Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Звънял съм на някакви момчета около полиграфическия комбинат ми казаха , че са. Правят всичко. Аз специяално звънях за исторически оръжия и то за дървенията ,но те правят всичко. Помня , че цените им си ги биваше ...Абе тези Аркуси как им сменяте пълнителите...Стрелях с един ,но за бърза смяна на пълнител не можеше и да става дума...Излиза до някъде и "зацикля"...
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
      Звънял съм на някакви момчета около полиграфическия комбинат ми казаха , че са. Правят всичко. Аз специяално звънях за исторически оръжия и то за дървенията ,но те правят всичко. Помня , че цените им си ги биваше ...Абе тези Аркуси как им сменяте пълнителите...Стрелях с един ,но за бърза смяна на пълнител не можеше и да става дума...Излиза до някъде и "зацикля"...
      При мен няма никакво зацикляне, ако натиснеш бутона до край - пада свободно. Зацикляне получавах единствено след като смених чирените и то преди да сваля излишния дървен материал, който влиза в рамката на дръжката, с оригиналните - никога. Евентуално по пътя на пълнителя да има натрупана мръсотия или грес, която да се е втвърдила от студа и тя да пречи?
      Друг е въпроса, че отвора за пълнителя е със съвсем прави ръбове и ако не уцелиш точно, няма как да го вкараш бързо (звучи някак си двусмислено ). Може би е добра идея да се направи фаска на ръбовете за да може пълнителя да се нагоди към отвора при по-бързо поставяне. Така обаче цакаме покритието...
      42

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
        При мен няма никакво зацикляне, ако натиснеш бутона до край - пада свободно. Зацикляне получавах единствено след като смених чирените и то преди да сваля излишния дървен материал, който влиза в рамката на дръжката, с оригиналните - никога. Евентуално по пътя на пълнителя да има натрупана мръсотия или грес, която да се е втвърдила от студа и тя да пречи?
        Друг е въпроса, че отвора за пълнителя е със съвсем прави ръбове и ако не уцелиш точно, няма как да го вкараш бързо (звучи някак си двусмислено ). Може би е добра идея да се направи фаска на ръбовете за да може пълнителя да се нагоди към отвора при по-бързо поставяне. Така обаче цакаме покритието...
        Истината е , че не си спомням с кой точно модел стрелях,но определено беше от първите. Направо си "закачаше" пълнителя някъде по "пътя"!!! Трябваше да се "намести" малко за да излезе..
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
          Звънял съм на някакви момчета около полиграфическия комбинат ми казаха , че са. Правят всичко. Аз специяално звънях за исторически оръжия и то за дървенията ,но те правят всичко. Помня , че цените им си ги биваше ...Абе тези Аркуси как им сменяте пълнителите...Стрелях с един ,но за бърза смяна на пълнител не можеше и да става дума...Излиза до някъде и "зацикля"...
          Точно там е ателието на Анатков. Цените им в сравнение с "Грифон"-Казанлък са направо смешни.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Точно там е ателието на Анатков. Цените им в сравнение с "Грифон"-Казанлък са направо смешни.
            При мен нещата за оправяне са много /дървени ложи и приклади..направо трябват нови/..не можеше да е евтино. На много малко места се наемат да правят такива и обикновенно искат да оставиш желязото при тях. При тези момчета си имаше шаблони и само поръчваш.
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
              Нещо ми се върти в акъла Технически Университет - София. Там имаше препоодватели, които се занимават в това.
              Сериозната галванохимия на ТУ София я закриха през 1997 година . Всичко вече изгни безвъзвратно . Сега на практика има само поцинковане . Покрития всякакви прави професор Трохаров в сградата на ФМФ в Лозенец срещу семинарията .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Сериозната галванохимия на ТУ София я закриха през 1997 година . Всичко вече изгни безвъзвратно . Сега на практика има само поцинковане . Покрития всякакви прави професор Трохаров в сградата на ФМФ в Лозенец срещу семинарията .
                Май първо ще си говоря с Лясковец.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                  Май първо ще си говоря с Лясковец.
                  Сподели после какво са ти обадили като цена за оксидацията на затворния блок.
                  42

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Споделям - цена на нова оксидация на затворния блок 10лв без ДДС! Става в рамките на деня ако се отиде сутринта. Не може в Събота, Неделя и Понеделник - ваните не работят.
                    42

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Това със подготовката за оксиидация ли? Т.е. носиш затворния блок на на петна като петниста хиена и срещу 12 лева ти го връщат с ново покритие?
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Съществуват и други вартианти - от хром кък оксидация, от оксидация към хром...
                        За повече инфромация на Л.С.
                        Митак, сега видях, че си писал.
                        Отговора на твоя въпрос е ДА - носиш целия пищол, те го разглобяват, подготвят, химизират, сглобяват, пудрят, парфюмират и връщат за 12 лв.
                        Последно редактирано от slaf4u; 01-04-13, 15:44.
                        42

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Май го бях писал някъде, но пак да го напиша …
                          Гледах един клип на Ютубата за реставрация (на револвер) и там ползваха някакъв спрей – напръскаха рамата и после пекоха покритието в обикновена фурна на фиксирани градуси, не помня колко време.
                          Получава се нещо като покритието на CZ

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                            Май го бях писал някъде, но пак да го напиша …
                            Гледах един клип на Ютубата за реставрация (на револвер) и там ползваха някакъв спрей – напръскаха рамата и после пекоха покритието в обикновена фурна на фиксирани градуси, не помня колко време.
                            Получава се нещо като покритието на CZ
                            Много време си мислих дали да не взема да си поръчам на бричууд помията и да си го правя сам, но замисляйки се, дори и да имаш едно наум с калпавата по презумпция оксидация от завода, лично аз предпочитам да давам по 10-20 лв веднъж на две години отколкото да рискувам да осера съвсем положението и да получа както каза Ненчев - петнста хиена.
                            42

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                              Май го бях писал някъде, но пак да го напиша …
                              Гледах един клип на Ютубата за реставрация (на револвер) и там ползваха някакъв спрей – напръскаха рамата и после пекоха покритието в обикновена фурна на фиксирани градуси, не помня колко време.
                              Получава се нещо като покритието на CZ
                              Има една хамериканска фирма Дуракоут. Основно се използват за камуфлажно покриване на оръжия.
                              http://www.houtsenterprises.net/dur_easy.html

                              Лично аз съм ползвал подобен продукт на BASF- много добре стана след няколко години още е износен пищова само по ъглите. За съжаление обаче е далеч от Тенифърите и QPQ тата...
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                                Много време си мислих дали да не взема да си поръчам на бричууд помията и да си го правя сам, но замисляйки се, дори и да имаш едно наум с калпавата по презумпция оксидация от завода, лично аз предпочитам да давам по 10-20 лв веднъж на две години отколкото да рискувам да осера съвсем положението и да получа както каза Ненчев - петнста хиена.
                                Бричууда както и прочие подобни оксидации става само за декоративни нужди.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X