Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Снайперска стрелба

    Най - добре е човек да знае кога да спре ??? Мислех че може да се спори , обсъжда и да се стигне до нещо като стрелба !!! Виждам ,че греша !!! Не съм във вашата категория - това го разбрах!!! Сигурно и някой друг го е разбрал ?!? Един добър човек ме научи на следното :
    Ако разговаряш с човек по - умен (опитен) от теб - с него можеш да спориш ,нещо ще научуш !!!
    Ако спориш с човек по- прост (неопитен ) от теб - и с него можеш да спориш ,на нещо ще го научиш !!!
    НО....ако срещу теб стои човек който знае (може ) малко ,а си мисли че знае много - с такъв човек не може да се спори !!! Няма резултат , а само нападки ,обиди и загубено време !!!
    Прилича ми на резултата от спора... по - горе !!!
    Понякога трябва да се уважава и онова което не се вижда !!!


    С уважение към всички опоненти !!! Оставам верен на своите убеждения !!!

    Коментар


    • До: Снайперска стрелба

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Заяждането е присъщо на несигурните !!! Ти от кои си !!!
      С най - голямо удоволствие ще стрелям на 500 м със спортно прицелване , а не с оптика !!! По мое мнение и убеждение това е реалистично - да поразиш цел 14 цола ( около 50 см ) . Относно нямането на оръжие уточнявам : тренирал съм спортна стрелба 15 години !!! Стрелял съм 2 години с пушка и останалите 13 години с пистолет ! Достатъчно много изстртели и време съм посветил на " Перфектния Изстрел " !!! С него заспивах и с него се събуждах 15 години !!! Няма как да ме надминеш (освен ако не си с по-голям стаж) .Това е истината !!!
      Когато участвувам в спора ,то е защото съм Стрелец и за всеки спор на тема " Стрелба " - съм готов !!! Кой ще се окаже прав е съвсем друг въпрос ?!?!?! Успех на всички които имат Убеждения и се опитват да ги отстояват !!!
      Ало колегата с перфектния изстрел!Много седиш пред компютъра,тук се говори за реални неща!Ако наистина се тренирал стрелба с малокалибрен пистолет на 50-метра знаеш ли кога ще изтреляш тези 2-милиона патрона.Да не си тренирал ловна стрелба и да си забравил .Щото тогава може.Съжалявам че си изпуснах малко нервите ама аз и затова несмея да пиша щото да не вземе някой виртуален стрелец да ме сложи в малкия си джоб с приказки.
      http://deti.mil.by/flash/?id=1
      Последно редактирано от Николай; 29-12-08, 22:41.

      Коментар


      • До: Снайперска стрелба

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Най - добре е човек да знае кога да спре ??? Мислех че може да се спори , обсъжда и да се стигне до нещо като стрелба !!! Виждам ,че греша !!! Не съм във вашата категория - това го разбрах!!! Сигурно и някой друг го е разбрал ?!? Един добър човек ме научи на следното :
        Ако разговаряш с човек по - умен (опитен) от теб - с него можеш да спориш ,нещо ще научуш !!!
        Ако спориш с човек по- прост (неопитен ) от теб - и с него можеш да спориш ,на нещо ще го научиш !!!
        НО....ако срещу теб стои човек който знае (може ) малко ,а си мисли че знае много - с такъв човек не може да се спори !!! Няма резултат , а само нападки ,обиди и загубено време !!!
        Прилича ми на резултата от спора... по - горе !!!
        Понякога трябва да се уважава и онова което не се вижда !!!


        С уважение към всички опоненти !!! Оставам верен на своите убеждения !!!

        vice versa?
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • До: Снайперска стрелба

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Най - добре е човек да знае кога да спре ??? Мислех че може да се спори , обсъжда и да се стигне до нещо като стрелба !!! Виждам ,че греша !!! Не съм във вашата категория - това го разбрах!!! Сигурно и някой друг го е разбрал ?!? Един добър човек ме научи на следното :
          Ако разговаряш с човек по - умен (опитен) от теб - с него можеш да спориш ,нещо ще научуш !!!
          Ако спориш с човек по- прост (неопитен ) от теб - и с него можеш да спориш ,на нещо ще го научиш !!!
          НО....ако срещу теб стои човек който знае (може ) малко ,а си мисли че знае много - с такъв човек не може да се спори !!! Няма резултат , а само нападки ,обиди и загубено време !!!
          Прилича ми на резултата от спора... по - горе !!!
          Понякога трябва да се уважава и онова което не се вижда !!!


          С уважение към всички опоненти !!! Оставам верен на своите убеждения !!!
          Но виж, тук това е много ангажиращо, дори прекалено. Как да разберем, дали опонента е по-умен и опитен или по-глупав или неопитен!? Не става така...от дистанция. Оставаш верен на убежденията си - това е добре, уважително е, но вероятно е вярно и за останалите страни в спора.
          Лично аз продължавам да вярвам, че изстрела който ти предлагаш и мислиш за възможен, аз го смятам за плод на чиста случайност при тези условия. Във всеки случай, ако се стигне до стрелба, то можеш да бъдеш убеден, че бих направил всичко възможно да уцеля мишената, а не да се окажа прав в спора! Е в това бъди убеден!
          Та така, няма проблеми да се пробва, стига да има къде, аз съм за. Чесането на езици безусловно не оказва никакво влияние в спора, но ВСЕ ПАК - иди до някой уличен знак, мини 500м. по километраж и се обърни да го видиш - гледката няма да ти хареса, мисля. Аз днес пробвах - за да не съм голословен (ясно е, че няма да влача с мене джанта).Не ми хареса.
          Очаквам продължението, да е любезно и безстрастно и от двете страни в спора!
          Поздрави!

          Коментар


          • До: Снайперска стрелба

            явно зад "джаната" трябва да има ясен фон - в линка който съм дал по-горе погледнете мишени 20 и 21

            едната е застрелба с винтовка на 800 и 1000м., другата до 600м.

            и на двете диаметъра на "десетката" е 60 см.
            но размера на мишената е съответно 200Х200см. и 170Х180см. ........

            е, едната е 1940г. а другата 1949г. явно тогава хората са имали по-остро зрение
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • До: Снайперска стрелба

              Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
              Ало колегата с перфектния изстрел!Много седиш пред компютъра,тук се говори за реални неща!Ако наистина се тренирал стрелба с малокалибрен пистолет на 50-метра знаеш ли кога ще изтреляш тези 2-милиона патрона.Да не си тренирал ловна стрелба и да си забравил .Щото тогава може.Съжалявам че си изпуснах малко нервите ама аз и затова несмея да пиша щото да не вземе някой виртуален стрелец да ме сложи в малкия си джоб с приказки.
              http://deti.mil.by/flash/?id=1

              Нещо по същество ? ???

              Меренето на ........ за мен приключи !
              Убеждението ми ,че някой хора имат ....нужда от доказване и затова се разваля спора чрез лични нападки се засилва ??? Беше отправен към мен въпрос , а аз не се страхувам от нападки ! А за всички посочени от мен цифри - просто вкарах " Параметри" на спора ,различни от маскировка,придвижване и психика на " снайперския изстрел "

              Коментар


              • До: Снайперска стрелба

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Най - добре е човек да знае кога да спре ??? Мислех че може да се спори , обсъжда и да се стигне до нещо като стрелба !!! Виждам ,че греша !!! Не съм във вашата категория - това го разбрах!!! Сигурно и някой друг го е разбрал ?!? Един добър човек ме научи на следното :
                Ако разговаряш с човек по - умен (опитен) от теб - с него можеш да спориш ,нещо ще научуш !!!
                Ако спориш с човек по- прост (неопитен ) от теб - и с него можеш да спориш ,на нещо ще го научиш !!!
                НО....ако срещу теб стои човек който знае (може ) малко ,а си мисли че знае много - с такъв човек не може да се спори !!! Няма резултат , а само нападки ,обиди и загубено време !!!
                Прилича ми на резултата от спора... по - горе !!!
                Понякога трябва да се уважава и онова което не се вижда !!!


                С уважение към всички опоненти !!! Оставам верен на своите убеждения !!!
                Май че наистина не знаеш кога да спреш.Обидните квалификации в този пост ти носят негативи.Явно тук сме се събрали по-прости но можещи срещу един по-умен виртуално-можещ герой.Имай в предвид че тук сме хора не виртуални,повечето познаващи се на живо.Доказали кой какво и колко може.Не един път.Не е зле да попрочетеш повечко теми,да разбереш ако можеш къде си попаднал и тогава да определяш кой по-прост и кой по-умен.Не е редно да размахваш пръст и да раздаваш квалификации когато си на гости.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • До: Снайперска стрелба

                  Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                  Но виж, тук това е много ангажиращо, дори прекалено. Как да разберем, дали опонента е по-умен и опитен или по-глупав или неопитен!? Не става така...от дистанция. Оставаш верен на убежденията си - това е добре, уважително е, но вероятно е вярно и за останалите страни в спора.
                  Очаквам продължението, да е любезно и безстрастно и от двете страни в спора!
                  Поздрави!
                  Цитирах един добър съвет , даден ми от много уважаван от мен човек !!! По - умен ,или по- глупав - това не е обида към никой , а основа за спор (различията водят до прогрес ) Важно е хората който спорят да осъзнават ,че в края на спора победителя ще в категорията по - умен , а загубилия спора ще има доблест да признае ,че е научил нещо !!!
                  В един спор на нормално ниво - до края не се знае кой е победителя ( и това не е обидно , а градивно )

                  Коментар


                  • До: Снайперска стрелба

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Май че наистина не знаеш кога да спреш.Обидните квалификации в този пост ти носят негативи.Явно тук сме се събрали по-прости но можещи срещу един по-умен виртуално-можещ герой.Имай в предвид че тук сме хора не виртуални,повечето познаващи се на живо.Доказали кой какво и колко може.Не един път.Не е зле да попрочетеш повечко теми,да разбереш ако можеш къде си попаднал и тогава да определяш кой по-прост и кой по-умен.Не е редно да размахваш пръст и да раздаваш квалификации когато си на гости.
                    Ако някой смята ,че размахвам пръст - с извинение , не съм бил разбран !!!
                    Не си го позволявам дори на подчинени или на по неопитни .
                    Смятам всички в този спор за РАВНИ ( без значение дали убиват , дали има оръжие или просто се забавляват ). Че има по - темпераментни , не е лошо !!! А това ,че съм цитирал СЪВЕТ - не съм казал че съм по-умен (нито за миг ). Елементарно се опитваш да създадеш конфликт (ние - той ). Изчезва магията на спора !!!
                    Ако това , че нямам оръжие е пречка да се поспори - аз съм аут !!!
                    Ако това ,че не се познаваме е пречка - също съм аут !!!
                    Какъв е смисъла на този форум тогава ??? Да си пишем само лични съобщения !!!
                    Мисля , че е добре в един спор да се влагат емоции !!! Иначе ставаме безразлични ,апатични и .... с нас правят каквото си искат !??!
                    Ако греша - ще го понеса ,без да се обиждам !!!
                    Аз съм на 44 и не се познаваме !!! Още толкова можем да издържим без да се запознаем !!! Но никой не печели от това !!! Още повече ,че имаме подобни интереси (хората от темата и форума ) Но - всички в съвременното общество сме специалисти по " създаване на дистанция ". Целта е постигната !!!
                    Май развалих темата , съжалявам !!!
                    Последно редактирано от bgbul; 30-12-08, 00:03.

                    Коментар


                    • До: Снайперска стрелба

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Цитирах един добър съвет , даден ми от много уважаван от мен човек !!! По - умен ,или по- глупав - това не е обида към никой , а основа за спор (различията водят до прогрес ) Важно е хората който спорят да осъзнават ,че в края на спора победителя ще в категорията по - умен , а загубилия спора ще има доблест да признае ,че е научил нещо !!!
                      В един спор на нормално ниво - до края не се знае кой е победителя ( и това не е обидно , а градивно )
                      Аз думата "обида" не съм споменал никъде! Държиш се коректно, но приятелю, да четеш между редовете, не означава, да четеш през ред!
                      Фактически в подобен спор, победител може да има само след употреба на оръжие(безопасна). Иначе пак си чешем езиците.
                      Имам тука едн Хайнел с диоптричен мерник - на 10м. вкарва чашките една в друга, ама на 200м. мерника закрива ТИР, да не говорим, че не знам балистична таблица правена за такъв мерник и такава дистанция.
                      Фактически със същият ефект бих могъл да твърдя, че ще ударя мишената с бренеке. Изстрела ще е тип "гаубица" и няма да е един, а поне 20, но понеже говорим за снайперски изстрел, с добра пушка в калибър .308 примерно, оптика с х24 увеличение и малко упражнения работата ще стане. Ама 14" ще се виждат колкото 10 стотинки, а не колкото просено зърно.
                      Понеже ми дойде в повече, в тази тема засега спирам да пиша, ама ще чета много осторожно и съм почти готов да се включа в екшъна!

                      Коментар


                      • До: Снайперска стрелба

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Ще си носиш ли оръжие
                        Да,ще си нося оръжие,иначе мога да видя и резултатите и на компа.Но пак казвам ,стига да не съм на работа,за да не прозвучи като "изхвърляне" после.

                        Коментар


                        • До: Снайперска стрелба

                          Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                          Аз думата "обида" не съм споменал никъде! Държиш се коректно, но приятелю, да четеш между редовете, не означава, да четеш през ред!
                          Фактически в подобен спор, победител може да има само след употреба на оръжие(безопасна). Иначе пак си чешем езиците.
                          Имам тука едн Хайнел с диоптричен мерник - на 10м. вкарва чашките една в друга, ама на 200м. мерника закрива ТИР, да не говорим, че не знам балистична таблица правена за такъв мерник и такава дистанция.
                          Фактически със същият ефект бих могъл да твърдя, че ще ударя мишената с бренеке. Изстрела ще е тип "гаубица" и няма да е един, а поне 20, но понеже говорим за снайперски изстрел, с добра пушка в калибър .308 примерно, оптика с х24 увеличение и малко упражнения работата ще стане. Ама 14" ще се виждат колкото 10 стотинки, а не колкото просено зърно.
                          Понеже ми дойде в повече, в тази тема засега спирам да пиша, ама ще чета много осторожно и съм почти готов да се включа в екшъна!
                          Колеги, аз съм лаик, но искам да попитам :
                          Обикновено какъв е размера на групата , при снайперска стрелба на 100 м ? Сега знам, че това е твърде общо казано, нали.. Но, добрия снайперист с добра пушка с добър патрон и добра погода, каква група дава на 100, или да речем 200 метра ?
                          На дистанция 500м от думите ви подозирам, че групата му е далеч над 35.5 см ?

                          Коментар


                          • До: Снайперска стрелба

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            Май че наистина не знаеш кога да спреш.Обидните квалификации в този пост ти носят негативи.Явно тук сме се събрали по-прости но можещи срещу един по-умен виртуално-можещ герой.Имай в предвид че тук сме хора не виртуални,повечето познаващи се на живо.Доказали кой какво и колко може.Не един път.Не е зле да попрочетеш повечко теми,да разбереш ако можеш къде си попаднал и тогава да определяш кой по-прост и кой по-умен.Не е редно да размахваш пръст и да раздаваш квалификации когато си на гости.
                            Не знаех , че съм на гости !!! Когато говоря за стрелба (не за лов ) и то " точна стрелба - " винаги съм си на собствен терен !!!
                            Извинявай , че ползвах твоя форум !!!
                            Извинявай , че не съм те гледал по телевизията и не знам кой си !!!
                            Извинявай , че се обиди (не разбрах от какво ) ,но едно извинявай не ми тежи . Няма да ми падне самочуствието !!! Знам кой съм !!!
                            Извинявайте (всички засегнати ) ,че поспорихме за " крастата " и ......
                            оставям терена на истинските точни стрелци !!! Те знаят кои са !!!
                            На слука !!! Успех !!!

                            Коментар


                            • До: Снайперска стрелба

                              Колега bgbul, тук наистина сте на гости. Форумът е частен.

                              Стремежът да се спечели спор е едно, стремежът човек винаги да има последната дума е друго, но съчетанието от тия двете плюс това да гледате на опонентите си както Айнщайн е гледал играещите в пясъка дечица е крайно неприятна комбинация.

                              В най-добрият случай - излишно вдигате летвата на това което се очаква от вас, и увеличавате монументално шансовете за крах и излагация.

                              Много по-вероятно е обаче просто да си отрежете всякакви шансове за общуване в този форум, което на прима виста май няма да ви смути много, предвид че като гледам до тук акъл раздавате в изобилие, но акъл не искате.

                              Сигурен съм че някои от нас имаме да научим по нещо от вас, аз например си опресних спомените с ваша помощ, мерси за което. От ваша страна - малко смиреност няма да ви навреди. Заповядайте пак след нова година. Нова година - нов късмет, нови гости. Поздрави.
                              Последно редактирано от Goblin; 30-12-08, 21:42.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • До: Снайперска стрелба

                                Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                                Колеги, аз съм лаик, но искам да попитам :
                                Обикновено какъв е размера на групата , при снайперска стрелба на 100 м ? Сега знам, че това е твърде общо казано, нали.. Но, добрия снайперист с добра пушка с добър патрон и добра погода, каква група дава на 100, или да речем 200 метра ?
                                На дистанция 500м от думите ви подозирам, че групата му е далеч над 35.5 см ?
                                е, това са по скоро състезателни термини .... или бенчрест.

                                по мое време не сме правили групи.... имаш цел и 3 патрона например.... или са вътре или

                                как си с руския, ако си добре, заповядай малко теория
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X