Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

    По принцип тук, на много пушки в този калибър им слагат оптика, и производителя не си прави труда да слага механични мерни прибори. И после си избираш какво да сложиш. И първите 3 неща са по-добър спусък /ако искаш да дупчиш хартия на далечко/, оптика и механични мерни прибори /за зор заман/.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Да мислех си че си идва със свои от този тип.
      На сайта на S&W (а подозирам и по магазините в щатско) има всякакви варианти, вкл и с мерник/мушка, но нашите имаха само вариант без. Като цяло, още при покупката не планирах да ги ползвам, ама сега почвам да се замислям, както казва NIKSD "за зор заман"!
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

        Той зора идва само, ако си на война, състезание или лов. Ако ще дупчиш хартия, за чий са ти. И аз на няколко пушки имам и двете, ама оптиките мога да ги свалям за 2 секунди, и си минавам на механични. Така са по 2 причини- имал съм излишни $300 за монтаж на Бобро /говорим само за монтажа на оптиката, а тя си е отделни $/, и са дошли оригинално с механични прибори. Единственото желязо, което не махам бързо червената точка или оптика е едно ЧЗ Скорпион- то ми спи до главата, и ако ми потрябва, веднага влиза в графата “зор”. Там червената точка ми е кацнала на върха на механичната мушка, на практика ако изгасне червената точка, гледаш си през нея и ползваш механичните.
        Бързото махане на оптиката е предимство, ако я омажеш с кал. Ама там говорим за съвсем друга обстановка от дупчене на хартия.
        Ако ще взимаш механични, вземи нещо двойно по-скъпо от полимерните на МагПул. Да не стане пушката го може, мушката-не. И току що с тая идея отидохме на цената на червена точка базов модел... И пак омагьосан кръг.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

          Моята оптика на 1х си мязва на "червена точка" - можеш да си гледаш с двете очи през нея.
          Скорпиона ти 9 мм ли е?
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

            Scorpion Evo3 9mm. с 16 инчовата цев. Много добра пушка, никакви проблеми с нея, справя се идеално даже и с най-отворените куршуми с кухи върхове. Трябва да и се пипне спусъка /много тежък и “дере” като ренде/ ключалката на пълнителя, предпазителя /копчето е много малко/ и ръчката за зареждане /charging handle- и тя е малка/, и става много добра. На практика дупчи повече от 5.56 НАТО през нашите стени, ама рита по-малко, та за това тя ми стои до леглото.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Ако ще взимаш механични, вземи нещо двойно по-скъпо от полимерните на МагПул. Да не стане пушката го може, мушката-не.
              Не знам как е цената, но фаб дефенс става ли?
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                Нямам преки впечатления от Фаб Дефенс. Знам, че за парите си са им добри продуктите. Ама аз полимерни механични мерни прибори няма да си купя. Ако ще са за зор, гледам да са много кретеноустойчиви. Bravo Company например. Ама цените са ...
                Ако няма да е на живот или смърт работата, полимерните на МагПул или ФАБ дефенс стават. Ако ще се правя на снайперист с механични прибори, пак отивам на скъпите метални $...
                Имам полимерни МагПул на една помпа KSG, ама нито я ползвам за друго освен дупчене на хартия, нито се престаравам с дистанцията. Пък и меренето с 00 Бренеке не изисква шампионски мерни прибори.

                Между другото, не ме слушайте много. Сумарно доработки/преработки по спусъците на железата ми струват повече от колата, която карам.
                Абе я си дайте $200-300 за едни хубави Браво къмпани, Daniel Defence или LWRC, и да знаете, че имате правилните прибори. Ако ви изгони жената, имам свободно канапе...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                  Е то аз мойте оригиналните съм ги сменил с мепролайт, ама друг е уреда, не е като тия в тая тема.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                    Ей тия, са същите като оригинала на Daniel Defense. Имам ги и двата комплекта и няма разлика никаква, освен в цената.
                    I get High by going Down

                    Коментар


                    • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Scorpion Evo3 9mm. с 16 инчовата цев. Много добра пушка, никакви проблеми с нея, справя се идеално даже и с най-отворените куршуми с кухи върхове. Трябва да и се пипне спусъка /много тежък и “дере” като ренде/ ключалката на пълнителя, предпазителя /копчето е много малко/ и ръчката за зареждане /charging handle- и тя е малка/, и става много добра. На практика дупчи повече от 5.56 НАТО през нашите стени, ама рита по-малко, та за това тя ми стои до леглото.
                      Това изначално е било картечен пистолет в последствие доработван за да влезе в законовите рамки при вас . Та е нормално да има някои от характерните за за такъв тип оръжие недостатъци .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                        Цевта и приклада грешка нямат,другото дали е пистолет или карабина все тая,иска доработка или поне ние ги доработване с оглед на ползването им.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Това изначално е било картечен пистолет в последствие доработван за да влезе в законовите рамки при вас . Та е нормално да има някои от характерните за за такъв тип оръжие недостатъци .
                          Тоя разговор вече го водихме. Разликите между това, което чехски полицай носи /модел A1/ и това, което имам аз /S1/е, че техните имат пълен автомат стрелба, моето е само полуавтомат /единична/. И тук, ако не съм в Калифорния, мога да си взема 7 инчова цев.
                          Изброените недостатъци- спусък, ключалка за пълнителя, предпазител, ръчка за зареждане, са абсолютно еднакви и за двата модела. Разликата е, че на мене ми струва $100.00 и го оправям с части от бакалията, а чехския полицай си го носи какъвто му е даден. Или се чуди как да ги внесе тия елементарни части от тук. Ама така е, сигурно само Сан Диего и околия имаме повече Скорпиони от цялата полиция в Чехия. Голям маркет, части много. И си ги кликане с мишката, и пристигат в пощенската кутия /е, като си поръчам нова цев, ми я оставят пред вратата- не могат да я съберат в пощата/.

                          Брат ми, SBR имат приклад, чеха не е ограничен, и не му се налага плаща $200 и да чака година за някакви бумаги. Той от полицейското директно излиза със закачения приклад. Ама като изтърве с големите ръкавици няколко пъти ръчката за зареждане, се чуди как да си намери по-дълга. Иначе, да, всичко почти им е еднакво.
                          Последно редактирано от NIKSD; 25-10-17, 06:25.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                            Аз за нас говорех,ти легално няма как да му скьсиш приклада или цевта,а Чеха дали от пистолет ще си прави карабина си е негова игра,ние карабина ги купуваме и карабина ги стреляме.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                              Босе нямаше ли такъв термин някъде Pistol-Caliber Carbine?
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                                Тоя разговор няма да го водя тук. На Български терминологията е странна и звучи интересно- купуваш го пистолет, подаваш документи за късоцевна пушка, като имаш ОК, слагаш приклада.
                                На Български всичко това е картечен пистолет... Заеби.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X