограничава до резервните части, които подмених "за всеки случай" - 30-ина лева някъде общо беше + 12лв за кайдекса.
    4. Това "това просто ще си остане един Аркус 98" - без да се обиждаш е много тъпо изказване. Защо мисля така не мисля да обяснявам, правил съм го вече и то не само аз и това обяснение се отнася за всеки пистолет, който някой е решил, че е подходящ лично за него.
    5.От всички измислени тактически глупости, аз признавам само тактическия електрожен за Глок, с Ненчев сме го обсъждали вече, единствения му проблем са батериите, но и за тях има измислена тактическа ръчна количка с водач - тактически циганин.

    Славчо, извинявай, ако съм те засегнал с думите ,,Това ще остане просто един ,,Аркус 98" "...Нямам нищо против теб и още по-малко срещу оръжието...Това важи и за мен и за моя Зиг Зауер...С Каквото и да го накича, ще си остане обикновен, щоков Зиг с щанцован блок...
    Мисълта ми е...КНО, носено за самоохрана, трябва да е на максимум изчистено, опростено и без ,,тунингИ"(....Все пак не говорим за оръжие за спортни цели...Залитането по лазерните целеуказатели например, за мен лично е безсмислено и просто се прави за демонстриране на поведението ,,вижте ме, чуйте ме"...Според мен...

    за чирените например, ще ти кажа ЧЕ НЕ СИ ПРАВ!
    Дървените чирени, които си направил си изглеждат много добре. Никак не съм съгласен, че ,, не се вписват" на линията на ,,Аркус", още повече, че твоята не е оксидиран...
    Ако монтираш ръкохватка / гумирана, релефна / на ,,Хоуг", да не мислиш, че ще е по-добре???
    не ме питай откъде знам това...Пробвал съм...
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      ПП Гледам, че Славчо е от ,,Градът на Войводите", от Сливен, та да попитам / мака и не конкретно по темата /, но все пак за оръжие...Слид онзи случай от март 2011г. със заложниците, опита за въоръжен грабеж и опит за убийство в банката, как стои въпроса в разрешенията за придобиване, носене и употреба на КНО за самозащита???
      Мога само да предполагам, нали? ЗАТЕГНАТО да крайност!
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Няма проблем .
        Що се отнася до чирените, имах предвид, че дървения, който бях направил с място за вграждане на лазера не се вписва. Иначе, си карам с махагоновите от по-напред в темата, харесват ми много повече от оригиналните гумени и правят дръжката по-тънка, което за мен е в + на удобството.
        Видях ти въпроса в последствие.
        Отговора на въпроса ти е : НЕ.
        Поне при мен, беседата с шефа на РУП-а мина съвсем нормално, изложих му моята позиция по въпроса с нуждата ми от оръжие, човека ме изслуша, преди това се беше запознал с мотивацията ми и очевидно това беше достатъчно. Хубаво е когато на отсрещната страна стои разбран и разумен човек а не чиновник следващ линията зададена от партията. Държа да отбележа, че не съм ползвал връзки от какъвто и да е тип за хойдатайстване, нито съм лъгал или преувеличавал в мотивацията. Всичко си мина по канален ред.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от slaf4u; 08-05-13, 16:37.
        42

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
          Ами Вардаров, как да ти кажа...Не че ще ми се налага да претърсвам сгради нощем и с оръжие, но просто мисля, че такъв тактически аксесоар към оръжието ми липсва...От друга страна, на днешно време при модерните КНО, най-вече при пистолетите, е трайна ,,модна" тенденция да се монтира тактически фенер...Хубаво е да го имам....Много рядко, но ми се е налагало да присветна нещо нощем като се прибирам. Ще ми стои в едно от ,,гнездата" за пълнители на двойния холдер на ,,Блекхоук"...
          ППП Американците и не само, военни и полицаи масово монтират тактически фенери, както на КНО, така и на щурмови карабини или щурмови гладкостволни автомати...Не мисля, че го правят от глупост или ,,тактикуул" тежкарлък...
          От кадрови офицер в БА, знам, че тактическия фенер е незаменим при екипна работа за прочистване на помещение/сграда..
          Може,би си прав колега,извинявай изказах се като че ли от мен започват всички тактически действия с пистолет.какво то ,ти е мерак това си вземи.Служа като полицай,вече много години ,ходил съм нощно време с колеги в много сгради,едва ли е толкова нужен тоя тактически фенер на пистолета ,но ти си знаеш.Ние ползваме едни китайски фенерчета зареждащи се с надпис Полис,за 12лв вършат същата работа.Имам в нас Мак-Лайт от преди 10-12г ,нали бяха много на мода вот Американските филми,е така стои ,няма по-неудобно нещо ,голям тежък ,вярно за тогава светеше много силно ,но сега братята китйци направиха в пъти по-малки и леки фенери за безпари със същата сила.А на военния много не му вярва,едва ли е прочиствал сгради освен на учение.
          Последно редактирано от r_vardarov; 08-05-13, 16:44.

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Колега Вардаров, радвам, се че служител от системата на МВР се включва!
            Сега за Маг-лайта..мога да ти кача, че въпросът има две страни т.е. и си прав и не си прав.....

            действително е тежък, едрогабаритен фенер...Е зависи от модела де...но класическите ,,Маг -лайт" са такива...
            ПП Маг-лайт е бил и все още е уважаван от американските патрулни полицаи, защото в бонус, поради масата на фенера идва възможността да се ползва като палка.....
            нали пояснявам.... това е в НОРМАЛНИТЕ държави като САЩ, където на Полицията се има страх и същата се уважава! Полицаят не ходи после да пише докладни и обяснения защо, как така си е позволил по-твърди действия при ареста...А това, че арестувания е такъв, защото псува, че и посяга и бие български полицай отива на заден план...
            Та прости ми ,,малкото лирично откронение " от темата, но Големите Маглайтове са си екстра за ,,определени цели", за които иначе не е проектиран по принцип . В тоя ред на мисли с китайския фенер, малък, лек, удобен за само 12 лева няма как за въздействаш, ако в ситуация нямаш непосредствен достъп до ,,помощни средства"....
            Всъщност, предвид наличието на ,,Хелзински комитет" и мачкането на органите на МВР, е и по-добре, че не носиш ,,Маг лайт"...
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Славчо, като гледам по-горните ти снимки на чирените...та ти си ,,одрал кожата" на ,,Кримсън Трейсовете"...
              Да беше по-качествено произведен ,,лазера" и става ПЕРФЕКТА!


              ПП сега за чирените - тия чирени, последните които си направил, така изчистени и без орефляване на мен лично много ми харесват...Явно си И резбар и ако изработиш по една тънка и фина накатка по чирените направо лакирай и оставай постоянно с тях...
              даже направо и без да правиш накатка, ,,удряш две ръце лак" и го носиш така...
              При такива чирени е откровен мазохизъм да върнеш оригиналните...
              / Това по-горе е лично мнение /.лллллллллллллл
              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                СпИцИЯлен поздрав за Ненчев:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5090095.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5480782Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5090094.jpg
Прегледи:1
Размер:120.5 КБ
ID:5480781Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5090093.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5480780Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5090097.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5480783
                42

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Е това вече е друга работа. Браво. Криеш проектите а? Фобуса е много добър, няма "копче на мъртвеца", супер е, за мен даже е най-доброто. Я сега кажи усещаш ли промяна в хвата с новата пета? Чувстваш ли малко по-голяма стабилност в малкия пръст на лявата ръка?

                  И да вземеш да го направиш като истински Фобус. Запазена марка при тях е външните нитове, големи, груби, железни, истинки.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Не усещам кардинална разлика в момента в хвата, както ти казах и преди това, ръката ми е достатъчно малка за да се събират всички пръсти по дължината на дръжката. Кутрето си идва точно до края без да виси, а това на лявата ляга върху другото а не под него. Разликата ще я усетя като мина през стрелбището. Не съм върл фен на петите (развалят линията някак си...), но тая ми дойде евтинко и си "жертвах" единия пълнител. Имам присантиман, че ще ми убива на кръста, ако се случи така ще я пенсионирам млада и зелена.
                    В интерес на истината, Фобуса беше с големи, груби, железни и истински болтове и гайки хванат към падъла (ти си знаеш защо) но ги смених с нитове - лигавщина някаква... По принцип това ми е кобура за село - прибира пищака добре, относително стабилен е и удобен за автомобила. Иначе съм си привърженик на вътрешния кайдексов или кордурен.
                    42

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Според мен петата много му отива, но това е по моя вкус. Ръката ти не е малка, дръжката е достатъчно голяма. За удобството на петата изхождам от ПМ-а, но там дръжката е малка и петата помага доста, особено при липса на кадърно отключване на пълнителя. Тоя кобу да не е сборка между тоя и ония Фобус? Беше казал, че си правил нещо, ама съм забравил.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                        СТоя кобу да не е сборка между тоя и ония Фобус? Беше казал, че си правил нещо, ама съм забравил.
                        Ахам, Франкенщайн е. Ползвах твоя падъл а останалото от другия.
                        За протокола, това е кобур поръчан за 1911 но си пасва перфектно на Аркуса. Братята китайци си знаят работата. Цена около 8 долара с доставката
                        42

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Е какво му е толкова на "копчето на мъртвеца"?Аз имам Фобус с бутонче за палеца и си работи добре за сега, ама на края на месеца мисля да се обурудвам и с БлекХоук Серпа-2.Гледах един клип как като се напълни със сняг копчето на серпата блокира, но надали е такъв проблем щом толкова народ ползват тези кобури.

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                            Е какво му е толкова на "копчето на мъртвеца"?Аз имам Фобус с бутонче за палеца и си работи добре за сега, ама на края на месеца мисля да се обурудвам и с БлекХоук Серпа-2.Гледах един клип как като се напълни със сняг копчето на серпата блокира, но надали е такъв проблем щом толкова народ ползват тези кобури.
                            Виждал ли си я на живо тая шерпа? На мен ми се струва много обемен и сякаш ще изкарва оръжието много в страни. Пусни моля, като го вземеш, някоя снимка как стои на колан с дреха отгоре.
                            42

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Аз пък нарочно търся кобури, които изкарват оръжието в страни. Провефионално изкривяване съм получил явно.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Идеята с петата е много добра. Много ще ти помогне при евентуален дабъл фиид. Оригиналния пълнител е полу-невъзможен за изваждане с ръка в подобна ситуация.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X