Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

    Любимите трудно ще ги вземат,щото любима ми е една леко грозна, доста стара, 1903г. произведена, гладкоцевен тек, оценена от оторизиран спец на около и малко над 6 х. евра и то стартово. Какалашката не ми е в любими а в практични.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #62
      От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Аз разбирам какво имаш предвид, ама като не съм от тия горе описаните, защо да ми се взима калашника? Защо да нямам право да възпроизведа 2 или 3 изстрела по животното наравно с другите ловци? Или с браунинга, който си е направен за ловни цели? Нали е правен не специално за у нас, а за едни други, например същите тия европейски пазари.
      Не бягам по тъча. Обяснявам си мнението. Покрай сухото гори и мокрото както се казва. Просто ще си купите по-подходящо оръжие за ловни цели. В по-подходящ калибър. Това е.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #63
        От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Любимите трудно ще ги вземат,щото любима ми е една леко грозна, доста стара, 1903г. произведена, гладкоцевен тек, оценена от оторизиран спец на около и малко над 6 х. евра и то стартово. Какалашката не ми е в любими а в практични.
        Темата е за конкретни оръжия, а не за Вашите "аристократични" придобивки. Отворете си вече очите и ушите. Всички разбрахме, че сте най-великия ловец.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #64
          От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

          Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
          Специално за Вас г-н модератор отговарям:
          Аз не определям кой има право или няма право да има оръжие. Прави го нашето правителство и ЕС.
          Всеки има право да притежава джип или повече автомобили стига да може да си ги позволи - не да ги кара с една винетка залепена с плюнка на стъклото примерно. Сега разбирате ли ме какво имам предвид? Колко от Вашите автомобили биха минали ИСТИНСКИ годишен технически преглед? А като споменахте аватари Вашия пиратски джип може ли? Ако си сменя аватара повече ли ще ме уважавате или ако ви кажа, че съм убил цитираните от Вас животни с "флоберка", а не с АК.
          Не ме разбирайте погрешно! Не искам да Ви обидя персонално. Прекланям се пред Вашата особа, дори и да не Ви познавам.
          По стечение на обстоятелства и нужда-5 бр.автомобила и освен че всички са с гражданска са и с 5 год.винетки, за всеки по една та ми отпада нуждата да плюя и да лепя Пиратски беше докато траеха снимките в една продукция, вече не е. За сведение и той е с гражданска и винетка, редовни документи и до преди две год. минаваше на преглед на канал товарни автомобили в КАТ София. Сега на пункт който ми е по-близо. Флоберки имам две и знам кое-как с тях, а "цитираните" от мен животни няма как и да видите освен на кино, специфика на континенти. А относно преклонението- ами няма нужда, не съм "аристократ". И селянин не съм.

          п.п. Съвсем редови ловец съм официално от1979 г. а неофициално от преди това. И за разлика от мен наистина пушката е аристократ. Чист.

          п.п.п. А Вие да не би случайно да сте бивш шапкар?
          Последно редактирано от derhunter; 13-03-16, 22:35.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #65
            От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            Покрай сухото гори и мокрото както се казва. Просто ще си купите по-подходящо оръжие
            Това е противното. Иначе и споменатия от мен браунинг (трети път) е на същия принцип и "базиран на немам кво си...". Аз по тая точка атакувам. Та се чудя къде е логиката? А и попитах как да си притежавам и използвам (примерно за забавление) калашника, който от своя страна е ограничен откъм автоматична стрелба и колкото и да е компромисен и неудачен за ловни цели, все пак става и за това ако се използва умело и интелигентно.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #66
              От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

              Не съм човекът, който определя законите и тяхната логика. Просто изказах своето мнение за това, кои ще са основните потърпевши от евентуалното приемане на закона. Вариант за запазване и стрелба за удоволствие е членство в спортен клуб. А по отношение възможностите на АК в лова си има дискусионна тема. Лека нощ на всички!
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • #67
                От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                Темата е НАРЕЗНО ДАЛГОЦЕВНО ЗА ЦИВИЛНИ като там се вклкючва и спортно такова или не?И как казах регулацията на лова няма нищо общо с нарезното ако ме питаш мен,акьла и човека прави поразия,не нарезите на цевта.

                А за какво може и неможе и кой какво и колко трябва да има не ми се коментира - мога да си го купя и мога да го ползвам и сьм аз,ако ще 5 патрона на петилетка да бия с него е все тая,не ми определя някой какво ми трябва на мен.Защо не забранят Поршетата на някои които не са Рали сьстезатели ?Така или иначе не членуват никьде и не могат да ги карат много добре пьк и само катастрофи с тия бьрзи коли...........

                ГЛУПОСТИ пьлни според мен,седнал някой да мисли какви мога аз и какво не мога.Биеш ограничения в лова и кой може да ги спазва е ловец,кой не може си льска цевта само........ааааа ма за какво му е пушка?Да се снима с нея,на някой да му пречи?
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #68
                  От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                  Заглавието на темата може да е, но настоящото ,,предложение" от ЕС не е. Вярно преди време имаше и за пълна забрана за нарезното. Естествено не мина, понеже страните с ловни традиции никога няма да го позволят. Първото, което обаче ще се приеме така както е тръгнало е именно новото предложение. След време ако има ЕС и продължават да разсъждават по същия ограничен начин, ще бъде пълна забрана на полуавтоматичните оръжия за лов. Така мисля аз и не си налагам мнението.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                    Колеги, нека да успокоим малко тона. Въпроса е неприятен, възможно е безсмислено политически базирано решение. Не оръжията, хората убиват хора. Дали терористи в Париж и или някой пиян "ловец" на село, хората убиват. Спомнете си случая с колега от Форума, прострелян със сачми на язовира в Мрамор от пиян идиот. На базата на тоя случай и гладкоцевното е вредно, нали?
                    Та предлагам да успокоим тона и да коментираме по-спокойно. Явно официално решение още няма, да видим какво ще измъдрят.
                    Само да уточня, по отношение на спортните разрешителни нещата въобще не са толкова прости. Освен че такова разрешително се дава само на картотекирани състезатели, членове на спортен клуб и се обосновава пред КОС с куп документи, спортни планове и прочие, въпросния човек трябва задължително наистина да практикува спорта, да участва на състезания и да тренира по одобрен треньорски план. И ако в миналото това е било някак неглижирано, вече не е така и в Българската Федерация по Динамична Стрелба с идване на новото ръководство има стриктен ред и нещата се гледат в детайли.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #70
                      От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      Не искам да влизам в полемики, но иконописеца,
                      1. Стреля с незаконно преправен газов пистолет в боен.
                      2. Не в домът му, а на тротоара.
                      3. Стреля го в гръб когато онзи бяга, демек се отдалечава. При това положение /в гръб/ няма съд който да признае законна самоотбрана.
                      Трябва да има /писано е безброй пъти/ ПРЯКА И НЕПОСРЕДСТВЕНА опасност. Няма законна самоотбрана ако нападателя е прекратил нападението по какъвто и да е начин.
                      Браво колега! Много точно написано! Само бих обърнал реда на точките. Първо, стрелба без нападение (прекратено вече)- няма как да е отбрана. Второ, на улицата. Трето, с незаконно оръжие.

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                        По темата. Имаше подписка, която май приключи, насочена срещу забраните и ограниченията, които се замислят.

                        Едно от предложенията за забрана за притежание от цивилни лица, мисля обхващаше полуавтоматични оръжия, които са на база или на външен вид наподобяват бойни оръжия. Не се прави разграничение между нарезно и гладко т.е. една гладкоцевна Сайга може да попадне в забранителен списък само, защото прилич на АК примерно. Подобно е за нарезните СА, СЛР, САР, руските Сайга, Тигр, Вепр... Има разбира се и американски -Ар-ки, европейски- Зиг и прочее спортни или ловни карабини, които може да са на база или да наподобяват външно военни оръжия.

                        Всеки здравомислещ човек би си задал въпроси:
                        1. Как се преценява дали външния вид наподобява армейско оръжие или не? Става малко открийте 7-те разлики или ще има готов списък със забранени оръжия, изготвен незнайно по какви критерии?
                        2. Как се преценява дали дадено оръжие е проектирано на база на армейско оръжие?
                        3. Какъв е смисъла да забраниш СЛР 7.62х39 за цивилни, а примерно Браунинг или Бенели .30-06, .300ВМ да са разрешени? Те са по-безопасни ли?
                        4. Как точно ще се направи разлика между спортно и ловно оръжие? Примерно- СЛР в двата калибъра.
                        5. Предложението за забрана е за всички цивилни- без значение с ловно или спортно разрешително.
                        6. С какво една гладка помпа с 5 патрона с по 9 съчми 13/0 е по-безопасна от СЛР в градски условия, та последното го забраняват?
                        7. Престъпленията в основната си част се извършват с незаконно оръжие, защо се забранява законно такова?
                        8. Всяко предложение за забрани, преди да се гласува може да се разшири- да обхване всичко полуавтоматично примерно...
                        9. Защо вместо да се въвеждат забрани за оръжие за собственици със законни разрешителни за ловно и спортно оръжие, не се пресекат каналите и възможностите за търговия и контрабанда с незаконно оръжие?
                        10. Ако се приеме подобна забрана как ще се обезщетят и на каква стойност притежателите на иззети оръжия?
                        11. Арсенал е българско предприятие, в ЕС, и това ще го лиши от някакъв пазар.

                        Поради горните въпроси, аз лично съм твърдо против подобни забрани и тормоз над спазващите закона български граждани. Доста държави вече твърдо се изказаха против подобни забрани, доколкото знам - Чехия, Унгария, Финландия и др. Доколкото знам и по последна информация, е била проведена среща на европейски депутати за обсъждане на мотиви "против" горните забрани, имало е представители на български ловни организации, които са се изказали против забраните. Голяма част от смислените предложения за въпросната директива реално са приети в българското законодателство отдавна.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                          Какво сте се вторачили в това европейско законодателство. Правилния поглед на нещата е като в Америка или Швейцария. Те данеби да са по -малко демократични.Нямаме нужда да копирате страни като Норвегия или

                          Франция те с техните комплекси на тема .либерализма ако не се вземат в ръце до 50г.ще си затрият държавите.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            Какво сте се вторачили в това европейско законодателство. Правилния поглед на нещата е като в Америка или Швейцария. Те данеби да са по -малко демократични.Нямаме нужда да копирате страни като Норвегия или

                            Франция те с техните комплекси на тема .либерализма ако не се вземат в ръце до 50г.ще си затрият държавите.
                            Да де, ама има една "малка" подробност. Америка и Швейцария нямат нужда от европейско финансиране от фондове Като го докараме и ние до тяхното икономическо дередже, тогава може да коментираме как ще е извън ЕС.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                              Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                              По темата. Имаше подписка, която май приключи...
                              Имаше, европейска. Попълних си я старателно, изпратих и получих съответно отговор. Внесена е в ЕС преди разглеждането на предложенията. Какъв ще е резултата?........
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #75
                                От: Потенциална забрана на нарезното дългоцевно за цивилни в ЕС

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Попълних си я старателно, изпратих и получих съответно отговор.
                                Аз нямам спомен да съм получил отговор.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X