Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

    Гледам когато мога поредицата на „NATIONAL GEOGRAPHIC” - „Господари на оръжията”. С две думи за тези, които не са я гледали, поредицата показва как няколко човека с познания в оръжейното дело – за огнестрелно, хладно, метателно оръжие и предмети свързани с оръжейната тематика обикалят градове в САЩ, организират търгове на оръжие и различни предмети по тематиката.
    Днес в предаването един азиатец от Тексас донесе АК 47, китайско производство, с щампована кутия, стрелящ на автоматична и единична стрелба. На вид стандартен, със сменени ложа и полуложа и допълнителна ръкохватка. При пазарлъка започнаха едни суперлативи за китайските АК. Как сглобката им била по-добра и т.н. Впечатлиха ме основно три неща – Твърдението, че кутията на „китаеца” била с дебелина 1.5 мм, а на руските 1.0 мм; Щампата, положена на кутията от федерална служба, с която се удостоверява законното притежание на оръжие, стрелящо на автоматична стрелба (споменаха, че службата винаги можела да изземе оръжието – защо не казаха); Цената, на която го продадоха на търга беше 16000 ЩД, като като за основна реклама беше изтъквана автоматичната стрелба. Бих изкал да чуя коментарите на знаещите за описаното, особено за кутията и сглобката. Струва ми се преиграване, но да не взимам страна.
    Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
    "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

  • #2
    От: Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

    Явно има нещо сбъркано в превода . Ламарина пък било то и по специална с дебелина 1 - 1.5 мм е добра за пощенска кутия . Виж капака на цевната кутия може да е дебел там някъде . Принципно китайския калашник се водеше най некачественото копие и беше с нехромирана цев . В Европа само албанците бяха с китайски АК и според моите контакти там за нищо не стават .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

      Нямат право на автоматични вече и всичко което може гьста редова цената му е в тавана.Всичко което е преди БАНа е на цена каквато ти дадат,няма как да си го купиш вече на цена в магазина,било едни пари,сега е кой колкото ти дава.

      Е сега се прибираме от магазинчето с бащата и брата,на баща ми му беше много интересно как нямат автоматици.
      - Ма верно ли няма рррррррр,да го бутна и да тегля един ред.
      - Ми няма,незаконно е.
      - Е ми то тогава за какво ми е............
      Половината магазин умря да се хили,тьрси си автоматичната човека,Калашник пред него,а той скопен.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

        И аз го гледах, мисля че цена 16к дорара за китайски АК е измишльотина. Още повече, че след него показаха друг АК47, с оценка 10х надолу... Ако на някой американец му трябва АК, за тия пари ще си намери поне 10 в някоя от страните на Южна Америка.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

          Легален ли?


          За идея само,не сьм го проверявал да знам колко е вярно,НО е вярно - Мексиканската мафия плаща по 5000 долара за бройка автоматично без да задава вьпроси.Това ако оцелееш.Смятай колко и с какьв акьл някой ще трьгне да внася нелегално от коя да е страна на Южна Америка тук автомат.
          Последно редактирано от BENZBOSS; 05-10-13, 20:19.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

            Цената от 16 000 за напълно автоматичен и законен АК си е реална. Причината- има много малко такива оръжия внесени и легализирани преди бана. Ей ви под-секцията в гънброкера- гледайте цени и се дивете:
            http://www.gunbroker.com/Machine-Guns/BI.aspx
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #7
              От: Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

              Тука не опираме ли до търсене и предлагане?
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #8
                От: Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Тука не опираме ли до търсене и предлагане?
                В произволен бизнес (включително и този на труда) винаги опираме до търсенето и предлагането.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  Тука не опираме ли до търсене и предлагане?
                  Главно до предлагането - това вече може никога да не е законно и от там цената в тавана.Като има стотици хиляди плякала с единична и 5 патрона,а ти предлагаш автомат с 40 и точно може да искаш колкото ти хареса.Един луд ти трябва, ЛУДИ НА ТЕМАТА КОЛКОТО ИСКАШ.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

                    Във връзка с телевизионните пушкала:

                    За следящите сериала 'Страйк бек'...в 4 сезон който тече в момента, за разлика от другите сезони, пичовете се задържаха почти цел сезона на ВЗ-58..със заглушители, оптики и бързомерци, като предишните сезони сека серия стреляха с квото им падне.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

                      Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                      Гледам когато мога поредицата на „NATIONAL GEOGRAPHIC” - „Господари на оръжията”. С две думи за тези, които не са я гледали, поредицата показва как няколко човека с познания в оръжейното дело – за огнестрелно, хладно, метателно оръжие и предмети свързани с оръжейната тематика обикалят градове в САЩ, организират търгове на оръжие и различни предмети по тематиката.
                      Днес в предаването един азиатец от Тексас донесе АК 47, китайско производство, с щампована кутия, стрелящ на автоматична и единична стрелба. На вид стандартен, със сменени ложа и полуложа и допълнителна ръкохватка. При пазарлъка започнаха едни суперлативи за китайските АК. Как сглобката им била по-добра и т.н. Впечатлиха ме основно три неща – Твърдението, че кутията на „китаеца” била с дебелина 1.5 мм, а на руските 1.0 мм; Щампата, положена на кутията от федерална служба, с която се удостоверява законното притежание на оръжие, стрелящо на автоматична стрелба (споменаха, че службата винаги можела да изземе оръжието – защо не казаха); Цената, на която го продадоха на търга беше 16000 ЩД, като като за основна реклама беше изтъквана автоматичната стрелба. Бих изкал да чуя коментарите на знаещите за описаното, особено за кутията и сглобката. Струва ми се преиграване, но да не взимам страна.
                      "Томат" АК с фрезована цевна кутия ,(от цяло парче метал )-дебелина 1.5мм,,,,,Щампована (ламарина на преса )- 1мм.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        Цената от 16 000 за напълно автоматичен и законен АК си е реална. Причината- има много малко такива оръжия внесени и легализирани преди бана. Ей ви под-секцията в гънброкера- гледайте цени и се дивете:
                        http://www.gunbroker.com/Machine-Guns/BI.aspx
                        Тези американец са луди, ама могат да си го позволят! Близо 24 000 долара за китайски АК-47, 20 000 долара за напълно автентичен (уж) Шпагин и 3 500 за също толкова автентичен МР 40.Добре, че старците не четат това, че току виж започнали да преобръщат плевните!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

                          Легален тук е думичката в изречението.Нали се чудехте що напьвам за големи пушки преди Нова Година,ако ги бяха забранили сега ньцки,нямаш право вече да купуваш,но пък имаш право да притежаваш.Не ги забраниха,ония ден пак един взе да ми обяснява какво било пълен автомат на Калашников,давал за такъв колко кажа /щото ни знае от къде сме /а аз го гледам странно,пълен автомат знам какво е,скопен не знам.

                          Как ви се струва Калашник автомат от 77ма на цената на 9 нови Сиг П226 от кой калибър си изберете?Ма всеки го сърби там където трудно може да се почеше
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

                            защо вярвате на телевизионни предавания?особенно това,пълно е с глупости.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Господари на оръжията по „NATIONAL GEOGRAPHIC”.

                              Преди два дена хванах една серия в която работеща картечница Браунинг 50ти калибър някъде от около втората световна се продаде за 48 000 долара
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X