Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да разнищим "ъгловите минути" - МОА !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да разнищим "ъгловите минути" - МОА !

    Дайте да разнищим тая МОА, по-скоро в практичен смисъл...
    Защо толкова се ползва при положение, че резултатите се отчитат в пъти по-лесно в см. отклонение...

    Всъщност става въпрос за стрелба и отчитане на отклоненията, да не би някой да се чуди за какво иде реч...

  • #2
    Щото в полярни координати това е естествената единица-мярка на естествено измеримата величина.
    Какво е МОА?

    Коментар


    • #3
      Или казано още по-просто - ъгловият размер носи всичката необходма информация, докато при "cm отклонение" трябва да дадеш и другия катет, т.е. разстоянието, иначе нищо не знаем.

      Коментар


      • #4
        Да ама аз си меря сантиметрите с ролетка, а да ви видя с какво мерите тая МОА!

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Какво е МОА?
          "Минит оф ънгъл" - ала бала...

          Коментар


          • #6
            Ми, и той се мери със същото и като знаеш дистанцията има една лека косинусова теорема.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
              Ми, и той се мери със същото и като знаеш дистанцията има една лека косинусова теорема.
              Бря!!
              /я да си прибирам ролетката и да си ходя, че тая работа май не е за мене!/

              Коментар


              • #8
                Седи тука да си говориме, както казват шефиорите.
                На ти картинка.
                Мда. Няма да има картинка. Не бил къвто трябва файлът.
                Написах го на ръка, снимах го на скенера. Не можело. Нямам друго.

                Коментар


                • #9
                  Абе момци, т'ва не е ли тафталогия?!
                  Кво значение има какво ще посочиш, като и в двата случая се изчислява по една таблица. Само, че при единия ъгъла, а при другия отклонението.
                  Като посочиш МОА е по-лесно, пък който иска да си смята за различните разстояния. Ако посочиш см./м. отклонение, пак требе да си сметнеш, за дистанцията която те интерисува.
                  Но си е най-лесно с ролетката, мисля...!!!
                  Или и аз да си я прибирам?!

                  Коментар


                  • #10
                    Как се прехвърлят фотошопски файлове в някой от смилаемите от този сайт? Или пък може ли да сканирам картинки с друга програма и да се получават в друг формат?
                    С рулетката трябва да смяташ. В Декартови координати. В това време, всичко което може и трябва да правиш е да въртиш пушката по ъгъл. Значи просто минаваш в полярни координати, мериш само ъгли и не смяташ нищо.

                    Коментар


                    • #11
                      Много просто Стефане. Като отвориш файла във фотошопа му кажи в менюто fail мисля че беше save as jpg... тоест просто го запиши в jpg формат. Това е формата който всичко и всичко чете. psd т.е. фотошопските файлове никой не ги чете освен фотошопа (с малки изключения)... Тези файлове включват много допълнителна информация която е свързана с редактиране на файла и няма нищо общо с картинката...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        ААА! Добре бе! Знаех си че има някъв прост номер, и само аз, да се таковам у дневалния, не го знам((( Стана. Земи си направо едно буренце бира от ония дето си тръгнал да ги караш при мене))
                        Ето я картинката на Вълка.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          Ахаааааа....
                          Сега вече работата е ясна!
                          Значи първо си мериш с ролетката разстоянието и след това изчисляваш МОА-та, демек първична е ролетката..
                          Май МОА-та се ползва по-скоро като обобщаващ и аналитичен фактор, ако някой е на друго мнение, искам да видя как ще си насочи пушката на определена МОА!
                          Айде да направим експеримент, кой се е светнал - дистанция 100 метра, отклонение 6 см, колко е МОА-та?

                          Който не му е ясно, да прегледа артилерийските записки на Стефан!

                          Коментар


                          • #14
                            E, те това пък е от "не знам кой клас беше"... Щом имаш двата катета, значи намираш тангенса. При 6 : 10 000 cm, ъгълът идва към 0,035 градуса, а в минути ще си го обърнеш и сам.

                            Коментар


                            • #15
                              Айде, дай и минутите!
                              Висшата математика, даже началната е пример, как се отнема твърде много ресурс от главите на подрастващите, за нещо което изфирясва точно след няколко години!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X