Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МР -153 vs STOEGER mod.2000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МР -153 vs STOEGER mod.2000

    Какво е вашето мнение за тези две пушки??
    Нека всеки да даде своята оценка!!!

    Лично аз смятам, че макар и Турска стожера има доста предимства пред МР.
    - по лека
    - инерционен принцип
    - механика копирана на 100% от Бенели

    А как мислите Вие?
    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

  • #2
    До: МР -153 vs STOEGER mod.2000

    Здравей,от две години ползвам за лов МР153,изключително съм доволен от това оръжие.Може би има и сантиент заради другата ми пушка,също руска,но когато купувах втората доста си поблъсках главата.Имах пари и възможност да взема и по-скъпа пушка.Разубедиха ме и не съжалявам.Много лесна за обслужване и поддържка.За мен е с прецизна стрелба,дори и при пернато.
    Не бих казал ,че съм кой знай какъв стрелец но с нея съм добре.
    Пък мисля,че най-важно е задспусковото /задспиниговото/ устройство.
    Другото оръжие не го познавам ,но лично пред преди 6-7 години,турска надцевка с фабричен патрон/мисля ,че и тя е по лиценз на "Берета"/ разду долната цев при лов на пернато.Пак казвам не съм много запознат с тези оръжия,но мисля,че не случайно ги избягват при възможност.Дано да съм ти помогнал и наслука.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #3
      До: МР -153 vs STOEGER mod.2000

      MP -то е 10 класи над турския боклук,дори смятам да не обяснявам защо.

      Коментар


      • #4
        До: МР -153 vs STOEGER mod.2000

        x100
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #5
          До: МР -153 vs STOEGER mod.2000

          Първоначално публикуван от inko Преглед на мнение
          MP -то е 10 класи над турския боклук,дори смятам да не обяснявам защо.
          Аз ще ти обясня защо- защото май никога не си виждал пушка!!!
          На отворилия темата ще спомена, че Стожера не е "копие" на Бенели, а си е просто Бенели, произведено в завод на Берета. И за още по-незнаещите-Берета е собственик на Бенели!
          Иначе- нищо против нямам съветските оръжия- имам против руските. Аз лично съм собственик на ИЖ-18, чисто нов, но от "старото материал". А МР-то е просто една тежка гега и ти къса ръцете, ако няма други проблеми!!
          JEEP KJ 3.7 V6

          Коментар


          • #6
            До: МР -153 vs STOEGER mod.2000

            То темата ще стане какъв джип да.......Но така е голяма част от хората тук са и 4х4 и с патрон в з......ка. Колега reich пробвай и двете пушки всяка за себеси е отделна като качество и почти като цена.Аз ловувам с МР-153 от закупуването до сега не е засекла.Тегло 3.5кг.Пердаша и с 12х89 няма проблем.Стожера наистина има качество Бенили си следят за това независимо къде езавода.За МР-то в гугала търси Точно италянците му правят тест имаго на клип истреляха-Много хиляди патрони. А в руски саид един от къде ли го не вади кал вода ивсякакви л....на.И Отклонение дала само пружината.Не прави компромис с патроните ако тои ти легне на сърцето.НАСЛУКА НА ВСИЧКИ АВДЖИЙЙ..През новия ловен сезон не остана... ААА..имаго и със синтетичен приклад .
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • #7
              До: МР -153 vs STOEGER mod.2000

              Досега съм ловувал с ИЖ 54, много добра пушка, добър бой и прцизност, с ТОЗ 34Е,пркрасно оръжие, но имам нужда и от едни ловен автомат, е с такова чудо до сега не съм имал възможност дори да си погърмя! До петък ще ви кажа какво съм взел!! А на колегите ловци.....ОСТАВЕТЕ МАЛКО ПАДПЪДЪК И ЗА НАС,НИЕ ТУКА В БАЛКАНА НЯМАМЕ!! ЩЕ ВИ ДОЙДЕМ НА ГОСТИ!!!! НА СЛУКААААА...!!!!
              Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

              Коментар


              • #8
                До: МР -153 vs STOEGER mod.2000

                Притежавам MP-153 от близо 3 години перфектна пушка. Съжалявам че не си пазя една статия за нея където италианци правят едноседмична стрелба с нея и изстрелват над 100000 хиляди патрона с нея без никаква повреда. А турската пушка .... не прави тази грешка.. не че имам наблюдение върху турската оръжейна промишленост, но предпочитам руското с доказани качества...

                Коментар


                • #9
                  До: МР -153 vs STOEGER mod.2000

                  Сега се сетих още нещо ако вземеш МР-153 гледай на цефта щампата да е12х89 защото видях МР-153 12х75.Също има шампа застрелба със стоманени сачми.Вкнижката иго пише всичко това ина сменяемите шокове. Иж-54 вечна пушка ако се гледа то за всяка етака Старо оръжие няма има не гледано.
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #10
                    До: МР -153 vs STOEGER mod.2000

                    Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                    Сега се сетих още нещо ако вземеш МР-153 гледай на цефта щампата да е12х89 защото видях МР-153 12х75.Също има шампа застрелба със стоманени сачми.Вкнижката иго пише всичко това ина сменяемите шокове. Иж-54 вечна пушка ако се гледа то за всяка етака Старо оръжие няма има не гледано.
                    За протокола:
                    Няма 12Х75 патронник?!
                    JEEP KJ 3.7 V6

                    Коментар


                    • #11
                      До: МР -153 vs STOEGER mod.2000

                      Oтговарям на протокола 12х76 НВС-Комерс Пловдив. Или Д.Руснака.Колегата ако иска има вече МР-154.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-08-07, 21:25.
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • #12
                        До: МР -153 vs STOEGER mod.2000

                        Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                        Oтговарям на протокола НВС-Комерс Пловдив. Или Д.Руснака.Колегата ако иска има вече МР-154.
                        каква е тази МР 154? дай линк!! нещо цена?къде?
                        Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                        Коментар


                        • #13
                          До: МР -153 vs STOEGER mod.2000

                          http://www.gun.ru/oxota0293.htmhttp://www.izhguns.ru/ig/company/2927.html http://www.gunsite.narod.ru/mr154.htm За БГ.ако имаш интерес ще питам.http://talks.guns.ru/forummessage/60/71779.html
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-08-07, 21:05.
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #14
                            До: МР -153 vs STOEGER mod.2000

                            Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                            поразпитай,ще ти бъда благодарен!!
                            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                            Коментар


                            • #15
                              До: МР -153 vs STOEGER mod.2000

                              Доколкото разбрах обаче,всъщност е запазена механиката на 153 и 133,като разликата е във възможноста да превключваш от полуавтомат на тип"помпа".Честно казано,не виждам смисъл от това оръжие при лов и необходимоста от двата вида механика на зареждане.Единствено може лби ако ловуваш на различен дивеч и възникне необходимоста бързо да стигнеш до съответния патрон чрез "помпенето" ама пак ми се струва малко нереално.Ако някой може да каже точната идея на този тип оръжие ще бъда благодарен.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X