Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се носи АК

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Как да се носи АК

    Един мой роднина генерал завършил 3 годишния курс на генерал - щабната в Москва като го пенсионираха му казах че това е най доброто за армията ни не ми говори повече от година Естествено аз си го преместих
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #62
      От: Как да се носи АК

      Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
      Като сте заразправяли "спомени от браздата" - не сте ли ходили с "елхи" ???
      Не. Това какво е - някаква маскировка ли ?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #63
        От: Как да се носи АК

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        ...значи е "пушка" и с него трябва да се манипулира като с винтовка обр. 1895 г. ...
        Гагич, Мосин 91, 91-10, 91 - 30 е образеца!
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #64
          От: Как да се носи АК

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Е нали разправям, че АК не е "пушка", ама виж ги съветските другари: ...
          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          ... Верно че и на АК-то някъде му викаха "пушка" , ама то е щот е вид "пушкало" . Демек : терминът е нарОден , а не по устав .
          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          ... някой умник е решил, че щом е с дървен / пластмасов несгъваем приклад - значи е "пушка" и с него трябва да се манипулира като с винтовка обр. 1895 г. ...
          Като ще се впускаме в определенията на оръжията майтапът е, че наименованието "автомат" си е баш на съветските другари и оттам е дошло при нас. Иначе, на прочутото немско пушкало за междинен патрон от ВСВ, което се счита за основополагащо за този клас, му казват Sturmgewehr . В англоезичната терминология оръжия от този клас (включително и на АК) се наричат assault rifle. Който не знае съответните езици - да пита чичко Гугъл как се превеждат думичките Gewehr и rifle и да не се учудва, като види "пушка".

          Иначе е съвсем ясно, че носенето на оръжието "по устав" е едно, а носенето по време на бойни действия - съвсем друго. Поради което могат да видят всякакви вариации на тема

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hqdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:16.1 КБ
ID:5689057

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mp44group.jpg
Прегледи:1
Размер:35.1 КБ
ID:5689058

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SS-division-viking-battle-of-kovel-march-april-1944.jpg
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5689059

          или даже така

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c85106b2a6e516320317c3639fa915ae.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5689060
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #65
            От: Как да се носи АК

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Като ще се впускаме в определенията на оръжията майтапът е, че наименованието "автомат" си е баш на съветските другари и оттам е дошло при нас. Иначе, на прочутото немско пушкало за междинен патрон от ВСВ, което се счита за основополагащо за този клас, му казват Sturmgewehr . В англоезичната терминология оръжия от този клас (включително и на АК) се наричат assault rifle. Който не знае съответните езици - да пита чичко Гугъл как се превеждат думичките Gewehr и rifle и да не се учудва, като види "пушка".
            Ами не знам как е на шведски, но немският ти и английският ти определено не са ти силна страна. Поне да се беше поинтересувал за етимологията на думата "пушка" (и не разчитай на википедия, че било "от глагола «пущати», то есть «метать»") Riffle и Gewerh са думи за "rifled gun" - нарезно огнестрелно оръжие. Ама стига с просветителската дейност.

            А как се превежда с гугъл, според твоя съвет, ето как: https://translate.google.bg/#auto/bg/Gewehr
            На русски тоже: https://translate.google.bg/#auto/ru/Gewehr
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #66
              От: Как да се носи АК

              Пушка по нашенски на пияно си е райфъл Гагич ма поне толкова ни е богат езика та всичко под един знаменател,и гладкоцевни и мьзьли и ммммда.

              Калашника е толкова пушка колко аз съм Срьбин по към карабина бие ма там съвсем ще с ще оплетеш.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #67
                От: Как да се носи АК

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Пушка по нашенски на пияно си е райфъл Гагич ма поне толкова ни е богат езика та всичко под един знаменател,и гладкоцевни и мьзьли и ммммда.

                Калашника е толкова пушка колко аз съм Срьбин по към карабина бие ма там съвсем ще с ще оплетеш.
                С филологически аргументи не можете да докажете, че Гагич пише глупости и че комунистическите порядки в армията, частност, че ако е с дървен приклад автоматът, трябва да се носи навсякъде с цевта нагоре, са били ratio scripta на военната тактика. Щото това е целта на темата. Аз само споменах, че АК се носи по-удобно с цевта надолу и се почна - от девет кладенеца вода, как американците носели в строя М-16, как това, как онова. Щурмовото нарезно оръжие е измислено от германци, не от американци и съвсем правилно си е кръстено, не е пушка (от Buchse с две точки над U идва думата при руснаците, а после и при нас), прилича на пушка, щото нали пистолет викат на онова с дръжка без приклад (и не ми вадете сега картинки на приклади за пистолети, знам, че има), затова народите по света и у нас му викат, че е пушка. Но не е пушка и точка по въпроса.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #68
                  От: Как да се носи АК

                  Предлагам да приключим. МИР! Да го носи кой както ще. И без това останаха малко хората в България които носят АК. Ловците са на порядък повече. По-добре да дискутираме как е при тях.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как да се носи АК

                    Тьча Гагич,тъча,бягай по него ма не излизай от полето.

                    Горното го писах по въпроса кое на какво и защо,кое как се нарича.Според теб по света и у нас на нарезното викат пушка ма само според теб,пушка е непознато наименование ако не броим сърби,ние и руснаците.Това ако е света......пусни си телевизора.

                    я кажи сега за щурмовото нарезно и Германците.
                    Последно редактирано от BENZBOSS; 27-10-15, 12:32. Причина: телефонни поправки
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как да се носи АК

                      В резюме:
                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      „По време на ядрен взрив.

                      В тази ситуация температурите достигат обикновено над 3 000 градуса по Целзий и оръжието трябва да се носи с цевта напред за да не капе по краката ни."
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как да се носи АК

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Тача Гагич,тъча,бягай по него ма не излизай от полето.

                        Горното го писах по въпроса кое на какво и защо,кое как се нарича.Според теб по света и у нас на нареденото викат пушка ма само според теб,пушка е непознато наименование ако не профил сърби,ние и руснаците.Това ако е света......пусни си телевизора.

                        я кажи сега за щурмово то нарезно и Германците.
                        Офертата вече не важи:
                        Мнение на Bogoljub Gagic
                        Я кажи кога си идваш в България? И спокойно Не е закана, а бях предложил по-горе да те заведа на стрелбище (за моя сметка), пък може и други специалистори "оръжейници" (до трима) да заповядат, зер-белким-чунким-санким се кротнете най-накрая... от срам Но, разбира се, и това беше изтрито. Ай, сполай ви, клавиатурни стрелци.
                        Но все така те чакам... с други планове.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как да се носи АК

                          Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                          .....да ги прати да косят с ножки тревата. Дори и някой с акъла на Стив Джобс да влезне в казармата - пак за това ще го ползват. ....
                          Ъхъ - те старшинките си знаеха работата 'Кой може да свири на пиано' - 'Аз!' - 'Марш в кенефа да го лъскаш'
                          Иначе нагоре/надолу - и двата варианта имат позитиви и негативи... Я клекни с автомата обърнат надолу с цевта? И ако успееш да не го 'забодеш' - пробвай да си го свалиш от рамото и да стреляш напред..
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Как да се носи АК

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Не. Това какво е - някаква маскировка ли ?
                            Е само тази снимка ми отвори :
                            Общо казано - предшественика на тактическите елеци.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:liamki_plechevye_soldat1960_03.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5689065


                            Че е и един от примерите, че армията ни не е смотана щото няма пари, а зашото се командва от "уставни" глупаци!
                            Е такива "елхи" изгниха и гният с хиляди в складовете. Познайте дали някъде се ползват? За часове по тактика - в едно, две поделения. А за наряд (т.е. най-важното - охраната) - никъде!

                            P.S.: Не ми се прави нов пост.
                            Ето основните похвати за носене на "дълго" оръжие:

                            Последно редактирано от BulAf; 27-10-15, 12:48.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Сирия и Руснаците там

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Я клекни с автомата обърнат надолу с цевта? И ако успееш да не го 'забодеш' - пробвай да си го свалиш от рамото и да стреляш напред..
                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Личи си , че не си бил кашик
                              щеше да бъде много на място, ако авторът му "беше бил"
                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Аз съм химик . Основната ми цел не е да пуцам с Калашника.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #75
                                От: Как да се носи АК

                                Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                                Е само тази снимка ми отвори :
                                Общо казано - предшественика на тактическите елеци.
                                ...
                                Че е и един от примерите, че армията ни не е смотана щото няма пари, а зашото се командва от "уставни" глупаци!
                                Е такива "елхи" изгниха и гният с хиляди в складовете. Познайте дали някъде се ползват? За часове по тактика - в едно, две поделения. А за наряд (т.е. най-важното - охраната) - никъде!
                                А-а-а-а, ползваха се в ГВ-то, ама ако знаеш как се ползваха - само презрамките и само от дежурния по застава. Който е дежурен (а той не носи никакво оръжие по време на това дежурство) трябваше да нахлузи въпросните презрамки Една друга тъпня за илюстрация - освен цинтите и кубинките, имаше едни много удобни (може би не бяха български) обувки от плат с маскировъчен десен, бяха 5 пъти по-леки от кубинките, но-о-о-о-о някой ги беше обявил за "зимни" и се раздаваха САМО за зимата, напролет трябваше да се "сдадат". А този плат, естествено, пропускаше вода, подметката беше с малък или почти никакъв грайфер и се пързаляха на сняг и лед зверски, общо взето се носеха във и около заставата, докато ти поизсъхнат мокрите обувки. Бяха си идеални летни обувки, ама друго си беше при комунизъма, умни хора ръководеха войската тогава, пък и какви въоръжени сили имахме... ехе-хе-е-ейй.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X