Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зиг 553 R или по- добрият АК.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

    Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
    А, аз не казвам, че съм недоволен от Зига, просто не мисля, че си струва репутацията на нещо невероятно по-добро от другите алтернативи...

    Иначе и моят Зиг не е гол и като си спомня с каква клизма и на каква цена му се доставяха аксесоарите от страната на шоколадите...си остава вечно мой.

    А и е от зеленичките, на които не пише SAN Sport.

    Галила си го пази, Зиговете са по-често срещани - офертата си струва, но съм емоционално обвързан с моя.
    Знам много добре от кои е ... защо мислиш че те офертирам така. Не че няма да си взема един цивилен 553R когато благоволят да ми го произведат, ама точно от тези зеленичките съм се заклел, че една от общо петте пушки у нас някога ще бъде моя. Иначе- ако говорим за Зиг- в личната ми класация е на 3 то место - след HK 416 и G-36 KV 3, но пък е единствената платформа извън АК която работи надеждно в 7.62х39 ..... Както показва практиката надеждна АР платформа в тоя калибър явно няма.... А АР ка рано или късно ще имам - т.е. би трябвало да дойде до края на годината или началото на другата- при това с два горни ресивъра. А за Галил - определено са рядка плетка, моя го бях пуснал на снимки на едни братя американци... накой от офертите които получих докато се обясним, че не съм в щатите бяха.... интересни.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #92
      От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Да, не бързай с избора.

      О аз както казах много трудно ще взема нещо което не е ходило на война и не се е вьрнало с позитивно мнение от калта й боя.Разни магии с винтчета………заааааеби.




      Тоз ГАЛИЛ златен ли е?Тук намирам 4 като цената им е между 5500 и 7500 долара.За сравнение Китайски или Египедски калашмик е 600,най-добрия нашенски 2000,Сиг над 3000 не сьм виждам,НК айде около 5 да са и тук говорим за скьпи модели от кое да е семейство.3 бона за пушка тук са мноооого пари при положение,че над 70-80% от пукалата са под 2 бона, Галила идва на 6

      Аз от злоба бих си го пазил,е така да има.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #93
        От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

        Мдааааа, не е лошо за сравнение между двете модели да се види и схемата на АК-то.



        Коментар


        • #94
          От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Пробвах го, не става за тичане по баирите с него. Иначе на стационарната позиция, с пристреляните ориентири няма грешка, няма прошка.
          То с нито една лека картечница не се тича лесно по баирите . Килограмите на всичките са доста близки та дали е Калашников или машин гевера разлика много няма . Изпитано на собствен гръб Поне до скоро сърбите произвеждаха някакво копие на MG . Във времето когато е произведена MG 34 и после 42 просто няма аналог нито като качества нито като килограми . Дори и към днешните стандарти тази картечница не отстъпва на повечето нови модели . При норматив за презареждане и смяна на цев от 10 секунди добър разчет го е правил за около 6 - 7 секунди .
          Последно редактирано от sek.1; 07-12-13, 05:09.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #95
            От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

            Не говоря за теглото, то е ясно. Имам предвид че е твърде дълга гегата.

            Коментар


            • #96
              От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

              Не става, не става колко да не става...............алпийските батальони не са имали друга картечница.........

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:522471_146564338842751_302838182_n.jpg
Прегледи:1
Размер:27.9 КБ
ID:5543661

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:544091_146565305509321_237152448_n.jpg
Прегледи:1
Размер:31.9 КБ
ID:5543662

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11478_146565385509313_969380898_n.jpg
Прегледи:1
Размер:29.3 КБ
ID:5543663

              Манлихерката е по-дълга, а дедите са търчали по баирите като кози, че и по-дребни са били тогава хорицата
              Последно редактирано от derhunter; 07-12-13, 17:03.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #97
                От: Зиг 553 R или по- добрият АК.



                Коментар


                • #98
                  От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                  Един от любимите филми.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #99
                    От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                    Зачот!
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      Зачот!
                      Ще ги броим за големи ракии, лошо ти се пише след сумиране
                      Последно редактирано от derhunter; 07-12-13, 18:26.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Не говоря за теглото, то е ясно. Имам предвид че е твърде дълга гегата.
                        По книжка MGто го дават 1220 мм а ПК 1175 така че разликата е повече от незначителна .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          По книжка MGто го дават 1220 мм а ПК 1175 така че разликата е повече от незначителна .
                          Па с ПК-то да не би да е удобно тичането, не бнам как е с новите меки кутии, ама от старата метална, хълбока ми беше син седмици след марша
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                            Малко, ама има. А за теглото да не си говорим изобщо, 11,5 кг на МГ-то против 7,5 кг на ПКМ. Плюс за МГ-то има само малки кръгли кутии за ленти с патрони вместимостта 50 патрона, или големите правоъгълните кутии за 5Х50 патрона лентите. За ПКМ има кутии на 100 и на 200 патрона. Просто МГ-то не е удобен за пренасяне и това е.

                            Коментар


                            • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                              А и още сега се сетих, тези 50 патрона от МГ-то излитат с едно леко докосване на спусъка. МГ-то е много добра картечница когато стреляш от оборудваната позиция, самата картечница да си стои ввърху станок и да има и оптичен мерник. Тогава е суперточна и убийствена. С ПКМ можеш да си стреляш навсякъде и отвсякъде.
                              И малка детайл -смената на цевта на ПКМ става по-лесна, за да смениш цев на МГ-то трябва да имаш... асбестовата ръкавица.

                              Коментар


                              • От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                А и още сега се сетих, тези 50 патрона от МГ-то излитат с едно леко докосване на спусъка. МГ-то е много добра картечница когато стреляш от оборудваната позиция, самата картечница да си стои ввърху станок и да има и оптичен мерник. Тогава е суперточна и убийствена. С ПКМ можеш да си стреляш навсякъде и отвсякъде.
                                И малка детайл -смената на цевта на ПКМ става по-лесна, за да смениш цев на МГ-то трябва да имаш... асбестовата ръкавица.
                                Чакай сега сравняваме картечници с разлика в производството над 20 години . Ако сравняваме с картечниците от втората световна просто няма нищо близо до нея като качества . Дори и сравнена с ПК пак не отстъпва по повечето параметри .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X