Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зиг 553 R или по- добрият АК.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

    В града боестолкновения най-често стават на кратки дистанции от 20-30 до 200 метъра, в гората подобна на българската 200-300 м е максимум, на отворен терен далността значително пораства. Но това не са твърди цифри, всичко зависи и от терена, и от индивидуална бойна подготовка на боец, и от случайностите, с които войната е винаги пълна.

    Коментар


    • #62
      От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      От моя балистичен калкулатор та и за това даните ги давам в инчове,че така ми ги вади и не ми се смята на прострелка 100 метра колко пада на 150,пада 1.8 инча или нашенски 3-4 прьста хоризонтално.От това по грубо не мога,долу горе всеки си представя колко пропада тоя калибьр,а вече дали патрона е Вьлк или ПП и дали цевта е нам си колко см или инча все тая за мен поне.

      Нали за това са го сложили това на пукалото,да го прострелят та и от там не смятам нулата му от пьрвия метьр.

      Вьпрос кьм теб и всички които са наясно - тая пушка горе идва с механични мерници.В момента продават Червена Точка добьр китаец за 60 кинта та вьпроса е Какьв процент от бойни действия на отворен терен се водят на дистанция над 200 метра и какьв долу горе в градски условия???Бойни действия се надявам да не водя,просто ми е чудно дали се стрелят редовно с механични над 300 метра при война.
      Зависи от терена и дето му викат цирка , пардон театъра на бойните действия.
      Примери- Ирак- основно градски бойни действия- да живеят бързомерците от всички видове и модели с или без увеличители.
      Афганистан- друга работа- стрелбата се води най- често на пределни дистанции и по рядко в населените места. Бързомерците - назад- оптиките с ниска кратност- напред. Изобщо оптималният вариант е модулна пушка с различни варианти надължина на цевта , комплектоване и прочие - ама това вече е прекалено " не военно" за доста хора. Иначе комплектчето на тюленчетата всички го знаете
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sealguncase1.jpg
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5543253
      Това ти е оптимално универсалната схема.
      Споменах ли че Ар ката съм я поръчал с два горни ресивъра- един 14.5 инча и един 10.5 инча
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #63
        От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        ...Бойни действия се надявам да не водя,просто ми е чудно дали се стрелят редовно с механични над 300 метра при война.
        Да, все още ги МАСОВО исползват в РЕАЛНИТЕ, а не в МЕДИЙНИТЕ войни. Иначе по въпроса ти, просто излез навънка и се оглеждай. Представи че точно тука, на прага на къщата ти се води война. Мисленно прецени, кои са най-високите точки виждаш, там (in future) ще има или снайперистките гнезда, или картечници, това са максималните дистанции, на които при теб ще се води сраженията. виж най-близката къща, това е най-кратката дистанцията. Виж кръстовищата, тях трябва да си ги контролираш. Пресметни дистанциите до тях, това ще са ти рубежи на отбраната. Виж къде са ти тн мъртвите зони, демек по-низките или затворени от погледа ти местата. И така нататък. Помисли откъде би ти, заставайки на страната на неприятел щял да си атакуваш собствената си къща и с какво можеш да им отегчиш тази задача. За половин час сам ще си прецениш и ще видиш, какви ще са твоите дистанции и задачи, после върни се в къща и се опитай да скицираш виденото и обмисленото. Скрий тази скица но държи я в главата и мисли върху нея. Успех!

        Коментар


        • #64
          От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

          Май верно без добра оптика няма да стане,че и точица за резерва в страни от нея.От 10 до 500 метра поне.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

            Имаш едно късо и едно дълго. Късото ти е за ближен бой, дългото (визирам снайпер) за дългите дистанции. И още нещо - не си мисли че сам самичек ще можеш да си водиш сражение, Холивуд и реален бой нямат нищо общо помежду себе си. Най-оптимален вариант - тримата в една формация, тн бойна тройка.

            Коментар


            • #66
              От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

              Ех тези тройки .... шведски ли, съветски ли.... Уотевър дет се вика - те цял свят възприеха огневия екип (fire team), сигурно щото е тъпо.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fireteam.png
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5543344
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #67
                От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                Уфффффф, понеже аз се опитвам да обясня на човек нещата от позицията на мой РЕАЛЕН БОЕН опит, веднага се намират знаещи с полигонен теоретичен такъв. Как беше онази приказка на масаите - Зад опашката на лъв винаги има един чакал.

                Коментар


                • #68
                  От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                  Мхм... светът е замръзнал в 199Х - от тогава насам нищо ново не е измислено. Структурата "огневи екип" всъщност се използва от Втората Световна и се оказва доста добра. Оти нали цело НАТО така движи.... Ама те НАТО са измислени герои - само Руската и СъвеЦката армия са якта рабта.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Уфффффф, понеже аз се опитвам да обясня на човек нещата от позицията на мой РЕАЛЕН БОЕН опит, веднага се намират знаещи с полигонен теоретичен такъв. Как беше онази приказка на масаите - Зад опашката на лъв винаги има един чакал.
                    И подтвърждението на тази приказка не заставила себе си дълго да чака!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                      Чудя се, дали вие двамата (Сибирски и Mad Dog) някога ще можете да си говорите (пишете в една тема) без да се ядете..?!! Ако изключим наистина детските заяждания помежду ви и вземем само същината на мненията ви, можем прекрасно да видим и двете философии (NATO и руската) в бранша, които поне според мен са се доказали прекрасно на практика (и в положителен и в отрицателен смисъл) във времето, и може да се извлече най-доброто! Защо не опитате вместо да се ядете помежду си, да се допълвате! Мисля си, че по този начин биха се получили прекрасни теми в този раздел...

                      Поздрави

                      Коментар


                      • #71
                        От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Чудя се, дали вие двамата (Сибирски и Mad Dog) някога ще можете да си говорите (пишете в една тема) без да се ядете..?!! Ако изключим наистина детските заяждания помежду ви и вземем само същината на мненията ви, можем прекрасно да видим и двете философии (NATO и руската) в бранша, които поне според мен са се доказали прекрасно на практика (и в положителен и в отрицателен смисъл) във времето, и може да се извлече най-доброто! Защо не опитате вместо да се ядете помежду си, да се допълвате! Мисля си, че по този начин биха се получили прекрасни теми в този раздел...

                        Поздрави
                        Щото ще падне луната.... А иначе- всичко е въпрос на концепция Команд Vs. Контрол. Иначе по отношение на тактиката на малките подразделения - винаги е по добре когато елемента от системата е делим . Т.е. винаги нещата вървят - двойка (дели се на двама човека)- две двойки (огневи екип), два огневи екипа (отделение). Сега пак има специфика- за тактика на специални сили ли говорим , за лека пехота или за весела банда. В социалистическите армии тая работа с концепцията от отделение на долу винаги е била малко "у лево" и се е карало на ВТНН - Виж Там - Направи Нещо. Още повече че родното отделение е трудно делимо.... съвеЦкото тоже....
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                          Чудя се, как ти, на практика не си и помирисал казармата по време на БНА (нали си завършил ШЗО?) и не си служил никога в армията на НАТО, вадиш подобни умозаключения?
                          BENZBOSS, ако още имаш въпросите по практика, питай смело, ще помагам с каквото мога.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Чудя се, дали вие двамата (Сибирски и Mad Dog) някога ще можете да си говорите (пишете в една тема) без да се ядете..?!! Ако изключим наистина детските заяждания помежду ви и вземем само същината на мненията ви, можем прекрасно да видим и двете философии (NATO и руската) в бранша, които поне според мен са се доказали прекрасно на практика (и в положителен и в отрицателен смисъл) във времето, и може да се извлече най-доброто! Защо не опитате вместо да се ядете помежду си, да се допълвате! Мисля си, че по този начин биха се получили прекрасни теми в този раздел...
                            Поздрави
                            Сполай ти за думите. А дано....
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              BENZBOSS, ако още имаш въпросите по практика, питай смело, ще помагам с каквото мога.

                              Чукча читател,чел какво ли не за да напипам уж каква цивилка ми трябва.От прочетеното излиза,че калибьрчето на тукашните е доста нефелно еле ако трябва да се води бой на открито,а и не дупчи в градски условия като 7.62.Много грубо казано тоя калибьр дьржал диаметьр 300 метра,а малкия 200.Зор да имат и дьлга пушка с която да си покриват периметьра както и да ги бият на дистанция,а много снайпери или Избран Стрелец с малкия калибьр няма,няма много такива пуцала за разлика от 7.62 или .308 Уинчестер или дьлгуча на Драгунов.

                              Е точно по тая логика показаната пушка има потенциал,кеф ти градско,кеф ти отворена поляна,кеф ти да дупчи срени в града,кеф ти цивилния пазар на който спокойно се намират качествени и евтини патрони и пьлнители за това.Само дето бой на дистанция от 300 метра с нейните си мерници нещо много не ми се врьзва.Снайпера пьк не го вкарвам в нито една сметка аз макар,че като гледам последно време се млатят главно с такива.Ако и това сложа на кантара то тия пукала с техните си голи мерници сьвсем са за никьде ако говорим за точна стрелба.

                              Мнение на лаик.Но пьк ми е интересно наистина как ще се представи това в сравнение с Какалашката.Ако направят едно такова в 308 калибьр пак ще ме хванат едни сьрбежи макар,че аз се почесах,да му мисли брата,той е на тая струна сега.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #75
                                От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Чудя се, как ти, на практика не си и помирисал казармата по време на БНА (нали си завършил ШЗО?) и не си служил никога в армията на НАТО, вадиш подобни умозаключения?
                                BENZBOSS, ако още имаш въпросите по практика, питай смело, ще помагам с каквото мога.
                                Ми лично аз БНА не съм я помирисвал- служил съм в БА - не че 93 имаше голяма разлика де.... А ти имаш ли група представа що е то родното българско ШЗО и как се служи там? Просто питам. В армия на НАТО служа (като запасен чин) и в момента. А виж съм понамазал малко от PFP то къде края на службата си....
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X