Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Сутритна полудях и отидох да купувам смита, ноо - греда! Предпазитела му нещо не беше в ред - въобще на заставаш в някакво фиксирано положение - вееше се като знаменце на вятър м/у safe и fire...
    Щял някакъв специализатор да я гледа и да ми се обадят, но нещо ентусиазмът ми нямаля....
    И какво реши накрая? Какво избра?

    Коментар


    • #47
      От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Форд,какво да го правиш.

      Вземи си BMW ти казвам и не си играй.

      И това на нова пушка в магазина която я е щтракана 100 пъти я не.......308 газ Смит за шапка пари,недей бре човек
      Какви 100 пъти?!? Току що я получаваха! А ти стига си ме дразнил с това BMW - в БГ няма избор на AR-подобни, а в същото време Форда е на цената на BMW

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Диагнозата ти я давам веднага- safety detent and safety detent spring. За да не се мандахерца предпазителя си има един чоп който се вкарва в една дупка под хвата, зад чопа се ръгва една пружинка и се затиска с хвата. Хвата се захваща с централен болт от вътре. Ако болта е прекалено дълъг- блокира предпазителя. Ако чопа или пружинката му са прецакани-предпазителя се мандахерца.
      Поправката е 3 лева. Това им е хубавото на AR10/15- всичко се сменя за норматив. Аз си купувам в найлонови пликчета тия финтифлюшки, после щерките сглобяват Лего, аз сглобявам пушка.
      Ми сигурно и щатният им оръжейник ще направи същото и весело ще ми звъннат, че вече може да идвам с пачката...

      Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
      И какво реши накрая? Какво избра?
      Е нали точно това ви разправям - сутринта ме удари съчмата и цъфнах в магазина в 9 без 10 да плаща смита (M&P-10) но шнур. Та сега пак се раздwоих м/у 2-те концепци, заради този предпродажбен дефект...

      П.п. М/у другото смита субективно (не знам сара колко му дават теглото по спецификация)ми се стори по-лека от SAR
      Последно редактирано от bushiDO; 08-03-17, 20:29.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #48
        От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

        Ама какъв дефект бе, дефект няма. Тоест има, просто Джо в Петък след обед не си е давал зор да не смачка пружината като е слагал хвата. В Понеделник сутрин Джеймс хич не си е давал зор да я проверява, само се е разписал, че е ОК. ОТК, к'во да ги правиш...
        Сега специалистина ще го домързи да търси нова пружинка, просто ще извади хвата, ще "поправи" смачканата пружинка с клещите, и ще я ръгне пак вътре. Идеално, глей къ гот съ гу измислили американците!
        Ако я купиш, слагам тава кебапчета и тарга с бира, че пружинката ще е смачкана! Ама не се плаши, най-обикновенна пружинка е, това да и е кусура.

        Аааааа, и кликни гуглето safety detent ar15 и ще видиш снимки за какво говоря.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #49
          От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение


          П.п. М/у другото смита субективно (не знам сара колко му дават теглото по спецификация)ми се стори по-лека от SAR
          Мисля, че повечето САР са си съвсем обективно по-тежки с 200-300 гр. http://www.arsenal-bg.com/c/556x45-m...ars-167?page=2

          Пробва ли смита как е на баланс, тегло, прикладване? Други забележки, болежки или особености, освен предпазителя?

          Коментар


          • #50
            От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

            Всеки един AR е много по-удобен от кой да е АК. И други преимущества има, писах ги в по-предни страници. Е, има и кой на какво е свикнал, ама аз даже и след изкарана казарма, пак предпочитам AR. Тук на АК му е готина цената /е, моите Арсеналски АК са по-скъпи от евтини AR/ евтини мунициите.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #51
              От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

              Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
              Мисля, че повечето САР са си съвсем обективно по-тежки с 200-300 гр. http://www.arsenal-bg.com/c/556x45-m...ars-167?page=2

              Пробва ли смита как е на баланс, тегло, прикладване? Други забележки, болежки или особености, освен предпазителя?
              Ами да ти кажа доста различно е, в добрият смисъл на думата (да не забравяме, че единственият ми досег е с гладкоцевни и АК) - има задръжка на затвора при изпразване, всичките бутони са дублирани ляво/дясно. Теглото за мен е голям + (предвид, че и гонки му се очертават). Също много ми беше странно, че затвора и ръкохватката му не са твърдо свързани както е при АК. Приклада, въпреки 6-те си позиции за по-едри от мен хора (178 см) може би ще е късичък... Без мерни пробори ми е трудно да кажа дали е прикладиста пушка. Дулният компенсатор(според мен)епълен ташак.Също приклада завършва с груба пластмаса-няма никакъв гумен тампон.
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #52
                От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                А! Точно и аз това дето приказвах- остава отворен при празен, ключалка на пълнителя по-удобна, нищо не мърда /как и да го хванеш няма да ти чупи пръстите/... Като свикнеш да си завираш носа до ръкохватката на затвора, ще видиш, че приклада си е съвсем наред /аз съм 180 см/. Като му барнеш и малко спусъка, и няма да искаш да пипаш АК повече.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #53
                  От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                  Топло топло......мерници,хват,приклад,дулен спирач,релси.........и на финала накичена е 80%от цената на една готова на 300 патрона втора ръка.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #54
                    От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Ами да.... Дулният компенсатор(според мен)епълен ташак.Също приклада завършва с груба пластмаса-няма никакъв гумен тампон.
                    Като сложиш правилния компенсатор и ще разбереш защо няма тампон на приклада. Както ти казаха по-горе, ар-ката се прикладва различно от конвенционалната пушка.
                    I get High by going Down

                    Коментар


                    • #55
                      От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                      Айде - вече е в багажника със 100 патрона

                      Сега се пазаря с некви фирми каращи стока от САЩ да ми докарат и оптика. Спрях се на Vortex 1-6x24 Viper PST Gen II. Когато пострелям ще дам отзиви, и ще реша дали има смисъл да ъпгредвам (върти ми се по-читав компенсатор, ложа с релси и някакъв тампон на приклада)...

                      п.п. проблема с предпазитела, до колкото разбрах, е това, закоето говореше NIKSD ...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #56
                        От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                        Ако качите някоя снимка няма да ви се сърдим да знаете.Аз поне хич.

                        Коментар


                        • #57
                          От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                          Като се сдобие с оптика и др. екстри, ще направя по-читави снимки:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20170309_18_17_37_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:86.2 КБ
ID:5746422
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #58
                            От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                            Честито!
                            Само да питам, за оптиката от САЩ няма ли ITAR ограничения?
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #59
                              От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                              Мерси! За ограничения не знам. Некви фирми ми правят оферти за доставка с/у 25% комисионна....
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • #60
                                От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                                Ами щом може, взимай. И защо 1-6х24? На мене /аз съм на 42 с долу-горе ОК очички/ 6 ми идва малко. За прецизна стрелба говорим, нали каза, че и хартия ще дупчиш. Калибър .308 го разпъват до километър /говоря за отличници тук/, то ясно, че утре няма да думкаш от единия баир до другия, ама 1-6 за хартия ще е малко. Да не стане "пушката го може, аз го искам, ама на 6 идея нямам къде ми е мишената".
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X