Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Ако въпросът е насочен към мен - в момента го пазя единствено с помощта на течната оръжейна смазка (военна). Обмислям студена оксидация, която да си направя сам. В тази връзка искам да попитам, с обикновен ръждо-преубразувател ще успея ли да премахна старата оксидация? Водна шкурка 6-800 едра ли идва?
    42

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Ако се носи непрекъснато,и аз искам да зная отговора.Затова попитах.Потта е много агресивна.Изяде всичко шарено.
      Румен Николов

      0888 358 572

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
        Ако въпросът е насочен към мен - в момента го пазя единствено с помощта на течната оръжейна смазка (военна). Обмислям студена оксидация, която да си направя сам. В тази връзка искам да попитам, с обикновен ръждо-преубразувател ще успея ли да премахна старата оксидация? Водна шкурка 6-800 едра ли идва?
        Оксидацията се снема със солна киселина.
        Не се занимавай със студени оксидации.
        Търси някой да направи топла.
        Все ще има някой покрай тебе.......

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
          Ако се носи непрекъснато,и аз искам да зная отговора.Затова попитах.Потта е много агресивна.Изяде всичко шарено.
          Затова ми е питането.Който го носи постоянно.Иначе ясно -ще оксидираме-никелираме и каквот там намериме като химия.Просто питам за патили.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
            Оксидацията се снема със солна киселина.
            Не се занимавай със студени оксидации.
            Търси някой да направи топла.
            Все ще има някой покрай тебе.......
            Не е само киселината . Има и още няколко вани с разни химии през които се прекарва всеки детайл преди оксидация . На времето в работата имахме галванохимия но я спряха защото нямаме пречиствателна станция за обработка на отпадните химикали .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Аз я вадих иглата, пък моя е ЧЗ и там е едно избиване на щифт .... в следващите няколко години не мисля да го правя пак. Сега продухвам със спрей , първо с ВД 40 после с балистол. Отзад излиза мръсотията, особенно ако съм стрелял с ППУ или други лакирани патрони. Иначе на служебния Макаров имам навика всеки път като се прибера от работа, като го извадя от кобура за да го прибера, пробвам дали трака иглата. Ако не трака, чистя и смазвам.
              По принцип се препоръчва замяната на щифта с нов след избиване.... Само казвам.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                Ако въпросът е насочен към мен - в момента го пазя единствено с помощта на течната оръжейна смазка (военна). Обмислям студена оксидация, която да си направя сам. В тази връзка искам да попитам, с обикновен ръждо-преубразувател ще успея ли да премахна старата оксидация? Водна шкурка 6-800 едра ли идва?
                Съветвам те да не прибягваш към студена оксидация - грозен и нетраен ефект!

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  По принцип се препоръчва замяната на щифта с нов след избиване.... Само казвам.
                  Така е наистина, според ръководството веднъж избит щифт трябва да се замени с нов. Аз се доверих на преценката си като инженер и не го подмених а само леко го деформирах преди да го набия отново. По същия начин се препоръчва и шплентовете да се ползват еднократно но в практиката се е доказало че може и многократно. Просто конструкторите, когато пишат ръководствата за ремонт и експлоатация, обичат да се преосигуряват многократно за да им е мирна главата!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                    Съветвам те да не прибягваш към студена оксидация - грозен и нетраен ефект!
                    Убеден съм, че в един момент ще разбера колко си бил прав , но като гледам на какво прилича пистолета в момента, не мисля, че има накъде по-грозно от това. Имам идея по-нататък да правя топла но за сега ще се придържам към първоначалния план.
                    Ще се похваля/оплача в даден момент какъв е резултата
                    42

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Може и добър визуален ефект да се получи при повечко търпение и перфектно предварително обезмасляване. Виждал съм ловна пушка направена със студена оксидация. Но според мен е по-добре ако имаш път към София да си занесеш пищова на Трохаров в Химическия факултет. Прави го като нов срещу 30 лв. Иска се само да е разглобен (разбирай - в насипно състояние и пружинките отделени). Оставяш го сутринта и следобед си го вземаш. Може и да си полираш драскотините предварително с шкурка 2000
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Не е само киселината . Има и още няколко вани с разни химии през които се прекарва всеки детайл преди оксидация . На времето в работата имахме галванохимия но я спряха защото нямаме пречиствателна станция за обработка на отпадните химикали .
                        Така е снемане на старата оксидация , почистване на язвите от ръждата ,ако ти се гевези полиране, обезмасляване....и т.н.
                        И тука като при автобояджийте подготовката по тежка от боядисването

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                          Така е снемане на старата оксидация , почистване на язвите от ръждата ,ако ти се гевези полиране, обезмасляване....и т.н.
                          И тука като при автобояджийте подготовката по тежка от боядисването
                          То си има технология пропуснеш ли някой от етапите оксидацията кара по малко и от студената . Така на времето един приятел военен беше шофьор на някой от големите генерали купи си от армията Валтер ПП уж генерала му го даде за никелиране във ВМЗ Сопот след няма и година никела почна да пада на люспи бяха го никелирали направо върху старата оксидация . На времето най добрата галванохимия беше на края на Дружба срещу поликлиниката в базата на БАН ръководеше я инж . Нина Балканджиева тя беше човек който си държеше на името и за нищо на света не съкращаваше процедури и не претупваше технологията . Каквото тя е направила е вечно но за съжаление и тая галванохимия я ликвидираха . Хрома е нейно дело .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002291868.jpg
Прегледи:7
Размер:51.5 КБ
ID:5437983Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3216.jpg
Прегледи:5
Размер:142.7 КБ
ID:5437982
                          Последно редактирано от sek.1; 29-12-12, 05:29.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            На времето най добрата галванохимия беше на края на Дружба срещу поликлиниката в базата на БАН ръководеше я инж . Нина Балканджиева тя беше човек който си държеше на името и за нищо на света не съкращаваше процедури и не претупваше технологията . Каквото тя е направила е вечно но за съжаление и тая галванохимия я ликвидираха . Хрома е нейно дело .
                            През 2001 г. там ми хромираха блока на Рюгер-а. Продадох го през 2005 г. Скоро срещнах купувача и не можах да не погледна пищова. Не беше мръднал. А платих цифром и словом 6 лв.
                            Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                            "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                              На времето най добрата галванохимия беше на края на Дружба срещу поликлиниката в базата на БАН ръководеше я инж . Нина Балканджиева тя беше човек който си държеше на името и за нищо на света не съкращаваше процедури и не претупваше технологията . Каквото тя е направила е вечно но за съжаление и тая галванохимия я ликвидираха . Хрома е нейно дело .
                              През 2001 г. там ми хромираха блока на Рюгер-а. Продадох го през 2005 г. Скоро срещнах купувача и не можах да не погледна пищова. Не беше мръднал. А платих цифром и словом 6 лв.
                              Това казвам и аз . Инж . Нина Балканджиева беше изключителен професионалист .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                До никилиране и хромиране още не сме я докарали само оксидация.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X