Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за карабина СКС 7.62х39

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    СКС от АК ли произлиза? Може ли някакви подробности, или това е някаква скорошна теория.
    Добре, приемам че съм се изразил не съвсем точно, макар че всички други разбраха... Специално за теб, горното да се чете "...както и повечето АК-производни..." Иде реч за монтажът на оптиката, а не за произхода на оръжието...Дано, сега е ясно!
    Последно редактирано от emil5koff; 15-01-17, 11:09.

    Коментар


    • #47
      От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

      Карабината се работи добре на механични. Монтажите поне на ловният вариянт АРХАР са нещо уникално като изработка и конструкция..........и го махнах.
      С това се ловува до стотина метра от там ногоре си е оптимизъм и късмет........Поздрави и наслука на колегите ловци в патешкият лов

      Коментар


      • #48
        От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

        Те на патиците не им ли дадоха "грипна" ваканция?

        Коментар


        • #49
          От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

          Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
          Добре, приемам че съм се изразил не съвсем точно, макар че всички други разбраха... Специално за теб, горното да се чете "...както и повечето АК-производни..." Иде реч за монтажът на оптиката, а не за произхода на оръжието...Дано, сега е ясно!
          Че какво му е на монтажа? Освен ако не разглеждаме цялата работа строго специфично от гледна точка на използването за лов. Тогава има резон в мнението. Макар че има и доста не лоши резултати, мисля тук и Хънтъра може да сподели.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #50
            От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

            Из нашия вилает ги храним с грипекс

            Коментар


            • #51
              От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Че какво му е на монтажа? Освен ако не разглеждаме цялата работа строго специфично от гледна точка на използването за лов. Тогава има резон в мнението. Макар че има и доста не лоши резултати, мисля тук и Хънтъра може да сподели.
              На АК-производните, поне на нашенските проблемът идва от некадърното нитоване на релсата за монтаж на стойката за оптика или каквото там решиш, в моят случай бързомер. Разхлопват се нитовете за норматив. Проблемът се реши с две точки с телоподаващото и от там нататък всичко си зависи от задприкладното. За който е некадърен каквото и да му дадеш все не става, другите мухаме суджуци, луканки и филета....
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #52
                От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                Е това за разнитването го знае всяко хлапе, лечението също. И толко. Ся че не е баш ловно оръжие също е ясно, иначе извън лова си работи с оптики баш как си требе, аз това и казах. Между другото при мен все още държат нитовете учудващо. Баси индийското качество ще дойде по-добро от за тука.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #53
                  От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                  Всяко нещо което убива става за лов. От прашката през лъка та до....
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Всяко нещо което убива става за лов. От прашката през лъка та до....
                    ... атомна бомба?

                    Така де, всяко нещо, ама с малки изключения.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      ... атомна бомба?
                      Грешка. Назад към природата. Като деца ловяхме врабчета с капан от две турски керемиди. Ловил съм гълъби с хилка за тенис на корт. Това с прашката и лъка няма какво да го обсъждаме, сигурно повечето са минали през тях. Мисълта ми беше че няма оръжие което да не става за лов. Зависи от ситуацията и колко си на зор а Какалашката си върши работа перфектно.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                        Бързам да се похваля с новата "изгора":
                        Нямах търпение дори да аранжирам малко обстановката та я разпънах я направо на килима Бях се нацелил на "сръбкинче", ма се метнах на "китайче". Причини - цевта й е хромирана .... и голям чеиз (това всичкото наоколо дойде "екстра"). Серийните номера съвпадат (не е сбирщак), цевта свети отвътре, спусъка чете 2.2 кг на динамометър.
                        Цената няма да казвам - не че е тайна, ама някой ще ми завиди (аз съм суеверен). Тия дни няма да имам време да я "поразходя"
                        из околностите, ама ще се обадя когато се случи.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:My SKS.jpg
Прегледи:1
Размер:130.4 КБ
ID:5741126

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                          Честито!
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            Честито!
                            Благодаря!
                            И* веднага - то като взимаш нещо преди да си го "пипнал" се оказва, че е като да вадиш котка от торба ...... Оказа се, че тоя тактико-технически приклад е мислен и правен за оптически прицел. На цевната кутия са направени резбови отвори за монтаж (добре изпълнено). Пробемът е, че тая джуджавка за подпиране на бузата (cheek piece) идва много високо ако се целиш със стандартните мерници - не може да се хване равна мушка ако не сложиш мерника на 6/7. Та бих искал да чуя някои мения как ще е най-удачно да реша проблема.
                            Условията са: не мисля, че ще стрелям на повече от 150 м пряко сили (най-реално на 100-120) - би трябвало стандартните мерници да са достатъчни. Не ми се дават пари за нов приклад (обезсмисля това че взех голяма зестра при покупката). Мога да кача оптика, ама нещо не съм въодушевен от факта, че при всяко чистене ще трябва да я свалям (тези 4 мм резбички няма да изкарат дълго на отвий/завий). Най-удачните варианти за момента ми се струват:
                            - Да върна оригиналния приклад. Ама тогава що давах пари за другия и освен това настоящият ми е много удобен (изключвайки горното).
                            - Да взема да си направя собствена "подпирачка за бузата" - ще сваля със сигурност 15-20 мм във височина.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-01-27_23-21-11_76.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:5742247Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2A.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5742248

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                              Аз малко като оня от вица дето си намерил копче и решил да си ушие костюм за да го използва: тъй и тъй цевната ми кутия има резбови отвори, що ли да не си сложа една оптика на СКС-а (и без това недовиждам)?
                              Голяма точност и разстояние няма да гоня - ако мога да хавна 10-15 см група на 120-150 м, ще е напълно приемливо. Ще ми се да е по-лека и да няма много врътки по нея. Някакви идеи за тип и марка?
                              Гледах преди време тук една много интересна дискусия за прицели, ама сега не мога да я намеря.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                                Аз лично само хубави неща мога да кажа са българските на ОМЗ Панагюрище ама при вас зад голямата вода едва ли ги има . Другите хубави на които съм попадал са чешките Артемис. На тази карабина оптика повече от 3 - 4 кратно приближаване няма смисъл . Ако намериш руска ПУ или ПД те са неубиваеми . Това е при нас при теб избор има огромен . То и тука има ама цените са яки .
                                Последно редактирано от sek.1; 01-02-17, 05:33.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X