Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зиг 553 R или по- добрият АК.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

    Марто - ! Верен отговор. Само че при сериозна война първо ще млъкнат сателитите, барабар с GPS, радиовръзка също ще изчезне, и тогава ще се сетим за стари и проверени ТА, флагчета, адьютанти и гълъбината поща. Ще си извадят хартиените карти онези, които се сетили навреме (или ги забравили в долното чекмеджето или на рафта) да ги запазят, судорожно ще прочитат пак НСД и прочее, и прочее, и прочее... Аз ви, като донякъде запознат с возможностите на сегашните РЕР и РЕБ го казвам. Кой запазил офицерската си планшетка с нещата вътре?

    Коментар


    • #47
      От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

      Не е старата, но съм си закупил нова.... командирска чанта " а ла НАТО". А картите на хартиен носител и ориентацията с компас още никой и никъде не ги е отменял. А GPS а като правило е ненадеждна схема.... Немците примерно са го дублирали при PzH 2000 с някаква "инерционно навигационна система" по спомени.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #48
        От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

        Корекции на мерни прибори по време на стрелба друг път!
        Нещо май не се разбрахме. Аз какво твърдя? Противното ли? По време на стрелба никой идиот няма да тръгне да си мести планката на мерника в зависимост от разстоянието. Мести се мерната точка. И стига сега от 1000 дола вода, ако си в гора, ако си в пустиня, ако си на тъмно, ако си в космоса.... Ситуации много, една с една няма еднакви. Много добре знаете, как се прострелва АК, на 100 метра на единична с 4 патрона в една специална мишена, където СТП трябва да се събере в един определен кръг, като се допуска само едно от попаденията да е извън друг определен кръг....Така и оръжието другари Ви е простреляно на 100 метра на една мишена грубо казано малко по-малка от лист хартия А3 при прицелване в основанието СТП да е около 15 см по-нагоре. Тръгваш на патрул, караул, конвой или на супер дупер спец операция, оръжието ти е простреляно на 100 метра и точка. Забравяме за мерник П и мерник 3. Така, появява се мишена на такава дистанция, че дадената прострелка не би ни свършила работа на тази дистанция. Естествено че няма да местим мерника. Местим мерната точка. Това и кашиците наборни войници го знаеха на времето. Щото мишена номер 8 можеш да я бутнеш всякак, ами ако е легнала? Ами ако е в движение? Ами ако е прикрита? Тогава малкото отклонение на едни 300 метра, което Ви дават мерните прибори (неизбежно при всяко едно оръжие) се оказва фатално. Така че категорично се мести мерната точка при бърза стрелба. Независимо дали ползваме механични, бързомерец или оптика с широк ъгъл и малко увеличение, или целеуказател.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #49
          От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          Не е старата, но съм си закупил нова.... командирска чанта " а ла НАТО". А картите на хартиен носител и ориентацията с компас още никой и никъде не ги е отменял. А GPS а като правило е ненадеждна схема.... Немците примерно са го дублирали при PzH 2000 с някаква "инерционно навигационна система" по спомени.
          Май не са само те?! В общи линии (до колкото мога да имам мнение по въпроса въобще...) "електронните игри" са за оправдаване на бюджета на всяко МО! Не мисля, че на планетата има адекватен военен, който си мисли, че "плей стейшъните" ще вършат работа, ако се стигне до истинска патаклама с адекватен противник...

          Коментар


          • #50
            От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
            Нещо май не се разбрахме. Аз какво твърдя? Противното ли? По време на стрелба никой идиот няма да тръгне да си мести планката на мерника в зависимост от разстоянието. Мести се мерната точка. И стига сега от 1000 дола вода, ако си в гора, ако си в пустиня, ако си на тъмно, ако си в космоса.... Ситуации много, една с една няма еднакви. Много добре знаете, как се прострелва АК, на 100 метра на единична с 4 патрона в една специална мишена, където СТП трябва да се събере в един определен кръг, като се допуска само едно от попаденията да е извън друг определен кръг....Така и оръжието другари Ви е простреляно на 100 метра на една мишена грубо казано малко по-малка от лист хартия А3 при прицелване в основанието СТП да е около 15 см по-нагоре. Тръгваш на патрул, караул, конвой или на супер дупер спец операция, оръжието ти е простреляно на 100 метра и точка. Забравяме за мерник П и мерник 3. Така, появява се мишена на такава дистанция, че дадената прострелка не би ни свършила работа на тази дистанция. Естествено че няма да местим мерника. Местим мерната точка. Това и кашиците наборни войници го знаеха на времето. Щото мишена номер 8 можеш да я бутнеш всякак, ами ако е легнала? Ами ако е в движение? Ами ако е прикрита? Тогава малкото отклонение на едни 300 метра, което Ви дават мерните прибори (неизбежно при всяко едно оръжие) се оказва фатално. Така че категорично се мести мерната точка при бърза стрелба. Независимо дали ползваме механични, бързомерец или оптика с широк ъгъл и малко увеличение, или целеуказател.
            Репликата ми не е към теб! За мен ти си един от малкото хора тук, имащи право да пишат в този раздел...

            Поздрави!

            Коментар


            • #51
              От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

              Митко, понеже май аз съм единствен тука с боен опит с АК-74, то мога да кажа, че предаден ми по наследството опит за стрелбата с АК-74 с нарочно допуснат недолет с последващото поражение на легнал противник от рикушет в онези пустините условия много добро нещо. Я се сети, за какво аз говоря?

              Коментар


              • #52
                От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                Много добре разбирам какво имаш предвид. Но идеята ми е друга. Когато говорим за нещо, което е факт, и то насиван във вашите наставления работещи до ден днешен, очаквам да се съгласиш, а не да носиш от 1000 дола вода. Не съм тук да си ги мерим, или да споря кое е по-добро руско или американско (швейцарско и така нататък). Не съм дошъл и да водя дискусии САЩ/Русия. Гледам обективно на нещата, без пристрастие, независимо руски ли са или някакви други. Мисля, че всеки един професионалист трябва да прави това. Какво лично на нас ни харесва е друга работа, не е нужно няколко десетки хиляди читатели да ни четат глупостите и меренето на "пушки".
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #53
                  От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Май не са само те?! В общи линии (до колкото мога да имам мнение по въпроса въобще...) "електронните игри" са за оправдаване на бюджета на всяко МО! Не мисля, че на планетата има адекватен военен, който си мисли, че "плей стейшъните" ще вършат работа, ако се стигне до истинска патаклама с адекватен противник...
                  Сега за американската армия нямам пълни наблюдения- за израелската обаче имам. Никой не се съмнява в преимуществата на C4I STAR системите- и далеч не са толкова ненадеждни колкото повечето хора смятат. Всичко е три кратно и понякога петкратно осигурено. Сега зависи от идеята кой с кого воюва- ако се сблъскат някой от големите батковци... то тогава на първо место е борбата с радиацията. Иначе защо мислиш че си закупиха малко родни Стършели - именно за да тестват системите.
                  А по темата за стрелбата- аз самият минах от Еотех на Аймпойнт - при това твърдо просто щото Еото ме предаде на няколко пъти. Айма е "корава гад" и общо взето дуракоустойчив толкова колкото и оръжието. По темата "механични мерници vs. бързомерци".... механиката си е механика , но....добрият бързомерец върши една и съща работа и на светло и на тъмно и при плюс 60 градуса и при минус 50.... Отделно - правили сме творчески експерименти доста.- именно със стрелба от "неудобни " положение и "бърза" стрелба... ми.... всички показват по- добри резултати с бързомерец или оптика с ниска кратност. Като тука има определено преимущество на бързомереца.
                  Последно редактирано от Mad Dog; 04-12-13, 13:50.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                    За какво беше темата? Да си покажем колко дипломи сме си купили или да анализираме възможносите на новото оръжие. Дайте по същество. Какви преимущества виждате в новото пушкала и имат ли те почва у нас, в армията или само в динамичната стрелба. Говорим за оръжие, а не за играчките, с които да го накичим или какви чантички и чорапки сме си купили.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                      За какво беше темата? Да си покажем колко дипломи сме си купили или да анализираме възможносите на новото оръжие. Дайте по същество. Какви преимущества виждате в новото пушкала и имат ли те почва у нас, в армията или само в динамичната стрелба. Говорим за оръжие, а не за играчките, с които да го накичим или какви чантички и чорапки сме си купили.
                      Лично аз ако пуснат цивилна версия и мога да си го позволя- продавам САР чето и си вземам 553R. Причини:
                      1. Допада ми пикатини релсата директно върху цевната кутия.
                      2. Допада ми предпазителя и особено възможността да зареждаш и разреждаш на предпазител.
                      3. Допада ми различната компоновка и ъгъла на приклада следващ линията на цевта- т.е. отката е само назад.
                      4. Допада ми по- малката маса и габарит.

                      Лично аз не съм "АК Фен" и основната причина да си купя АК беше че този боеприпас все още се намира на достъпни цени. Зиг 55Х -е най- добрият компромис на двата свята - този на М ките и този на АК тата... Vimpel имаше такъв мисля и той може да каже мнение. Лично за мен .... да кажем , че ми е в топ 3.
                      За армията... не мисля че ще може да е масово. Причината ако се вземе нещо ще е същата като тази СОБТ да купи PWS- в кал. 7.62- патрони има бол. За съжаление най- сериозният разход при едно превъоръжаване изобщо не са оръжията. Отделно, че се очаква до 3-4 години нов "НАТО" калибър.....дали армията ще премине в обозримо бъдеще на 5.56 не бих се обзаложил.
                      Иначе за мен спрямо АК - парите за ъпгрейда на един АК до нормално ниво са доста, а както се казва "свинята лебед не става" - справка моята си свиня с лебедови пера по нея.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:58816_4956594926282_873176659_n.jpg
Прегледи:3
Размер:34.6 КБ
ID:5543244
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                        Като се спомена замлъкване на сателити и GPS, от повече от месец ГЛОНАСС го няма никакъв на приемника ни ( геодезически ).
                        Последно редактирано от danail0230; 04-12-13, 14:24. Причина: неточност
                        -Гогия, обичаш ли домати?
                        -Да ги ям да, просто така не.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                          Проверете в официален сайт на ГЛОНАСС - http://glonass-iac.ru/, мисля че система работи както преди. В ляв горен край на сайта има строка Мгновенная доступность, кликнете под нея на картата и вижте сами или следвайте линк http://glonass-iac.ru/getImageFromDB...ype=dostmgn_ru

                          Коментар


                          • #58
                            От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                            Благодаря, ще проверя в най-скоро ввреме.
                            -Гогия, обичаш ли домати?
                            -Да ги ям да, просто така не.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                              От преди една минута:
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #60
                                От: Зиг 553 R или по- добрият АК.

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Не знам откъде си вземаш тези данните, намерих за 7,62Х39 мм, патрон пр-во гр. Климовск, куршум стандартен за армията НРВТ. И какво виждам - ако вземам че при дистанцията 0 метъра превишение също се равнява на 0 см, то на:

                                50 метъра то се равнява на 2,81 см.
                                100 метъра се равнява на 11,65 см.
                                150 метъра се равнява на 27,21 см.
                                200 метъра са равнява на 50,27 см.
                                250 метъра се рявнява на 81,75 см.
                                300 метъра се равнява на 122,65 см.

                                Е, още въпроси по темата?
                                От моя балистичен калкулатор та и за това даните ги давам в инчове,че така ми ги вади и не ми се смята на прострелка 100 метра колко пада на 150,пада 1.8 инча или нашенски 3-4 прьста хоризонтално.От това по грубо не мога,долу горе всеки си представя колко пропада тоя калибьр,а вече дали патрона е Вьлк или ПП и дали цевта е нам си колко см или инча все тая за мен поне.

                                Нали за това са го сложили това на пукалото,да го прострелят та и от там не смятам нулата му от пьрвия метьр.

                                Вьпрос кьм теб и всички които са наясно - тая пушка горе идва с механични мерници.В момента продават Червена Точка добьр китаец за 60 кинта та вьпроса е Какьв процент от бойни действия на отворен терен се водят на дистанция над 200 метра и какьв долу горе в градски условия???Бойни действия се надявам да не водя,просто ми е чудно дали се стрелят редовно с механични над 300 метра при война.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X