Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Звънял съм на някакви момчета около полиграфическия комбинат ми казаха , че са. Правят всичко. Аз специяално звънях за исторически оръжия и то за дървенията ,но те правят всичко. Помня , че цените им си ги биваше ...Абе тези Аркуси как им сменяте пълнителите...Стрелях с един ,но за бърза смяна на пълнител не можеше и да става дума...Излиза до някъде и "зацикля"...
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
      Звънял съм на някакви момчета около полиграфическия комбинат ми казаха , че са. Правят всичко. Аз специяално звънях за исторически оръжия и то за дървенията ,но те правят всичко. Помня , че цените им си ги биваше ...Абе тези Аркуси как им сменяте пълнителите...Стрелях с един ,но за бърза смяна на пълнител не можеше и да става дума...Излиза до някъде и "зацикля"...
      При мен няма никакво зацикляне, ако натиснеш бутона до край - пада свободно. Зацикляне получавах единствено след като смених чирените и то преди да сваля излишния дървен материал, който влиза в рамката на дръжката, с оригиналните - никога. Евентуално по пътя на пълнителя да има натрупана мръсотия или грес, която да се е втвърдила от студа и тя да пречи?
      Друг е въпроса, че отвора за пълнителя е със съвсем прави ръбове и ако не уцелиш точно, няма как да го вкараш бързо (звучи някак си двусмислено ). Може би е добра идея да се направи фаска на ръбовете за да може пълнителя да се нагоди към отвора при по-бързо поставяне. Така обаче цакаме покритието...
      42

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
        При мен няма никакво зацикляне, ако натиснеш бутона до край - пада свободно. Зацикляне получавах единствено след като смених чирените и то преди да сваля излишния дървен материал, който влиза в рамката на дръжката, с оригиналните - никога. Евентуално по пътя на пълнителя да има натрупана мръсотия или грес, която да се е втвърдила от студа и тя да пречи?
        Друг е въпроса, че отвора за пълнителя е със съвсем прави ръбове и ако не уцелиш точно, няма как да го вкараш бързо (звучи някак си двусмислено ). Може би е добра идея да се направи фаска на ръбовете за да може пълнителя да се нагоди към отвора при по-бързо поставяне. Така обаче цакаме покритието...
        Истината е , че не си спомням с кой точно модел стрелях,но определено беше от първите. Направо си "закачаше" пълнителя някъде по "пътя"!!! Трябваше да се "намести" малко за да излезе..
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
          Звънял съм на някакви момчета около полиграфическия комбинат ми казаха , че са. Правят всичко. Аз специяално звънях за исторически оръжия и то за дървенията ,но те правят всичко. Помня , че цените им си ги биваше ...Абе тези Аркуси как им сменяте пълнителите...Стрелях с един ,но за бърза смяна на пълнител не можеше и да става дума...Излиза до някъде и "зацикля"...
          Точно там е ателието на Анатков. Цените им в сравнение с "Грифон"-Казанлък са направо смешни.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Точно там е ателието на Анатков. Цените им в сравнение с "Грифон"-Казанлък са направо смешни.
            При мен нещата за оправяне са много /дървени ложи и приклади..направо трябват нови/..не можеше да е евтино. На много малко места се наемат да правят такива и обикновенно искат да оставиш желязото при тях. При тези момчета си имаше шаблони и само поръчваш.
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
              Нещо ми се върти в акъла Технически Университет - София. Там имаше препоодватели, които се занимават в това.
              Сериозната галванохимия на ТУ София я закриха през 1997 година . Всичко вече изгни безвъзвратно . Сега на практика има само поцинковане . Покрития всякакви прави професор Трохаров в сградата на ФМФ в Лозенец срещу семинарията .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Сериозната галванохимия на ТУ София я закриха през 1997 година . Всичко вече изгни безвъзвратно . Сега на практика има само поцинковане . Покрития всякакви прави професор Трохаров в сградата на ФМФ в Лозенец срещу семинарията .
                Май първо ще си говоря с Лясковец.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                  Май първо ще си говоря с Лясковец.
                  Сподели после какво са ти обадили като цена за оксидацията на затворния блок.
                  42

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Споделям - цена на нова оксидация на затворния блок 10лв без ДДС! Става в рамките на деня ако се отиде сутринта. Не може в Събота, Неделя и Понеделник - ваните не работят.
                    42

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Това със подготовката за оксиидация ли? Т.е. носиш затворния блок на на петна като петниста хиена и срещу 12 лева ти го връщат с ново покритие?
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Съществуват и други вартианти - от хром кък оксидация, от оксидация към хром...
                        За повече инфромация на Л.С.
                        Митак, сега видях, че си писал.
                        Отговора на твоя въпрос е ДА - носиш целия пищол, те го разглобяват, подготвят, химизират, сглобяват, пудрят, парфюмират и връщат за 12 лв.
                        Последно редактирано от slaf4u; 01-04-13, 15:44.
                        42

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Май го бях писал някъде, но пак да го напиша …
                          Гледах един клип на Ютубата за реставрация (на револвер) и там ползваха някакъв спрей – напръскаха рамата и после пекоха покритието в обикновена фурна на фиксирани градуси, не помня колко време.
                          Получава се нещо като покритието на CZ

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                            Май го бях писал някъде, но пак да го напиша …
                            Гледах един клип на Ютубата за реставрация (на револвер) и там ползваха някакъв спрей – напръскаха рамата и после пекоха покритието в обикновена фурна на фиксирани градуси, не помня колко време.
                            Получава се нещо като покритието на CZ
                            Много време си мислих дали да не взема да си поръчам на бричууд помията и да си го правя сам, но замисляйки се, дори и да имаш едно наум с калпавата по презумпция оксидация от завода, лично аз предпочитам да давам по 10-20 лв веднъж на две години отколкото да рискувам да осера съвсем положението и да получа както каза Ненчев - петнста хиена.
                            42

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                              Май го бях писал някъде, но пак да го напиша …
                              Гледах един клип на Ютубата за реставрация (на револвер) и там ползваха някакъв спрей – напръскаха рамата и после пекоха покритието в обикновена фурна на фиксирани градуси, не помня колко време.
                              Получава се нещо като покритието на CZ
                              Има една хамериканска фирма Дуракоут. Основно се използват за камуфлажно покриване на оръжия.
                              http://www.houtsenterprises.net/dur_easy.html

                              Лично аз съм ползвал подобен продукт на BASF- много добре стана след няколко години още е износен пищова само по ъглите. За съжаление обаче е далеч от Тенифърите и QPQ тата...
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                                Много време си мислих дали да не взема да си поръчам на бричууд помията и да си го правя сам, но замисляйки се, дори и да имаш едно наум с калпавата по презумпция оксидация от завода, лично аз предпочитам да давам по 10-20 лв веднъж на две години отколкото да рискувам да осера съвсем положението и да получа както каза Ненчев - петнста хиена.
                                Бричууда както и прочие подобни оксидации става само за декоративни нужди.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X