Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на КНО за самоотбрана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на КНО за самоотбрана

    И къде е било това? Виждал си ама нещо не си догледал.Снимките съм ги правил аз(то си се вижда на тях всичко), ама чертежа не.Много работи знам за производството, но не са за тук.Карай както и да е.
    П.п.Щом казваш наистина спирам да пиша.Сега разбирам, защо Румънеца вече не се обажда.
    КазАнлък!
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • #92
      От: Избор на КНО за самоотбрана

      Може,и да си прав за много неща,но не понасям чуждопоклонниците,щом нещо е българско и е боклук.Темата беше савсем друга,обърнахме я на за или против Аркус.Да си ме чувал да споря за глог,няма такъв и не мога да давам компетентни мнения,само от 1-2 пълнителя изстреляни

      Коментар


      • #93
        От: Избор на КНО за самоотбрана

        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
        Сега разбирам, защо Румънеца вече не се обажда.
        Пистолета си е като жената, поне така се избира! А ся иди кажи на някой влюбен "Ууу, какво и хареса на тая кривокраката с големия нос бе?!" примерно! Най-много да се скарате, вкуса и критериите за избор няма да му ги промениш.

        А по темата - ако ми трябваше КНО за самоотбрана в България, щях да си взема най-евтиното! Да ама на мене ми трябваше КНО, с което да се кефя на всеки изстрел! Затова си взех пистолета, който ме кефеше, пък и можех да си го позволя! В последствие се появиха и други дето ме кефеха повече, ама пък тях засега не мога да си ги позволя!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #94
          От: Избор на КНО за самоотбрана

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Може,и да си прав за много неща,но не понасям чуждопоклонниците,щом нещо е българско и е боклук.Темата беше савсем друга,обърнахме я на за или против Аркус.Да си ме чувал да споря за глог,няма такъв и не мога да давам компетентни мнения,само от 1-2 пълнителя изстреляни
          Изобщо нестава дума за чуждопоклонничество и за българския боклук,защото всички знаят напр., че българския Макаров е по добър от руския, АК-също и т.н.Прави сте, че отплеснахме темата за което и аз имам вина и се извинявам на автора,
          а точно по темата-продължавам да твърдя, че цена/качество варианта е Макаров(мое мнение)
          П.п.Не мисля,че пиша глупости.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #95
            От: Избор на КНО за самоотбрана

            Току що съм си разглобил Аркуса и разглеждам цевта и патронника.Ама та са си един блок бе хора.Няма спойки .Всичкото е едно парче метал.
            Така ,че за мен тази подтема/Аркус/ е изчерпана.Иначе оръжия много.И аз искам да имам много от тях,но имам само това което мога да си купя ,без да нарочвам всичко останало за боклук.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • #96
              От: Избор на КНО за самоотбрана

              ...а, темата беше хубава...жалко...!

              Коментар


              • #97
                От: Избор на КНО за самоотбрана

                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                Значи съм се изразил неправилно-не точно цевта и патронника са две отделни части , а самата цев е от две части(цевта където е патронника е изтънена и управляващия издатък под цевта е като втулка надянат върху нея).
                Прав си. При внимателно оглеждане на снимките двете части се забелязват, но не разбирам какъв е проблемът на такава изработка. Щом оръжейните конструктори са преценили, че ще се направи така, едва ли ние ще измислим нещо по-добро. Виждал съм много по-груби изпълнения и никой не е споменавал за проблеми там.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Arcus 002.jpg
Прегледи:2
Размер:94.8 КБ
ID:5263049Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Arcus 005.jpg
Прегледи:2
Размер:124.6 КБ
ID:5263050Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Arcus 001.jpg
Прегледи:2
Размер:130.6 КБ
ID:5263051Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Arcus 003.jpg
Прегледи:2
Размер:56.2 КБ
ID:5263052Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Arcus 004.jpg
Прегледи:2
Размер:68.2 КБ
ID:5263053
                Последно редактирано от kuzdov; 26-03-11, 20:42.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #98
                  От: Избор на КНО за самоотбрана

                  Е, не ме е срам да си призная когато греша.Вмомента държа в ръцете си "Каталог на оръжейните магазини"от Георги Маринов.Според автора "цевта на аркуса се сглобява от два отелни детайла -цилиндрична част,и патронник с пета."Годината на изданието е 2000г.Не мога да оспоря твърдението на автора и го приемам за меродавно.
                  А и когато надникна в патронника виждам това от снимката на куздов.
                  Последно редактирано от Румен Николов-sineto; 26-03-11, 21:04.
                  Румен Николов

                  0888 358 572

                  Коментар


                  • #99
                    От: Избор на КНО за самоотбрана

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Прав си. При внимателно оглеждане на снимките двете части се забелязват, но не разбирам какъв е проблемът на такава изработка. Щом оръжейните конструктори са преценили, че ще се направи така, едва ли ние ще измислим нещо по-добро. Виждал съм много по-груби изпълнения и никой не е споменавал за проблеми там.
                    [ATTACH=CONFIG]314018[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314019[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314020[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314021[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314022[/ATTACH]
                    Колега вярно,е че щом са го измислили явно има защо, но съм виждал цев със сериозна пукнатина(то не е точно пукнатина ами да го наречем разместване) засича на всеки изстрел и то с различни симптоми(недотикване ,низвличане и каквото още се сетиш)супер неприятно.Няма гаранция, че ще го направи на 100 или 5000 изстрела, но пък не е и гаранция ,че изобщо ще се случи.Какато отбелязах, че това което съм снимал е на чисто нов пищов и си личи, на вашите явно не толкова въпреки, че са навъртяли определен брой изстрели-явно всичко е на късмет и на качество на изработка.Нямам представа как са изработени цевите на по възрастните братя на АРКУС-FEG и Браунинг НР.
                    П.п Стига, че оспамихме яко на човека темата ,ама модератора пък търпелив човек ли е или ни гледа сеира.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • От: Избор на КНО за самоотбрана

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Прав си. При внимателно оглеждане на снимките двете части се забелязват, но не разбирам какъв е проблемът на такава изработка. Щом оръжейните конструктори са преценили, че ще се направи така, едва ли ние ще измислим нещо по-добро. Виждал съм много по-груби изпълнения и никой не е споменавал за проблеми там.
                      [ATTACH=CONFIG]314018[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314019[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314020[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314021[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314022[/ATTACH]
                      Колега, искам да те питам на колко изстрела е твоя Аркус 98 ДАК? Знаеш ли , че на 2000 изстрела трябва да му смениш възвратната пружина, че на 3500 изстрела чупи ресетваща пружина ... Не мога да се сетя на колко изстрела пък чупи оста на спусъка, защото същата се различава яко от тази на 94 т.е. дори препоръчват със смяната на пружината да се смени и оста на спусъка. До колкото съм запознат дори в момента завода произвежда 98 с оси които са били за 94.
                      П.П. Не знам още колко ще издържи моя 98 ДАК, но купя ли друг ще видим какво ще го правим ....
                      П.С. За толкова пари такова качество чисто ново оръжие, ако бях дал навремето малко повече можеше да е друго...

                      Коментар


                      • От: Избор на КНО за самоотбрана

                        Още като излязоха на пазара наистина нямаше друга алтернатива като цена на 9х19.Всичко останало беше много скъпо или го нямаше-втора употреба пък изобщо липсваха, но сега има много изгодни оръжия втора употреба и особено ако си отваряш очите като купуваш мисля, че може да се сключат много изгодни сделки.
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • От: Избор на КНО за самоотбрана

                          Имам и нося Аркус 94 от 1997 година . Не съм му водил точна статистика на броя патрони който е истрелял но се старая да стрелям поне по 50 патрона на месец за да поддържам някъква що годе добре стрелкова форма с това оръжие . По груби сметки това са едни към 5 000 патрона за всичките години и пистолета като изключим кекавата оксидация на блока си е като нов всичко в него си е както е излязъл от завода и проблеми няма работи безотказно с всякъкви патрони . Като цяло това е един много добър пистолет напълно копиращ формата и системата но Браунинг НР произвеждан серийно в много държави от 1935 година който никога не ме е подвеждал и никога дори и за секунда не съм съжалил за избора си на пистолет за ежедневно носене . Аз като машинен инженер староверец съм привърженик на стоманата в оръжейните конструкций .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Избор на КНО за самоотбрана

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Имам и нося Аркус 94 от 1997 година . Не съм му водил точна статистика на броя патрони който е истрелял но се старая да стрелям поне по 50 патрона на месец за да поддържам някъква що годе добре стрелкова форма с това оръжие . По груби сметки това са едни към 5 000 патрона за всичките години и пистолета като изключим кекавата оксидация на блока си е като нов всичко в него си е както е излязъл от завода и проблеми няма работи безотказно с всякъкви патрони . Като цяло това е един много добър пистолет напълно копиращ формата и системата но Браунинг НР произвеждан серийно в много държави от 1935 година който никога не ме е подвеждал и никога дори и за секунда не съм съжалил за избора си на пистолет за ежедневно носене . Аз като машинен инженер староверец съм привърженик на стоманата в оръжейните конструкций .
                            Винаги и всички са казвали че 94 е по добрият пистолет по отношение на качеството на материал и изработка.

                            Коментар


                            • От: Избор на КНО за самоотбрана

                              Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                              Винаги и всички са казвали че 94 е по добрият пистолет по отношение на качеството на материал и изработка.
                              То и при Браунинг е така модела дабъл екшън се води нещо като не много успешен и в момента цената му като нов е по ниска от на НР . И при него проблемен е автоматичния предпазител който задържа ударната игла при спускане като се отпусне спусъка . Чисто механично лостовата система трябва да е много точно испълнена и прецизно напасната защото минава и през двете основни части затворен блок и ложата и е в зависимост от луфта между тях . Щом на заводите в Херстал им е трудно с решаването на този проблем едва ли тука в Лясковец ще се справим по добре . Модела НР е конструиран от самия Джон Браунинг и като всичко конструирано от него е носител на много иноваций за времето си това е първия многозаряден пистолет с двуредов пълнител. През втората световна е бил изключително популярен в армиите както на съюзниците така и на Германия за швабите се е произвеждал в окупирана Белгия а за съюзниците основно в Канада слуховете казват че е бил любимата марка пистолет на Ото Скорцени а той определено е разбирал от оръжие. Евреите от както имат държава в тяхната армия и полиция е на въоръжение НРто а те не спират да воюват и произвеждат доста модели оръжие.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X