Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хромират ли се цевите на карабините?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    ААААААА! И до коригирането на спектъра стигнаха! Опасни маниаци, ААААААААААААА!
    Не бива да е лека. Става мазало.
    Къде попаднах бе ...((( Санитар!!!
    Хихик-хихик /както казва Сет/, защо не ми каза нищо за биметалния ефект, демек галваничност между гилзата и цевта, а??
    А като го полееш с морска вода, а?
    Санитар....!!!

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от todoplam Преглед на мнение
      За хромираните писах че са по неточни и затова реномираните производители не предлагат,а за дебелината бих казал ,че всеки производител балансира между дебелината на цевта и тежеста на пушката и когато този баланс се постигне и резултатите са на лице.
      Последно което четох по въпроса ,че е създадена сплав с качествата на стоманата и неколкократно по лека .

      Не.

      Там идеята е, че се намаляват напречните деформации.

      Или казано по-просто - тънката цев се разширява повече когато минава куршума, докато дебелата не.

      А надлъжните вибрации остават близки.

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от set Преглед на мнение
        Не.

        Там идеята е, че се намаляват напречните деформации.

        Или казано по-просто - тънката цев се разширява повече когато минава куршума, докато дебелата не.

        А надлъжните вибрации остават близки.
        Това имах в предвид.

        Коментар


        • #34
          Е, мед - желязо не е кой-знае каква батерийка ...
          Не. Електрохимията е много бавно нещо. Във всеки случай, за времето на престоя на патрона и частите му в цевта и частите и, нищо макроскопично такова не се случва. Водата може да направи беля просто по силата на това че е там, ама проблемът пак няма да е електрически.
          Санитар! Пуснете ги тия бе!
          Върнете лудницата на лудите! Маниаците вън!

          Коментар


          • #35
            Мед и хром, а не желязо...
            Два метала, два потенциала.... Санитар!!!

            Коментар


            • #36
              А, бе, вече казах, че за трептения, деформации и т.н. има тема от преди. Карате ни да се повтаряме.

              Хромът има висока твърдост и износоустойчивост, обаче другите му якостни свойства са лабави. Който е тръгнал да плаши милиметри оръжейна стомана с няколко микрона хром се е объркал.

              Волк, ква галваничност търсиш пък ти?! За галваничен елемент ти трябва разлика в потенциалите на двата материала и малко електролит. С други думи, ти ще си имаш галваничен елемент между патронника и гилзата, независимо от хрома. Сега вземи да питаш кое е анодът и кое е катодът. Това има значение за корозията, а не за конкретния изстрел.

              А кво значи тънка и кво значи дебела?! Тук се намесват и конструктивните особености. Кое има по-малка деформация на огъване? Дебела цилиндрична греда или 3 пъти по-лек І профил?

              Коментар


              • #37
                Здрасти! Аз съм санитаря, някой да ме е търсил...???!!!
                ...Ама, не бе, докторе, не пак с иглата!!!
                ...Моля те, докторе, обещавам, няма да ги чета повече!!!
                Никъв хром, никви електролизи и напречни вибрации,
                няма да чета повече тая тема!!!....Докторееееее!!!!!

                А, до като го няма доктора, да попитам,
                има ли значение, дали хромирането е "черно", или "бяло"? Санитар!!!
                ...Чакай, бе, аз съм санитаря! Докторееееееееее......!!!!!

                Коментар


                • #38
                  Ами, то хромът след като излезе от процеса е черен, а след полирането от разработването изкарва металния блясък. Ама това не е чист хром, де, ами оксиден слой.

                  Иначе ако ми говориш за разните декоратини покрития за баня - те се нанасят електрохимично и там е друга история.

                  Пък цветове да искаш. Неслучайно името идва от гръцкото "хрома" - цвят. Щото що бои се правят с хромни съединения...

                  Коментар


                  • #39
                    Хи-хи! О-о-о-о, колеги, приятно ми е, приятно ми е) (потрива ръце, гледа с надежда, търси с поглед бири. Няма)
                    Де да го знам. Не е лъскаво.
                    Има декоративно. Върху желязото слой никел или мед за евтино, отгоре хромът, тънък слой. Това има вид, и се явява корозионна защита. За сметка обаче на междинният преходен слой.
                    Има и твърд хром. Това е износоустойчивото. Хромът се нанася направо върху желязото, слоят е значително по-дебел. Междинният слой е от мек хром. Въртелът става с регулиране на разтвора, температурата му и токът. Ама се смята за черна магия, щото нещо не се връзвало по теорията. Във всеки случай вярно че силно зависи от майстора който го прави. Не съм се интересувал особено.

                    Прати го оня да си оправи педикюра и червилото на а... Ъъъ ... отзад. На цветотерапията трябва да и викат хроматотерапия, да научи друг път как да пробутва на нормални мъже шарени ламби.
                    Последно редактирано от Стефан; 28-01-07, 23:56.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хромират ли се цевите на карабините?

                      Хромирането основно се прилага за военни оръжия, където е важно оръжието да може да издържи достатъчно дълго без чистене, след стрелба и в условията на влага и дъжд. Освен това, хромирането помага за повишаване износо-устойчивостта на цевта при автоматичните оръжия, където натоварването е принципно различно от тези с единична стрелба.

                      Хромирането в общият случай влошава точността, понякога много - зависи от качеството на покритието.
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хромират ли се цевите на карабините?

                        Стига вече знания!Вибрации, стеснения,и тн.Защо са скъпи хромираните оръжия-защото са зрави и са с дълъг живот.Кой от нас е срелял по животно на по- вече от 200-300м. ама честно!Полицаите на 100м. викат снайперист а пък ний ...Когато почнем да си купуваме карабини от 30000лв./като в една друга тема/ тогава ще кажем че хрома е хубаво нещо нали!
                        Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хромират ли се цевите на карабините?

                          Точно цевите на пушките за по 30 000лв (и особено -нагоре) НЕ СЕ хромират. Хромират се масовите военни оръжия (една от най-ценните им характеристики по дефиниция е - да са евтини) и ловните от нисък клас. Те са по-скъпи само от тези, от още по-нисък клас
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X