Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Снайперска стрелба

    ...не му се хващай на въдицата на ...snipi,много народ изгоря...

    ...що уиски и ядки спечели от такива ,,задявки''

    Коментар


    • До: Снайперска стрелба

      Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
      ...не му се хващай на въдицата на ...snipi,много народ изгоря...

      ...що уиски и ядки спечели от такива ,,задявки''
      Благодаря за съвета !
      Но нали си пишем в този Форум заради емоциите - защо да ги пестим ?
      Какъвто и да е резултата - все единият е прав , а другият губи .......за това - такива облози трябва да се приемат с усмивки и приятни чувства , а не със злоба .
      И уиски с фъстъци може да се консумират и без оръжие ........или само с въздухарки или М/К .
      Въпрос на настроение ....

      Коментар


      • До: Снайперска стрелба

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Благодаря за съвета !
        Но нали си пишем в този Форум заради емоциите - защо да ги пестим ?
        Какъвто и да е резултата - все единият е прав , а другият губи .......за това - такива облози трябва да се приемат с усмивки и приятни чувства , а не със злоба .
        И уиски с фъстъци може да се консумират и без оръжие ........или само с въздухарки или М/К .
        Въпрос на настроение ....
        Верно, ама той човека не пие, а така много ще се натровят околните.

        Коментар


        • До: Снайперска стрелба

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Колега - с какво оръжие разполагаш ?
          Да пиинем - да си направим кефа .Аз съм на 44 години .
          От много години съм престанал с оръжията . Настрелял съм се .
          15 години спортна стрелба с пистолет . Достатъчно време за да не ме привлича повече стрелбата , освен за развлечение .
          Както и да решим да направим сеира - все ще е извън закона .
          Но ти все пак кажи - как може стане и къде ?
          С какво оръжие ? ( кой ще си сложи главата в торбата )
          Въобще - лесни въпроси .... с труден отговор .
          Но .... щом си навит ........давай ....
          Сетих се един спортен въпрос :
          Знаеш ли какво е 600 от 600 при стрелбата с М/К пушка на 50 м от положение легнал ?
          Знаеш ли колко Български стрелци стрелят резултат 580( 40 десятки и 20 девятки ) и нагоре на състезанията ? Много !
          Това , че те стрелят на 50 м - прави ли ги СНАЙПЕРИСТИ в твоите очи .( на 50 м десятката е 1 см .......само един ......)
          Да кажем примерно "снаиперски разряд" в смисъл квалификация или постижения или нещо подобно.Та този разряд /степен/ може да се изрази в стрелба на късо,на дълго, спушка ,с пистолет,с малък или голям калибар,с гладко с нарезнн и..........т.н.Кои каквото му е на душата.А както знаем човек има една душа и ако не и угажда тя ще го напусне.Така че снаипериста си е снаиперист.Поздрави.

          Коментар


          • До: Снайперска стрелба

            Първоначално публикуван от snipi Преглед на мнение
            Да кажем примерно "снаиперски разряд" в смисъл квалификация или постижения или нещо подобно.Та този разряд /степен/ може да се изрази в стрелба на късо,на дълго, спушка ,с пистолет,с малък или голям калибар,с гладко с нарезнн и..........т.н.Кои каквото му е на душата.А както знаем човек има една душа и ако не и угажда тя ще го напусне.Така че снаипериста си е снаиперист.Поздрави.
            Точно за това разбиране пуснах мухата , че на 500 м може да се улучи 15 цолова гума със спортен мерник , а не оптика.
            На 50 м ако улучваш десятката 40 пъти ( тя е 1 см ) и девятката 20 пъти ( тя е 3 см ) - това ако не е снайперска стрелба(точност ) - какво е ?
            Ако тази точност се пренесе в разстояние ..... ще се окаже доста интересно .
            Не обсъждам оръжието или .... има ли смисъл подобен изстрел ( без оптика). Защото на 500м без оптика не можеш да различиш мишената дали е враг или роднина .
            Говоря само за възможностите на един стрелец - точност .
            За тактика на снайпериста също не става въпрос - има си тънкости и обучение .
            Става въпрос САМО за точност на изстрела . Това е .
            Според мен е възможно. Не знам .... но ми е интересно да видя и опитам .
            И не ме е страх от поражение - знам , че подобна стрелба е само за .... кеф . Какво да се притеснявам ?
            Иначе рекорда на България още по мое време ( 1986 ) беше 600 точки от 600 възможни .
            Това са 60 изстрела на 50м с м/к пушка положение "легнал" в точка 1 см ( 1 см група). Добре звучи , нали ?

            Коментар


            • До: Снайперска стрелба

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              На 50 м ако улучваш десятката 40 пъти ( тя е 1 см ) и девятката 20 пъти ( тя е 3 см ) - това ако не е снайперска стрелба(точност ) - какво е ?
              Ако тази точност се пренесе в разстояние ..... ще се окаже доста интересно .
              Ми чисто геометрично, мишена с диаметър 1 см. на 50 м. би трябвало да изглежда като мишена с диаметър 1 м. на 500 м. Ся, тва хасеометрия ли беше, хомометрия ли...? От шести клас насам съм забравил. Та, 14-15 цола, вероятно, ще е джантата, ако предположим, че гумата е 165/75 (примерно) ще излезне, че това се равнява на около 6 мм. диаметър на 50 м. Ъ-ъ-ъ, тва е чисто геометрично... иначе между 50 м. в тунел и 500 м. на открито има една камара разлики, да не се правя на разбирач. Ако се стигне до стреляне (на някоя хубава полянка, а не тук на форума) бихте ли приели и кибици ? Вървя си с барбекюто, пържолите всеки си ги носи.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • До: Снайперска стрелба

                мдаааа. Ако не се лъжа, ъгловият размер на луната е доста по-голям от този на клечките на сергията. утре ще пробвам с въздухарката на стрелбището, и като умеря и какво, дали ще светна луната в суратя, а?
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • До: Снайперска стрелба

                  Ясно е , че някой е прав - а друг греши !
                  Винаги в един спор е така .
                  Вместо празни Лунни и тунелни разходки - давайте идеи :
                  1. С какво оръжие може да се стреля ?
                  2. Това е по-важната точка ....КЪДЕ може да се пробваме ....законно .
                  3. С какви боеприпаси ще се стреля ? Цени ....????
                  Защото патроните са от 10 лв/бр нагоре .....
                  Това е разговор по спора и ще донесе някакви резултати - за едни печеливши , за други губещи ..... но все едно - ще има скара за всички .
                  А за кебиците - те ще са по-интересни и от участниците в спора .
                  Нали ви казах по-горе - повече усмивки и всичко ще си дойде на мястото .
                  Не влагайте злоба .... един такъв изстрел няма практическо приложение .
                  Ако има колеги от Бенчреста или снайперисти .. нека споделят къде стрелят на дълги разстояния ?
                  В Хасково е до 100 м .
                  Ако има колеги СПОРТНИ стрелци - да кажат имат ли на разположение кръгли мушки ? За разваляне -поне 2 бр. Защото ще трябва една да се преработи за далечен изстрел ( да се свали отвора по-ниско ).
                  А втората ще е за проби - на 100 , 200 , 300 ....... Така, че без направата на кръгла мушка няма да стане .
                  Последно редактирано от bgbul; 16-09-09, 08:24.

                  Коментар


                  • До: Снайперска стрелба

                    Надявам се че си разбрал ,но snipi те хързулва по една плоскост която вероятно няма да завърши добре за теб,ако се хванеш.Ако все пак ти се учства в турнир ,то си има вече ясно определена тема. Турнир - джип и пушка!
                    Румен Николов

                    0888 358 572

                    Коментар


                    • До: Снайперска стрелба

                      Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                      Надявам се че си разбрал ,но snipi те хързулва по една плоскост която вероятно няма да завърши добре за теб,ако се хванеш.Ако все пак ти се учства в турнир ,то си има вече ясно определена тема. Турнир - джип и пушка!
                      Ако поста ти е насочен към мен - Благодаря !
                      За хлъзгането - търсим си го сами - по всяко време и на всяко място . Това е начин на живот ( с усмивка ) .
                      За турнира - харесва ми ..... но : Аз съм слаб . И на джип и на пушка . Не ставам за турнири .
                      Минало ми е времето ( по мое виждане ) . Не искам да се обиждат наборите . Не заради годините ( още не съм улегнал ) , а заради лично усещане .

                      Коментар


                      • До: Снайперска стрелба

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        Ако поста ти е насочен към мен - Благодаря !
                        За хлъзгането - търсим си го сами - по всяко време и на всяко място . Това е начин на живот ( с усмивка ) .
                        За турнира - харесва ми ..... но : Аз съм слаб . И на джип и на пушка . Не ставам за турнири .
                        Минало ми е времето ( по мое виждане ) . Не искам да се обиждат наборите . Не заради годините ( още не съм улегнал ) , а заради лично усещане .
                        А сега Не се предавайАз залагам на тебе Па и почти сме набори требе да се подържаме
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • До: Снайперска стрелба

                          Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                          ...не му се хващай на въдицата на ...snipi,много народ изгоря...

                          ...що уиски и ядки спечели от такива ,,задявки''
                          Разкрит съм.Само ще гледам.

                          Коментар


                          • До: Снайперска стрелба

                            Още едно начинание отиде на вятъра. А кви пържоли бях приготвил.... Законно, тая работа не я виждам. Кърджали е 300 м. (поне беше, когато го правехме). На Корен, може би, има 500 - 600 м., но отцепването на района е кушия и не става с цивилни лица. Абе, небъдна работа. Ще се надстрелвате тук и тва е. А кви пържоли....
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • До: Снайперска стрелба

                              Давай пържолите! Надстрелването ще почака...
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • До: Снайперска стрелба

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Още едно начинание отиде на вятъра. А кви пържоли бях приготвил.... Законно, тая работа не я виждам. Кърджали е 300 м. (поне беше, когато го правехме). На Корен, може би, има 500 - 600 м., но отцепването на района е кушия и не става с цивилни лица. Абе, небъдна работа. Ще се надстрелвате тук и тва е. А кви пържоли....
                                Защо да е отишло на вятъра.Само аз ли имам пушка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X