Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Снайперска стрелба

    Значи на мен колегата БГБУЛ /ако съм прочел правилно/не ми пречи,уважавам различните и това прави форума интересен.Всеки нов член се опитва да се докаже.А и съм далече от мисълта че тук сме най -добрите.Винаги човек може да научи нещо и да види нещо което не го е видял.Може пък колегата да е някакъв специалист какъвто не познавам досега.Мен това не ме притеснява,мога само да се гордея че пише ме в един форум.От това децата ми няма да останат глади и няма да ме уволнят ,че има по-добри от мен.Весели празници на всички.

    Коментар


    • До: Снайперска стрелба

      Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
      Колеги, аз съм лаик, но искам да попитам :
      Обикновено какъв е размера на групата , при снайперска стрелба на 100 м ? Сега знам, че това е твърде общо казано, нали.. Но, добрия снайперист с добра пушка с добър патрон и добра погода, каква група дава на 100, или да речем 200 метра ?
      На дистанция 500м от думите ви подозирам, че групата му е далеч над 35.5 см ?
      Зависи и от пушка и от стрелец. Аз на 100м. правя група около 15см. с Калашника, но това е без оптика. С оптика за тази пушка 3-4см.
      С хубава пушка и оптика групата може да се свие до 17-18мм. като изключим флаерите( единични изстрели извън групата). На 200м. в Хасково на състезанието по бенрест, бяха направени много свити групи, ама не помня размерите, мога да проверя. Мисля си за нещо около 25-28мм.
      На 500м. изстрела е съвсем възможен, но при застопорена пушка на станок, добра оптика, качествени патрони и добре запознат с балистиката стрелец. Аз не съм такъв и затова за мен този изстрел си остава на теория...за сега. Все пак в Щатите разни ентусиасти стрелят на една сухопътна миля и то успешно, ама там бирата е съвсем друга - пушки с тегло 12-15кг. , супер станоци за нея, оптики с 40-50 кратно увеличене, поръчкови дебели и много прецизни цеви, да дори и калибри по поръчка на стрелеца - т.нар. "Диви котки" - Wildcats. Ако те интересува мога да се поразровя.
      Поздрави!

      Коментар


      • До: Снайперска стрелба

        Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
        Зависи и от пушка и от стрелец. Аз на 100м. правя група около 15см. с Калашника, но това е без оптика. С оптика за тази пушка 3-4см.
        С хубава пушка и оптика групата може да се свие до 17-18мм. като изключим флаерите( единични изстрели извън групата). На 200м. в Хасково на състезанието по бенрест, бяха направени много свити групи, ама не помня размерите, мога да проверя. Мисля си за нещо около 25-28мм.
        На 500м. изстрела е съвсем възможен, но при застопорена пушка на станок, добра оптика, качествени патрони и добре запознат с балистиката стрелец. Аз не съм такъв и затова за мен този изстрел си остава на теория...за сега. Все пак в Щатите разни ентусиасти стрелят на една сухопътна миля и то успешно, ама там бирата е съвсем друга - пушки с тегло 12-15кг. , супер станоци за нея, оптики с 40-50 кратно увеличене, поръчкови дебели и много прецизни цеви, да дори и калибри по поръчка на стрелеца - т.нар. "Диви котки" - Wildcats. Ако те интересува мога да се поразровя.
        Поздрави!
        Любо, темата е снайперска стрелба, но не само с ловни карабини.... какви са тия 500м. оптика и застопорена пушка???? аз ви казах 100 пъти че с Драгунов изпита ни беше на 850м. мишената-глава и стреляхме от лег, няма станок, няма нищо
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • До: Снайперска стрелба

          Първо благодаря за отговора.
          Сега да кажа защо попитах. Стана ми чудно, че хората стрелят успешно по 3 сантиметрови цели на дистанции от 200 метра, а когато колегата bgbul спомена, че ще удари джанта на 500 метра, никой не го взе на сериозно. Толкова ли нестабилен става проектила на по-големи дистанции ?

          Коментар


          • До: Снайперска стрелба

            Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
            Първо благодаря за отговора.
            Сега да кажа защо попитах. Стана ми чудно, че хората стрелят успешно по 3 сантиметрови цели на дистанции от 200 метра, а когато колегата bgbul спомена, че ще удари джанта на 500 метра, никой не го взе на сериозно. Толкова ли нестабилен става проектила на по-големи дистанции ?
            имам чувството че никой не чете тук, само пише........

            проблема с джантата и 500-те метра е че се съмняваме дали ще се види джантата от такова разстояние без оптика..... иначе горе съм показал мишените за стрелба с винтовка на 800м. и 1000 м. които са се използвали още преди 60г. и диаметра на "десетката" е точно колкото джанта


            а за бан-а на бгбул и аз недоумявам, на мен не ми пречише едно, а и второ, сега кой ще нипокаже перфектния изстрел
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • До: Снайперска стрелба

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              Любо, темата е снайперска стрелба, но не само с ловни карабини.... какви са тия 500м. оптика и застопорена пушка???? аз ви казах 100 пъти че с Драгунов изпита ни беше на 850м. мишената-глава и стреляхме от лег, няма станок, няма нищо
              Просто отговорих на въпроса за групите - кой как ги прави е друг въпрос, аз стрелям главно прав, защото това ми е необходимо.
              А и в бенча карабините рядко са ловни - ако си виждал на Светльо Томпсъна пушката ще се сетиш. Те по презумпция ловните карабини не е необходимо да са супер прецизни.
              А това за СВД-то на 850м. - нямам причина да не ти вярвам, просто ми е трудно да си го представя, но както казах, аз не съм снайперист, просто обичам да стрелям.

              Коментар


              • До: Снайперска стрелба

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                Любо, темата е снайперска стрелба, но не само с ловни карабини.... какви са тия 500м. оптика и застопорена пушка???? аз ви казах 100 пъти че с Драгунов изпита ни беше на 850м. мишената-глава и стреляхме от лег, няма станок, няма нищо

                Що не каза вчера, че си такъв стрелец бре? Да те закопам под гаража. Сега сериозно. Верно ли заявяваш, че ще удариш глава на 850м.? Щото мога да ти осигуря ВЕДНАГА боен Драгунов с бойна оптика оригинална. Ако улучиш от 3 изстрела ти подарявам един от двата ровъра, по избор. Без Дифендъра, че ще вземеш да улучиш по случайност. Единственото ми условие е главата да е над скат и поне 2метра нависоко. Да не можеш да правиш корекций, като видиш къде на майната си отиват. А сега. Ти кво слагаш?
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • До: Снайперска стрелба

                  По-нагоре пуснах клипче, в което руски военен представя СВД и казва, че максималните дистанции за стрелба са 300метра глава и 600метра мишена в цял ръст.
                  На кого да вярвам?

                  Коментар


                  • До: Снайперска стрелба

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Не знаех , че съм на гости !!! Когато говоря за стрелба (не за лов ) и то " точна стрелба - " винаги съм си на собствен терен !!!
                    Извинявай , че ползвах твоя форум !!!
                    Извинявай , че не съм те гледал по телевизията и не знам кой си !!!
                    Извинявай , че се обиди (не разбрах от какво ) ,но едно извинявай не ми тежи . Няма да ми падне самочуствието !!! Знам кой съм !!!
                    Извинявайте (всички засегнати ) ,че поспорихме за " крастата " и ......
                    оставям терена на истинските точни стрелци !!! Те знаят кои са !!!
                    На слука !!! Успех !!!
                    Колега не те познавам но къде виде в този форум такива приказки като твоите.Пак доста те търпяха колегите.Прочети още един път тяхните постове и прочети твоите .Просто ти не си разбрал че тука хората се уважават взаимно и дори като спорят го правят като джентълмениДано да си ме разбрал.
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • До: Снайперска стрелба

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Що не каза вчера, че си такъв стрелец бре? Да те закопам под гаража. Сега сериозно. Верно ли заявяваш, че ще удариш глава на 850м.? Щото мога да ти осигуря ВЕДНАГА боен Драгунов с бойна оптика оригинална. Ако улучиш от 3 изстрела ти подарявам един от двата ровъра, по избор. Без Дифендъра, че ще вземеш да улучиш по случайност. Единственото ми условие е главата да е над скат и поне 2метра нависоко. Да не можеш да правиш корекций, като видиш къде на майната си отиват. А сега. Ти кво слагаш?

                      естествено че немога да уцеля.......сега, вече не!!! казах горе че не мога да стрелям и ако съм можел е било отдавна....... иначе един Ровър, много би ми отивал

                      ако лягам и ставам с Драгуновия и по една от големите зелени кутии (700бр.) поне един месец както през 86-та година....накрая мога и да успея..... щото когато съм го правил бях с двайсе и кусур години и толкоз кила по-малък

                      някой питаше за разсейките, прилагам една картинка...... и още една с нормативите за стрела с Драгунов от "ония" години..... и не забравяйте че това бяха нормативи за въшливи войничета, а не за профита
                      Прикачени файлове
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • До: Снайперска стрелба

                        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                        По-нагоре пуснах клипче, в което руски военен представя СВД и казва, че максималните дистанции за стрелба са 300метра глава и 600метра мишена в цял ръст.
                        На кого да вярвам?
                        сигурен ли си че е било за Драгунов???? я виж какво пише в учебника:

                        едит: мдааа, изгледах филмчето.човека каза реално 300м. глава и 600м. тяло, а за по далечни разстояние, попадението е несигурно (попадение негарантируется)

                        и е прав, още повече че ставаше дума за реален боен опит
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от IvanIvanovi; 31-12-08, 12:52.
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • До: Снайперска стрелба

                          Да, сега виждам, че в темата за снайперска стрелба, колегата е говорил за механични прибори. С механични по джанта 14-ска на 500 метра, според мен само случайно може да удари.
                          Иначе във връзка с приложените страници от учебника. Какви са тези фугури ? Головная фигура, бегущая фугура ? Ако е това, което си представям, с 6 патрона от 1300 метра по бягащ човек си е добро постижение, а на 700 метра с първия изстрел и "попал"

                          Коментар


                          • До: Снайперска стрелба

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Що не каза вчера, че си такъв стрелец бре? Да те закопам под гаража. Сега сериозно. Верно ли заявяваш, че ще удариш глава на 850м.? Щото мога да ти осигуря ВЕДНАГА боен Драгунов с бойна оптика оригинална. Ако улучиш от 3 изстрела ти подарявам един от двата ровъра, по избор. Без Дифендъра, че ще вземеш да улучиш по случайност. Единственото ми условие е главата да е над скат и поне 2метра нависоко. Да не можеш да правиш корекций, като видиш къде на майната си отиват. А сега. Ти кво слагаш?
                            +1!
                            А това с червеното пък е най-гадния номер в такива ситуации!

                            Тия дни се замислих, по въпроса...
                            Говорим за стрелба, обаче има едно нещо което много много отличава снайпериста от обикновенния стрелец! /по мое мнение/

                            И то не е свързано със стрелбата, а с психиката!
                            Такъв човек, трябва да е победил изцяло в себе си стадния рефлекс...
                            Всеки войник се успокоява при мисълта, че около него има други като него, че дори и да се мре, няма да е единствения!/гадно/

                            А снайпериста трябва да е в състояние, да подтисне гадния гъдел на страха в диафрагмата, че е сам, че няма на кой да разчита и че наблизо има достатъчно мераклии да му изтърбушат карантията на живо...

                            Те това, гарнирано с постоянния мерак да скочиш и да хукнеш в храстите панически са сигурно най-големия проблем...

                            Пример - "снайперистите" дето очистиха доста от "лошите", а в случая с Георги Илиев - изплувалия труп от морето след седмица - окован във вериги и одран /на живо/... Може и да е случайно съвпадение - примерно сърфист бутнал със сърфа някой баровец, ама не ми се вярва!

                            Но да се върнем на празниците - Наздраве на всички и хубава и слънчева "кризисна" Нова година! Като няма кинти, поне слънце и въздух да дишаме!

                            Коментар


                            • До: Снайперска стрелба

                              На канал "Дискавъри" показаха американски снайпер, с кйто на студена цев улучиха мишена на 2300м. Попадението беше 6-ца на мишена с височина 120см. Споменаха, че стрелят с патрон, чийто куршум по-дълго време поддържа свръхзвукова скорост.
                              sigpic

                              Коментар


                              • До: Снайперска стрелба

                                Честита Нова Година на всички стрелци и ОФФ родаджии !!!

                                Имах забрана за достъп до Форума . Благодаря !
                                Дано Новата 2009 Година бъде много " точна " (за стрелците) , Безавариина (за ОФФ) и много здрава, спокойна ,усмихната и резултатна за всички борци от споровете !!! Късмет и успех на всички !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X