Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Снайперска стрелба

    Снайпи, добре дошъл отново

    След като вече има няколко истински стрелци налични бих желал да попитам, как се коригират данните от балистина таблица ако стреляме но целта е в друга равнина, тоест по-високо или по-ниско от хоризонтално положение???

    Ако съм горе на скала а целта ми е на 35 градуса под мен как коригирам балистиката???

    Предварително благодаря!
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • До: Снайперска стрелба

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Колеги,честита нова година.Вие още ли я дъвчете тази тема,за мене е приключена.който твърди че на 500м може без оптика да уцели 14 цолова джанта,значи гледа много филми ,или се прехласва по фантастиката.Успех в дискусията.Имаше някаква оферта за стрелба,какво стана?
      Държавната машина е тромава.Военните-още повече.А това начинание определено зависи от тях.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • До: Снайперска стрелба

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Снайпи, добре дошъл отново

        След като вече има няколко истински стрелци налични бих желал да попитам, как се коригират данните от балистина таблица ако стреляме но целта е в друга равнина, тоест по-високо или по-ниско от хоризонтално положение???

        Ако съм горе на скала а целта ми е на 35 градуса под мен как коригирам балистиката???

        Предварително благодаря!
        Ако инклинацията е 35 градуса това съответства на коефицента 0.82 , умножаваш дистанцията до целта която е под 35гр. по този коефицент и получаваш дистанцията за която реално трябва да направиш корекции. Примерно ако целта ти е на 400м. под ъгъл 35гр. , сметката ти е следната 400 х 0.82= 328м. ....и правиш поправки като за 328м. а не като за 400м.
        Ето ти малко коефиценти и за други ъгли:
        5гр.- 0.99
        10гр.- 0.98
        15гр.- о.96
        20гр.- 0.94
        25гр.- 0.91
        30гр.- 0.87
        35гр.- 0.82
        40гр.- 0.77
        45гр.- 0.70
        50гр.- 0.64
        55гр.- 0.57
        60гр.- 0.50

        Коментар


        • До: Снайперска стрелба

          Благодаря много !!!

          Наистина ми стана ясно.

          Много поздрави,
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • До: Снайперска стрелба

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            Вероятно не си се запознал с "Мултизироу"...

            При него правиш реални прострелки на всичките 4 дистанции и нулираш РЕАЛНИТЕ ПОПАДЕНИЯ, а не теоретично сметнати и заложени твърдо в оптиката!

            Или бъркам?

            Иначе добре дошъл!
            Бъркаш, ама малко.Не много.По точно,не бъркаш,защото тя работата е объркана,разбъркана.
            --Драгуновски вариант- сметнато математически,изчислено теоретически,на база патрон.....х54, при стандартни условия,произведено заводски и наи-важното проверено практически и то дълги ,дълги години.Грешка няма в изчисленията и изработката,хода на мерника,ъгъла на превишение.......и т н.,както показва дългогодишната проверка.
            --Мулти груп,пардон, зиро,зеро,както и да го наречем-смятяш и прострелваш сам,не при стандартни условия,а при някакви си ,които са в момента,температура,надморска височина.....При, със или без вятър/достатъчно слаб за да отклони леко/ и после ги фиксиращ /дистанциите / в мерника.
            --И едното и другото е променлива величина, понеже при промяна на условията на стрелбата,се променят и попаденията.
            Кое ли е по надежно
            Добре заварил.

            Коментар


            • До: Снайперска стрелба

              Първоначално публикуван от SSG Преглед на мнение
              Ако инклинацията е 35 градуса това съответства на коефицента 0.82 , умножаваш дистанцията до целта която е под 35гр. по този коефицент и получаваш дистанцията за която реално трябва да направиш корекции. Примерно ако целта ти е на 400м. под ъгъл 35гр. , сметката ти е следната 400 х 0.82= 328м. ....и правиш поправки като за 328м. а не като за 400м.
              Ето ти малко коефиценти и за други ъгли:
              5гр.- 0.99
              10гр.- 0.98
              15гр.- о.96
              20гр.- 0.94
              25гр.- 0.91
              30гр.- 0.87
              35гр.- 0.82
              40гр.- 0.77
              45гр.- 0.70
              50гр.- 0.64
              55гр.- 0.57
              60гр.- 0.50
              Изпревари ме.

              Коментар


              • До: Снайперска стрелба

                Първоначално публикуван от snipi Преглед на мнение
                Бъркаш, ама малко.Не много.По точно,не бъркаш,защото тя работата е объркана,разбъркана.
                --Драгуновски вариант- сметнато математически,изчислено теоретически,на база патрон.....х54, при стандартни условия,произведено заводски и наи-важното проверено практически и то дълги ,дълги години.Грешка няма в изчисленията и изработката,хода на мерника,ъгъла на превишение.......и т н.,както показва дългогодишната проверка.
                --Мулти груп,пардон, зиро,зеро,както и да го наречем-смятяш и прострелваш сам,не при стандартни условия,а при някакви си ,които са в момента,температура,надморска височина.....При, със или без вятър/достатъчно слаб за да отклони леко/ и после ги фиксиращ /дистанциите / в мерника.
                --И едното и другото е променлива величина, понеже при промяна на условията на стрелбата,се променят и попаденията.
                Кое ли е по надежно
                Вероятно това е майтап, иначе теоретично би трябвало всички да го вадим еднакъв!
                По теоретичните калкулации и математическите изчисления за среден калибър на набора...

                Моля за извинение от децата,просто не се сетих за по-подходящо сравнение!

                А това си е като линийка, слагаш, мериш, знаеш докъде стига, после като се наложи да го ползваш - си в реалните параметри!

                Смешно е да сравняваш теоретични сметки на един милион пушки с реални попадения на една!

                Коментар


                • До: Снайперска стрелба

                  Колеги,на теория сте прави но на практика с патроните в черната кутия/снайперские/и с Норма 7.62 х54 Драгунов дава съвсем различни попадения.А пък когато са повече пушки,рядко правят еднакви разейвания на по-големите дистанции.

                  Коментар


                  • До: Снайперска стрелба

                    Ако във форума участвуват истински стрелци - спортисти ( прецизна , бърза , ловна , бенч ) моля да пишат !!!
                    Къде тренират и какво ?
                    Какъв е календара за 2009 г. ?
                    С какво оръжие и боеприпаси са ?
                    Нека научим за състезанията преди , за да ги гледаме !!!

                    Коментар


                    • До: Снайперска стрелба

                      Колеги,почивните дни бях по сливнишко.Сняг голям и студ също-15,-16.За стрелбите имаме ОК,но с какво да се качимТанкове в наличност няма.С джиповете сме до никъде.Пеша ще ни отиде денят и няма да остане време за стрелба.Има моторна шейна но е само една.Давайте идеи.
                      П.С.Имайте в предвид и сливнишкият ветрец-сваля скалпове и имам чувството че никога не спира.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • До: Снайперска стрелба

                        Ами ще изчакаме. За късите дистанции може да се видим на Лозен при Тошко. 500-те метра - като отпусне малко времето.

                        Коментар


                        • До: Снайперска стрелба

                          Малко инфо...

                          Имам едно място, дето си ходя да си стрелям едни дългоухи...
                          Сложил съм царевица и си засядам нощем на пълнолуние да си чеша крастата... Нарочно съм го направил на 120 метра от чакалото, за да има тръпка, стрелям ги с 308...
                          Целя ги в главата, за да остане нещо за тенджерата...

                          Обаче на това пълнолуние дето беше миналата седмица, излезе зверски студ! Точно където бях беше -18 градуса!

                          Та от 4 парчета, 4 ударих в гърдите и то на косъм само да ги близне, демек на 8 см. по-ниско! Оттадох го на на калпава стрелба и прекаляване с греяното вино, обаче на сутринта преди разсъмване направих контролен при около - 15 градуса в една дъска. След обяд при около - 3 направих втори контролен.
                          Резултата беше 6 см пропадане на 120 метра, защото карабината ми е простреляна от 0 до 5 градуса!

                          Какво ще стане ако карабината е простреляна при 20 градуса или 25 през лятото от оръжейника и щастливия собственик я вдигне през зимата на полярни условия, поне за мен е ясно... И това е на 100 метра!

                          Между другото при тези температури, затвора трудно заключва при положение, че боеприпаса е перфектен!
                          Аз го отдавам на това, че месинга на куршума става по-твърд и по-трудно се врязва в нарезите...
                          Оттам вече идва една хипотеза за несъосно врязване на куршума!
                          Затова следващия път, ще смажа шийката на патроните и основата на куршума, тъй като гилзата не трябва да се цапа... Всъщност, направо ще ги топна до стеснението на гилзата в масло! При мен са херметизирани, иначе барута заминава!

                          Не вярвам да е проблем на смазката, защото затвора се движи свободно...

                          Някой има ли друго обяснение?
                          Последно редактирано от Volk; 16-01-09, 17:43.

                          Коментар


                          • До: Снайперска стрелба

                            По-добре недей да мацаш с ласло. Даже различната степен на помедняване на цевта дава разлики в "боя" а кво остана с мазен куршум. А за тегавия затвор - може поради много малките хлабини при заключване, да оказва влияние топлинното разширение (свиване) на метала. При правилно крениране на "заводски" патрони, не би трябвало куршума да се врязва в полетата на цевта. Това се прави с цел да се универсализира патрона - свят голям - пушки много... лесно може да се превиши допустимото налягане в патронника. Тези които самоснаредяват знаят как да "играят" с дълбочината на влагане на куршума. Това разбира се е мое мнение, експериментите само може да помогнат .
                            п.п. Чудя се - ако изкараш "затоплен" патрон, например от вътрешен джоб, и го заредиш, и изстреляш веднага, дали ще даде разлика от този дето е стоял в ледения патронник. Това съм си го мислил, защото стрелям с едно текче в .223, и там патроните не са на едно място... но не съм пробвал още...
                            Последно редактирано от lupus; 16-01-09, 20:53.

                            Коментар


                            • До: Снайперска стрелба

                              Мисля че си прав...
                              Възможно ли е от студа при много прецизен затвор, патронника да се "свил" дотолкова, че да не може да се прибере патрона?

                              Коментар


                              • До: Снайперска стрелба

                                Разликата в свиваемоста на черните и цветните метали.Но не вярвам фирма с толкова опит и традиции в оръжейното производство да не отчете това.Все пак има Съпромат и Допуски и сглобкиОсвен да видиш дали не правят оръжия за различните климатични условия
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X