Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За "снайперистите" във форума!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За "снайперистите" във форума!

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Странен опит си натрупал..
    Всеки знае, че калпавата пушка е "лейка", а ако е в състояне да направи група предварително, няма да е проблем и да я направи с прицелна стрелба!
    Така е. Опитът ми е скромен: има/няма половин вагон патрони 7.62 мм (.30) плюс/минус 2 мм. Но за мене прецизната стрелба е от ръка и от стойка по дивеч, пределно прицелно разстояние при нормални условия - 250 м, дори оптики ползвам само за подборен отстрел на големи животни и за хищници по тъмно. Е, на млади години си ги мерехме и по мишени...
    Последно редактирано от trapper; 08-07-10, 20:22. Причина: пояснение
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: За "снайперистите" във форума!

      Ако удряш прав от стойка и без оптика цел на 250 метра и то с фиксирани мерни прибори, значи живеем в различни вселени..

      В моята това не е пролем за стрелба с автомат или картечница, ако щеш и оръдие или минохвъргачка, но за единствен изстрел и попадение в рамките на диня, тази дистанция е невъзможна!

      Не казвам, че твоята вселена не съществува! А доколкото разбирам я постигаш с Калашник, което е съвсем впечатляващо!

      В Сибир имат традиция - зареждат един патрон в пушката.. Не слагат пълнител, не че са изтънчени, но считат че така животното има шанс да се отърве от некадърен стрелец...

      Коментар


      • От: За "снайперистите" във форума!

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение

        В Сибир имат традиция - зареждат един патрон в пушката.. Не слагат пълнител, не че са изтънчени, но считат че така животното има шанс да се отърве от некадърен стрелец...
        Май стана прекалено лично! Както е тръгнало, очаквам в следващите постове да се окачествяваме като некадърни шофьори или любовници!
        Нека всеки да споделя "опита си" , а и изводите да си ги правим за себе си.
        Последно редактирано от петко петков; 09-07-10, 15:00.

        Коментар


        • От: За "снайперистите" във форума!

          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
          Ако удряш прав от стойка и без оптика цел на 250 метра и то с фиксирани мерни прибори, значи живеем в различни вселени..
          В моята това не е пролем за стрелба с автомат или картечница, ако щеш и оръдие или минохвъргачка, но за единствен изстрел и попадение в рамките на диня, тази дистанция е невъзможна!
          Не казвам, че твоята вселена не съществува! А доколкото разбирам я постигаш с Калашник, което е съвсем впечатляващо!
          В Сибир имат традиция - зареждат един патрон в пушката.. Не слагат пълнител, не че са изтънчени, но считат че така животното има шанс да се отърве от некадърен стрелец...
          Вселената относно стрелбата ни е една, но аз така съм учен да стрелям. Точна стрелба в диня на 250 м е възможна, особено ако динята е голяма колкото гръдния кош на бл.елен. или поне диво прасе. Е, не уцелвам с всеки изстрел, то се знае. Иначе нямаше да е интересно. Колкото до зареждането само на един патрон, това е стара практика, така и аз се научих да стрелям.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • От: За "снайперистите" във форума!

            Първоначално публикуван от петко петков Преглед на мнение
            Май стана прекалено лично! Както е тръгнало, очаквам в следващите постове да се окачествяваме като некадърни шофьори или любовници!
            Нека всеки да споделя "опита си" , а и изводите да си ги правим за себе си.
            Много си се объркал!

            Не бих нарекъл никога "некадърен", човек, който определено има представа за какво става въпрос...

            За разлика от теб, на Трапер не му е хрумнало дори нещо подобно, така че не се притеснявай!

            Такъв е лафа, ако искаш мога да ти пусна и оригиналната му версия на руски, но сибирския изказ не подхожда на форума...

            Не търси теле под вола...

            Трапер, едно въпросче...

            С каква пушка и какви муниции, удряш прав и без оптика гръдният кош на прасе на 250 метра?

            Коментар


            • От: За "снайперистите" във форума!

              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
              Много си се объркал! Не бих нарекъл никога "некадърен", човек, който определено има представа за какво става въпрос... За разлика от теб, на Трапер не му е хрумнало дори нещо подобно, така че не се притеснявай!...
              Не търси теле под вола...
              Трапер, едно въпросче... С каква пушка и какви муниции, удряш прав и без оптика гръдният кош на прасе на 250 метра?
              Точен, сдържан и без матерни сквернословия, професионален отговор на Вълк - в такава тема "музовирите" веднага се разкриват. Винаги ми е било приятно да коментирам относно стрелбата с хора, които споделят "от първа ръка", особено, когато опитът ни е различен.
              На въпроса: за подборен лов на бл.елени и трофейни глигани предпочитам 30-06, защото имам най-голям опит с този калибър (от 1981). Първата ми карабина беше ZKK-600, после - още 4. За по-общи цели - 7х57R, за вълци - 5,6x52R и .22 lr, скромен опит с 8х68 и по-тежки. Патрони - предимно RWS, S&B, Norma.
              ПП. Volk, сподели своя опит.
              Последно редактирано от trapper; 09-07-10, 20:44. Причина: сдържан; ПП
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • От: За "снайперистите" във форума!

                Не те разбрах, точно с кой патрон и с коя пушка вкарваш прав и с механични, фиксирани мерни прибори група от 50 см. на 250 метра ..

                Иначе, знаеш - уважаваме се взаимно!

                Поздрави!

                Коментар


                • От: За "снайперистите" във форума!

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  Не те разбрах, точно с кой патрон и с коя пушка вкарваш прав и с механични, фиксирани мерни прибори група от 50 см. на 250 метра ..

                  Иначе, знаеш - уважаваме се взаимно!

                  Поздрави!
                  Моите уважения! Това покана за турнир ли е?
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: За "снайперистите" във форума!

                    Аз мога да го направя с .308, с поне 4 кратно оптично увеличение и опора върху маса..

                    От седнало положение... И да кажем да сваля групата до 10 см.. Говорим за дистанция 250 метра..

                    Дотам съм..

                    Коментар


                    • От: За "снайперистите" във форума!

                      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                      Аз мога да го направя с .308, с поне 4 кратно оптично увеличение и опора върху маса..
                      От седнало положение... И да кажем да сваля групата до 10 см.. Говорим за дистанция 250 метра..Дотам съм..
                      Ето, това би било турнир от класа! Аз съм го правил (преди 20 г. (малей, колко одъртях) по кристалния сервиз за ракия на бай П.) Предложи кал. от/до...
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: За "снайперистите" във форума!

                        Ще ти задам въпроса по друг начин...

                        С каква пушка и с какъв патрон, ще се явиш на турнира?


                        Ако нещо не е ясно, кажи, но не се сещам вече как да те питам, с какво точно стреляш на тия пусти 250 метра?!

                        Коментар


                        • От: За "снайперистите" във форума!

                          Е, от 16 цеви все ще изберя някоя. За марка патрони мисля, че е редно ти да си избереш, стига да е между 5.6 (.22) и 7,62 (.30), иначе ще трябва да търся спонсори (не, че няма, ама иска време и пазарлък). Да ти кажа, най-ме кефи темата "с джип и пушка", ама както аз я разбирам, че откакто са национализирали конефермата на прадядо ми, по добро животно от 4х4 за ходене на лов днес у нас нема.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • От: За "снайперистите" във форума!

                            Впечатлен съм как знаеш от 16 цеви, коя как бие на определи разстояния..

                            Аз имам само едно нарезно дългоцевно оръжие,но знам какво може да направи до половин километър и то само с един вид патрон - на Норма...

                            В смисъл че съм тествал още двайсет вида, но динамомеханиката на изстрела е нещо уникално и накрая става като при сперматозоидите. Само един е победителят!

                            Дотам съм..

                            Коментар


                            • От: За "снайперистите" във форума!

                              Пътьом се отби познат от Сандански на по една малка, че дошъл по гащи и премръзнал. Сещам се, че на турнира може да поканим и приятели/мераклии, дето не седят само пред компа, и да стане нещо добро, напр. стрелкови маршрут с комбинации късо/дълго и т.н., а нашият въпрос да се види на финала?
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: За "снайперистите" във форума!

                                На такова нещо не отказвам...

                                България е малка, казваш дискретно къде....

                                Само че на маса не сядам.. Идвам, стрелям и то само веднъж и си тръгвам.. Принцип!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X