Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подзвукови патрони за 22LR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подзвукови патрони за 22LR

    Колеги, някой би ли могъл да уточни спецификите като характеристика и приложение на подзвуковите боеприпаси за 22LR.

    По-точни? По-тежки? Имат ли някакво специално приложение. Смятам да поекспериментирам и всяка информация е добре дошла.

  • #2
    До: Подзвукови патрони за 22LR

    Специално се прилагат в заглушителите. Които вече са криминализирани. За други приложения не се сещам.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Подзвукови патрони за 22LR

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Специално се прилагат в заглушителите. Които вече са криминализирани. За други приложения не се сещам.
      Ако е само това, не би трябвало да се предлагат за продажба... Сигурно има и нещо друго?

      Коментар


      • #4
        До: Подзвукови патрони за 22LR

        Майтап бре. Искам да кажа, че е безмислено да стреляш с дозвукови, освен ако не ползваш заглушител. Няма никаква полза от тях. Балистичната крива със свръхзвуковите е много по добра, а и групата също.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: Подзвукови патрони за 22LR

          Последното е напълно невярно. Дозвуковите дават по-добра група. Използват се за спортно-тренировъчни цели. На олимпиадите по стрелба и биатлон ВСИЧКИ стрелят с дозвукови( най-вече с марката Елей).
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #6
            До: Подзвукови патрони за 22LR

            Има смисъл ако стреляш на открито.Много по-слабо се чуват от високоскоростните, много по-малко хора те чуват и съответно имаш по-малко ядове, че не стреляш с флоберката на предназначените за това места.Говоря само за дълго оръжие 22lr
            Ако някой знае други марки патрони, освен българските "Фридрих Енгелс" на Казанлък да ги каже.

            Коментар


            • #7
              До: Подзвукови патрони за 22LR

              Ами всички фирми които произвеждат патрони в .22lr имат в асортимента си и подзвукови (subsonic)

              Коментар


              • #8
                До: Подзвукови патрони за 22LR

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Последното е напълно невярно. Дозвуковите дават по-добра група. Използват се за спортно-тренировъчни цели. На олимпиадите по стрелба и биатлон ВСИЧКИ стрелят с дозвукови( най-вече с марката Елей).

                Добрата група идва щото са Елей, а не Американ ийгъл. Баси димките.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: Подзвукови патрони за 22LR

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Добрата група идва щото са Елей, а не Американ ийгъл. Баси димките.
                  Е елея си е класика и качество.На Американ ийгъл само HV-то скухият връх става за нещо.Иначе дозвукови си ползвам и Лапуа и Р-ове.Скоро ще имам и по-дълги наблюдения от циклона на Ремингтон.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #10
                    До: Подзвукови патрони за 22LR

                    Лапуа не съм виждал от години иначе да съм ги изкупил всичките, особено субсоника. Тази марка е личният ми фаворит. Към настоящия момент ползвам дозвукови на бразилската фирма Magtech. Останах приятно изненадан от групираността им въпреки, че са с "дупка". Недостатък им е единствено малко повечето нагар, който оставят по оръжието.
                    Относно групираността, която дават е абсолютно вярно, че тя ще бъде по-добра отколкото при високоскоростните от същия калибър. При равни други условия по-тежките и бавни боеприпаси имат по-добра групираност от колкото по-бързите и по-леки от същия калибър. Всеки сам за себе си може да си направи проба примерно с Subsonic на CCI и Stinger на същата фирма и да види разликите на 50м. Тегла съответно 40/32gr и начална скорост 1050/1640 ft/sec.
                    Относно патроните на "Ф.Енгелс" последните са проектирани като "Standard", а не "Subsonic". Друг е въпроса, че понякога гърмят по-слабо от субсоника, ако въобще решат да гръмнат. Такива по-добре да не се ползват, освен за тренировки на децата.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Подзвукови патрони за 22LR

                      За прецизна стрелба стрелям или с #714 или #711b на Федерал - стандартноскоростни. Миналия месец си купих за по-малко от $250 5000 патрона Wolf Match Target от тук: http://www.sportsmansguide.com/net/cb/cb.aspx?a=500935

                      Всички малокалибрени .22LR на Лапуа вече се правят в Шонеберг. SK е част от Лапуа, което пък е част от по-голям Финско-Шведски концерн.

                      Сравнявал съм Федерал 711b и Wolf-MT. Федерал са по всички параметри по-прецизно направените, с по-малък толеранс и по-малки разлики в началната скорост, но SK по принцип правят по-малки групи на 50м, може би благодарение на малко по-ниската си начална скорост и малко по-големия диаметър на куршума. Oловото на SK е по-меко от оловото на американските.
                      Недостатък на SK е голямата им мазнотия.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Подзвукови патрони за 22LR

                        Скоро стрелях с Елей Биатлон на 50метра и съм впечатлен от патроните.Само дето не ми се вързват с представата за 22боеприпас, защото са малко по-скъпи отколкото ми се ще.
                        Въпреки това мисля да пробвам всички модели на Елей, които намеря.

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Подзвукови патрони за 22LR

                          предполагам, че ще се справите- на руски е....
                          http://www.ada.ru/guns/ballistic/56/index.htm
                          http://faq.guns.ru/rounds/22lr.html

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X