Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперът който прицелва вместо вас.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снайперът който прицелва вместо вас.

    Как напълно неопитен стрелец прави групи на 1000м със комерсиална "умна" оптика:


  • #2
    От: Снайперът който прицелва вместо вас.

    За лов не става,животното няма шанс и се обезмисля идеята на лова като спорт и грижа .
    за дивеча.
    Това е по скоро за военни действия в градска среда,на принципа "one shot one kill".
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Снайперът който прицелва вместо вас.

      Коментирано е много пъти. Нищо не може да замени човешкия фактор. Такива оптики, метеорологични станции и балистични компютри с корекции има от десетилетия. Снайперската стрелба е едновременно наука и изкуство, не е за всеки. Така че горния клип за мен си остава просто поредната глупост, която няма реална приложимост в реалния живот. В сферата на интернет, ютюб и компютърните игри и симулатоори може да жъне успех...
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #4
        От: Снайперът който прицелва вместо вас.

        Колко часа му издържат батериите на този мерник ?
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          От: Снайперът който прицелва вместо вас.

          Следващият етап е оптиката да решава кога и по кого да стреля.

          Коментар


          • #6
            От: Снайперът който прицелва вместо вас.

            Без да става въпрос за високо майсторство, мисля че системата може да подпомогне стрелеца на практика.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #7
              От: Снайперът който прицелва вместо вас.

              На стрелеца и наблюдателя им помага техния талант, безсънните дни и нощи прекарани в тренировки и куп други неща, но не и "модерни" мерници от клипове в интернет. Истинският изстрел не като в гугъл или ютюб.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #8
                От: Снайперът който прицелва вместо вас.

                Истинският изстрел...хмм...да, но и ние сме човешки същества, имаме физически ограничения и следователно нужда от "патерици".Най опростено - свали си оптиката, бързомереца, мерника и мушката или пък приклада, а ако си с диоптър и очилата, и след това пробвай да възпроизведеш перфектен изстрел.Вземи един голям, тежък снайпер и пробвай да уцелиш нещо на километър примерно без упора/двунога, от стойка.Силата ни е в това, че мозъка ни работи, умеем да взимаме решения, имаме интуиция, успяваме с помощта на мисълта да надскачаме физическите си ограничения, в противен случай нямаше да имаме шанс, след като се изправим с голи ръце срещу хипопотам.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #9
                  От: Снайперът който прицелва вместо вас.

                  Съгласен съм, но доказано е а и продължава да се доказва, че от конвенционалните "патерици" по-добри за сега няма.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Снайперът който прицелва вместо вас.

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Истинският изстрел...хмм...да, но и ние сме човешки същества, имаме физически ограничения и следователно нужда от "патерици".
                    На Норбеков ми мирише...
                    42

                    Коментар


                    • #11
                      От: Снайперът който прицелва вместо вас.

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                      Съгласен съм, но доказано е а и продължава да се доказва, че от конвенционалните "патерици" по-добри за сега няма.
                      Не мога да не се съглася в голяма степен, но пък и развитието и експериментирането не спират на тоя етап.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #12
                        От: Снайперът който прицелва вместо вас.

                        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                        На Норбеков ми мирише...
                        Аз съм си бе, нещо ме обърка с друг, не сериозно, с тоя съм запознат само повърхностно, други са ми интересни - виж ми подписа - Жуковски,Циолковски, така че....Но не можеш да отречеш за патериците, на снимката и ти си с патерици...просто няма как.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #13
                          От: Снайперът който прицелва вместо вас.

                          Използването на телеобективи като оптически прицели е доста стара концепция и в нея няма нищо революционно! Отдавна се разработват за авиацията, бронетанковата техника и корабната артилерия. Не са от вчера и опитите да се монтира подобна система и на снайперски пушки, леки картечници и автоматични гранатомети! Определено работят и покриват доста човешки недостатъци породени от биологията и психологията...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Снайперът който прицелва вместо вас.

                            .....леки картечници и автоматични гранатомети! Определено работят....
                            Сигурен ли си в това? Те че работят - работят. Че картечаря (оператора на гранатомета) на една бойна машина е вътре и е брониран - така, риска за човека се намаля до минум, но не работят така, както човека. Все още не съм видял картечар на такава картечница (гранатомет) да е по-доволен от ръчно управлявана купулна картечница. Говоря за картечари работили в реална ситуация и стреляли по истински хора, не по мишени на някой полигон.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Снайперът който прицелва вместо вас.

                              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                              ..Все още не съм видял картечар на такава картечница (гранатомет) да е по-доволен от ръчно управлявана купулна картечница. Говоря за картечари работили в реална ситуация и стреляли по истински хора, не по мишени на някой полигон.
                              Не ти сега сериозно ли ?!

                              Значи тва електрониката в оптиката е като ESP-то и кондома? Убиват ти цялото удоволствие от занятието.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X