Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля съвет за CZ 527 .223Rem или CZ 452

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля съвет за CZ 527 .223Rem или CZ 452

    Здравейте,
    Необходим ми е съвет и помощ за избор.
    Обмислям покупка на ловна карабина за открити площи, за стрелба по вреден дивеч (лисици, чакали, свраки) и по мишена. Убеждават ме, че кал 22 на CZ 452 е мн. по-слаб, с по близък ефективен бой, сравнение с .223 Rem на CZ 527. И още, струва ли си 150-200 лв повече за опцията VARMINT - по-дебела и точна цев? Как стои въпроса с муницийте? Зная, че кал.22 има много и евтини, но при .223Rem ми е мъгла.
    В магазин едната пушка е около 1200-1300лв(.223Rem), другата около 650лв (кал 22).
    LZ1AIV

  • #2
    До: Моля съвет за CZ 527 .223Rem или CZ 452

    Напиши в Гугъл кои модели пушки и патрони те интересуват, напр. 223Rem и цяла отпуска време няма да ти стигне, за да прочетеш всичко.

    За стрелба по хищници стават и двата калибъра, но ако ти трябват и кожи, купи си тек 12 кал.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      До: Моля съвет за CZ 527 .223Rem или CZ 452

      По скоро търси 22 WMR, защо не и 17 HMR или 17 Match това е за малокалибрена пушка иначе, сега чета и за 204 Rugerq, ама много голямо ми се вижда. Доколкото знам а и съм виждал при тези калибри точността до 100 метра е много добра, пък ти си представи един чакал или лисица на такова разстояние. Много е важно и според мен пушката да не е много тежка иначе трудно се държи дълго време ако няма подпора.
      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

      Коментар


      • #4
        До: Моля съвет за CZ 527 .223Rem или CZ 452

        Изборът направен:
        http://www.czub.cz/upload/cz-big/CZ_527_LH_LUX.png
        LZ1AIV

        Коментар


        • #5
          До: Моля съвет за CZ 527 .223Rem или CZ 452

          Честито! Това е правилният избор. Само дето на картинката изглежда като за левичари... но за твойте нужди - това е пушката. Задължително тествай няколко марки патрони - пушлето само ще покаже кои харесва. И имай едно на ум, че .223 rem. е доста бърз и с лек куршум, и лесно се отклонява от клонки, и треви дори.
          Наслука!

          Коментар


          • #6
            До: Моля съвет за CZ 527 .223Rem или CZ 452

            Нали в Пазарджик имаше разправий за "обратните" та явно съм взел обратната снимка.
            Днес си я капарирах, (докато ми излезе разрешението) страшно ми хареса. Точния модел е CZ 527 Lux .223 Rem
            Ето правилната снимка http://www.frontierfirearms.ca/images/main008.png
            LZ1AIV

            Коментар


            • #7
              От: До: Моля съвет за CZ 527 .223Rem или CZ 452

              И две прасенца (по 50кг) от последния лов с RWS 55 gr SP TMS от около 50-60 м
              LZ1AIV

              Коментар


              • #8
                От: До: Моля съвет за CZ 527 .223Rem или CZ 452

                Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                И две прасенца (по 50кг) от последния лов с RWS 55 gr SP TMS от около 50-60 м
                Какви бяха пораженията по животинките?
                По- едро дали ще падне?

                Коментар


                • #9
                  RWS. ..SP...имат мек връх и се бяха разпаднали след попадението (първото в главата и второто в плешката) , нанасяйки голями щети. Не бих стрелял обаче по екземпляр по-тежък от стотина килограма и то при възможност добре да се прицеля (1.5-6х42). Все пак 5.65
                  LZ1AIV

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X