Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зиг 553 R или по- добрият АК.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

    Mad Dog и все пак ако трябва да те цитирам от един наш разговор:

    - Ако се стигне до там, да ми се налага да пълня раницата и да хващам гората, ще взема АК-то! Защото...

    Цитата е по памет! Ти продължи след многоточието...

    Коментар


    • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

      Пак поредната тема за сравняване на ябълки с круши .
      Ако сравняваме оръжия с еднаква кинематика добре, ама се сравняват оръжия с различна кинематика, но под еднакъв боеприпас.
      В момента препрочитам темата и се замислям доколко е коректно заглавието!
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

        Ми не е коректно, по-удачно щеше да е темата да си бъде споделяне на опит с тая пушка, а не да се поставя като сравнение с АК.Ма Кучето нали ги недолюбва пустите калашници, та не пропуска случай да изтъкне техните недостатъци и предимствата на други образци
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

          Абе пичове вие ли не сте в час със системите на автоматика или какво ? Айде че някой на са виждали разглобен СКАР ясно - ама Бенц - ти твоята още ли не си я чистил? Или не си виждал разглобен АК?
          СКАР а е тип без тръбичка на газовото бутало и с затвор ала G 36 или най-паче MP-7 система- дълга напред рама с пистон с къс ход. Затвора е модифициран затвор на Стоунър с множество бойни упори - демек ала М 16. Има толкова общо със автоматиката на АК колкото хипопотама със слона (и двете живеят в Африка и двете са бозайници).
          Справка - ети те СКАР:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scar-photo2.jpg
Прегледи:1
Размер:24.2 КБ
ID:5546354
          Болта на СКАР до този на М4:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:008-crop.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5546355
          Галил и ЗИГ използват модифицирана система на газовата автоматика базирана на тази на АК - а именно - дълга газова тръбичка, затворна рама с газово бутало и затвор с масивни заключващи упори.... Разликата е че при Зиг възвратната пружина е около цевта, като по старият модел къса пушка - 552 си беше с АК затвор едно към едно:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11ea_450704202f_978ccdd_11cc_1b_59-tfb.jpg
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:5546356

          Разликата в компоновката - т.е. че Зиг си е една идея по- западно оръжие с горна и долна част на цевната кутия.... т.е. е да го кажем мелез между принципа на Щурмгевера и затворната група на АК - да различно е от АК - водачите на затвора са в горната част на цевната кутия - не в долната . Но възелът затворна рама с газово бутало и затвор си е баш аканоидстки.
          Вземете научете принципите на автоматика и кой говори в телевизора маааму.
          Последно редактирано от Mad Dog; 16-12-13, 16:24.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Mad Dog и все пак ако трябва да те цитирам от един наш разговор:

            - Ако се стигне до там, да ми се налага да пълня раницата и да хващам гората, ще взема АК-то! Защото...

            Цитата е по памет! Ти продължи след многоточието...
            Щото тогава нямаше Зиг 553Р - демек нямаше алтернативна и достатъчно надеждна платформа , която да стреля с боеприпас 7.62 х39 и да ползва най масовите пълнители по родните земи- тези за АК-47. Вече има.... Та - сега продавам Калаша и таковата..... Зиг.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

              Разликите между отделните системи са чисто търговски.Важни са ,според мен две неща,-просто по устройство -действа безотказно,и не е важна какъв цвят е котката важно е да лови мишки.Иначе казано под стрес въобще не е важно колко малък е отката или колко прецизна е системата ,има значение само дали с нея преди това си изстрелял 500 или 5000 патрона.Няма лоши оръжия ,проблема е в стрелците.На последния лов ,футболния съдия Николай Ангелов(Хънтъра)с Калашника показа как цели запалка хвърлена във въздуха,направо занемях.А не е човек който не може да си позволи нещо друго,важното кой с какво е добър.

              Коментар


              • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                Това извинявай ама изобщо не е така.... Разликите в отделните системи са напълно технически и се отразяват на крайните постижения които могат да се направят с едно оръжие. Иначе - простотата не винаги е функция на безотказно. А това за отката- пак опираме до "ограниченията" на едно оръжие- пример- ок- имам АК тип пушка и стрелям с нея често, а сумарното количество изстреляни (не говорим за сватбарска а за прицелна стрелба) от мен боеприпаси за АК отдавна е в пет цифрените стойности. Въпреки това стрелям доста по- добре и по-бързо с "М" платформи.... Или G-36 примерно.... Тука спора е между душата и тялото- мене цената на оръжието ... бе да кажем не ми е голямото притеснение- виж цената на боеприпаса.....
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                  Чистих я последно преди 3 дни,Калаш разкостен виждах последно преди мммммм ти смятай,набори сме та от годините на казармата.Вземете научете ма не става за 2 месеца я,пробвано и само ти кървясват очите.
                  И мисълта ми беше,че едното се доближава до Какалашката много повече от Мката,а ако АЗ примерно дето не разбирам трябва да стрелям с нещо което бачка на принципа на Какалаша,пуца неговия патрон и мога да му ползвам неговите пълнители ......... ми да ти кажа баш така бих я озаглавил темата плюс,че при теста имате и Какалашка на едно с тоя Сиг и двете по един начин се тормозят.

                  И не ме дразни с тая къса цев на Скара,че няма да ти дам да стреляш с дългата като идваш към комунистическа Калифорния,носи Сига да намажа и аз.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                    Ако не беше се "записал" исторически г-н Д.М.Браунинг, щях да кажа, че единствените, които могат да измислят и да правят оръжия, това са немците. Швейцарсците говорят и на немски, ама не са немци все пак.
                    Гледайки конструктивната схема на обсъжданото оръжие, коментарите и клипове в нета си мисля, че ахилесовата пета на зига ще си остане онази пружина коментирана в първия пост. 2-3-5000 патрона въобще не са коректив за безотказност. Само времето ще покаже.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                      Калине искам да ми отговориш на следния въпрос.
                      При наличие на толкова конструктивни разлики между двете оръжия до колко можем да говорим, че Зига е аканоидстки тип оръжие.
                      Питам от инженерна гледна точка.

                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                        Калине искам да ми отговориш на следния въпрос.
                        При наличие на толкова конструктивни разлики между двете оръжия до колко можем да говорим, че Зига е аканоидстки тип оръжие.
                        Питам от инженерна гледна точка.

                        Зависи кое за теб е водещото- принципа на автоматиката или компоновката. Ат инженерна гледна точка принципа на автоматаката ( газова автоматика, затворна рама с газово бутало и затвор) е практически същият. Компоновката е различна. по принцип в оръжезнанието за по- важен се счита принципа на автоматиката- т.е. всички изобретения разглеждат това а не начина на построяване на оръжието.
                        А за въпросната пружинка- тя може да бъде и напълно отстранена ако пречи - просто на местото на подвижният щифт се поставя рол пин и нещата приключват. Така или иначе за ЗИГ 553 (за пореден път- нека да не се бърка със ЗИГ 556) това е предсерийно производство - пуснато именно с хцел да се изчистят бъговете преди да се пусне серия.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                          Четох тук как са тествали това което аз взех,на кого са го дали,как са го тормозили и какви забележки са имали?Ако това е тестовото и се държи добре то истестваното трябва да е кукла даге.

                          В тоя ред на мисли какви са плановете са бъдещи тестове,кой ще го тормози това и как?







                          За идея / не че ви трябва ма аз бях впечатлен / това дето го лъскам е тествано на над 60 000 истрела и е нямало особени забележки та с тия 4000 наистина трябва да се продължи до победен край на пушката.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Четох тук как са тествали това което аз взех,на кого са го дали,как са го тормозили и какви забележки са имали?Ако това е тестовото и се държи добре то истестваното трябва да е кукла даге.

                            В тоя ред на мисли какви са плановете са бъдещи тестове,кой ще го тормози това и как?







                            За идея / не че ви трябва ма аз бях впечатлен / това дето го лъскам е тествано на над 60 000 истрела и е нямало особени забележки та с тия 4000 наистина трябва да се продължи до победен край на пушката.
                            60 хиляди ама мисля на 5 оръжия разпределени или нещо подобно...... Сега стъпка 2 2 да направим сравнителни тестове на ЗИГ а със стандартен АК- 10 000 изстрела, проверка на точност и групираност на всеки 1000, проверка на точност и групираност след 300 патрона на дълги редове и такива.....
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                              60 000 на едно пукало ма какво са сменяли и трошили по него ще те излъжа,а и говорим за преди години в тестван модел като твоя тук,после му оправят кусурите на военния вариант,а за нас остават мъките,но ние бой в гората не водим и не плуваме с такова и не лазиш по пясъка та много не им дреме.

                              Чакам продължението на теста,да видим кой кого.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                                60хил. с една цев - едва ли.Или му ги е плюла пред краката.А ако е сменяна цевта, то това вече не е съвсем същото пукало.Щото таковата, нали знаем че цевта е най-важната и там е майсторлъка.То и в живота е така - да стреляш с мека цев просто не е същото и ефекта е незадоволителен за "противника".
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X