Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво може да се направи от стара Манлихера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво може да се направи от стара Манлихера

    Колеги,искам да споделя,в какво са превърнали една Манлихера.Може би оръдие за лов,или поредната глупост,преценете сами.Онзи ден стрелях с Манлихера-кавалерийска на която,е райберована цевта на 12мм.и направени нарези с накатка.Използват се патроните като се вадят куршумите и се отрязва почти цялата шийка на гилзата,и се слагат ляти куршуми 12мм.от олово.Според собственика на 250м.има точна стрелба.Стрелях на 150м.по ламарина с размер на пътен знак,и пораженията бяха като на бренеке от 40м.Силния откат,разбива стойката на оптиката,при по честа стрелба,според собственика.

  • #2
    До: Какво,може да се направи от стара Манлихера

    Веселия самоубиец. Като знам колко е тънка цевта, представям си колко е останало от нея след престъргването. С къв барут пълни гилзите?
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Какво,може да се направи от стара Манлихера

      Това е доста незаконно и МНОГО опасно!
      Не си правете майтап,разбитата оптика е най малката беля!
      Ferrum dum ignis candet cudendum est.

      Коментар


      • #4
        До: Какво,може да се направи от стара Манлихера

        Може да се направи сложна ситуация с участието на някой млад прокурор!
        Говоря ти дъще, сещай се снахо!

        Коментар


        • #5
          До: Какво,може да се направи от стара Манлихера

          Имам връзки в съдебната медицина. Като за вътрешен човек може да пишат че е било удар от метеорит например. Ако застраховката стига да почерпиш.
          С гранатите под танка и с главата в стената все пак са различни по достойнството си действия. Едното е свойствено на героите. Другото само на идиотите. Но щом ти харесва ...

          Коментар


          • #6
            До: Какво,може да се направи от стара Манлихера

            Не зная с какъв барут ,пълни патроните.През целия ден се чудих,тоя човек,луд ли е или новатор.Колкото до цевта явно са ги правили здрави едно време,щото каза че я има отдавна.

            Коментар


            • #7
              До: Какво,може да се направи от стара Манлихера

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Имам връзки в съдебната медицина. Като за вътрешен човек може да пишат че е било удар от метеорит например. Ако застраховката стига да почерпиш.
              С гранатите под танка и с главата в стената все пак са различни по достойнството си действия. Едното е свойствено на героите. Другото само на идиотите. Но щом ти харесва ...
              Да, ама ще са на първата страница на "24 часа" например!
              Дали си струва?
              Говоря ти дъще, сещай се снахо!

              Коментар


              • #8
                До: Какво,може да се направи от стара Манлихера

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                Не зная с какъв барут ,пълни патроните.През целия ден се чудих,тоя човек,луд ли е или новатор.Колкото до цевта явно са ги правили здрави едно време,щото каза че я има отдавна.
                Здрави са, да. Но при всеки изстрел отдава по малко. Това малко не се вижда. И след неизвестен брой изстрели... Кажи му моля те, да сложи повечко барут в гилзите и да я продаде на някой мургав от Захарна фабрика,......примерно.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: Какво,може да се направи от стара Манлихера

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Здрави са, да. Но при всеки изстрел отдава по малко. Това малко не се вижда. И след неизвестен брой изстрели... Кажи му моля те, да сложи повечко барут в гилзите и да я продаде на някой мургав от Захарна фабрика,......примерно.
                  Хи хи хими да вземе да я напълни с торпегс тогава и да събере цялата махала......
                  А сериозно идиотизмът няма свършек.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво,може да се направи от стара Манлихера

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    Не зная с какъв барут ,пълни патроните.През целия ден се чудих,тоя човек,луд ли е или новатор.Колкото до цевта явно са ги правили здрави едно време,щото каза че я има отдавна.
                    Лудите ГОСПОД ги пази!
                    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво,може да се направи от стара Манлихера

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Колеги,искам да споделя,в какво са превърнали една Манлихера.Може би оръдие за лов,или поредната глупост,преценете сами.Онзи ден стрелях с Манлихера-кавалерийска на която,е райберована цевта на 12мм.и направени нарези с накатка.Използват се патроните като се вадят куршумите и се отрязва почти цялата шийка на гилзата,и се слагат ляти куршуми 12мм.от олово.Според собственика на 250м.има точна стрелба.Стрелях на 150м.по ламарина с размер на пътен знак,и пораженията бяха като на бренеке от 40м.Силния откат,разбива стойката на оптиката,при по честа стрелба,според собственика.
                      Колега, наистина е било отдавна, но ме интересува дали е в ръцете/или е попадала някога/ на човек от гранична полиция.Само това.Опитвам се да засека една подобна манлихера, интересно ми е дали наистина е съществувала.Скоро ми разказваха за дивеч свален с подобна/ако не и същата/ на сериозни дистанции.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво,може да се направи от стара Манлихера

                        Чувал съм за заводска преработка на на Бердана за ловни патрони 16 калибър чувал съм че някъде седемдесетте години на манлихерите пак в завод са сменяли цевите с цев от ПК и са правили някаква ловна карабина ама за такова извращение не съм чувал .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво,може да се направи от стара Манлихера

                          Заповядайте
                          http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%...6%D1%8C%D1%91)
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво може да се направи от стара Манлихера

                            Не съм чел горните мнения, знам че от стара Манлихера става нова Винтовка!
                            Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво може да се направи от стара Манлихера

                              Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
                              Не съм чел горните мнения, знам че от стара Манлихера става нова Винтовка!
                              Стават много неща..... Навремето (гладните 90) в завод "Ивайло" направихме една доста читава пушка в кал. 7.62х54 R - пълен збирщайн , но пък даваше прекрасни групи на 100 м. А едно приятелче има дълга М95 със зипова цев в оригиналният калибър като ловна карабина. Има само една свинщина - че мерника щеш не щеш трябва да е отместен в ляво- ама иначе бие машината добре.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X