Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Русия сменя легендарния автомат Калашников.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

    Имам на диск едно руско филмче с презентация на новите им модели стрелково оръжие та там един куп висши фуражки като стане въпрос за подмяната на АК повтарят само "не окупится" няма да се изплати . Бедна ми е фантазията да си представя къкви огромни складови наличности от различните модификаций на АК имат руснаците останали от периода на варшавския договор и къде ще отидат те при една евентуална смяна на системата ? Къде можеш да пласираш примерно 1 000 000 броя АК ? Колко ще падне и без това ниската му цена ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Къде можеш да пласираш примерно 1 000 000 броя АК ? Колко ще падне и без това ниската му цена ?
      То ако е 1М само бройката - Африка като пазар ще го "глътне" и ще пита за още...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #18
        От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
        То ако е 1М само бройката...
        И аз така си мисля. По соц. време Русия поддържаше редовна армия от около 3 000 000 (три милиона) души. Ако интерполираме към тях това, което беше практика тук, то за да получим броя на наличностите, трябва да я умножим по три, а като нищо стандартите за кратността на запасите там ще да са били по-високи.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

          Значи нещата са още по трудни къде можеш да пласираш десет милиона АК ? Африканския пазар е много труден в момента повечето държави са под оръжейно ембарго на ООН и такива голями количества не може да влязат незабелязано .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

            Основния приоритетен пазар сега за Русия е Индия,а не Африка.10 милиона не са голяма бройка за Индия.При положение че пазара може да поеме поне 100милиона.Освен това при интензивно използване всеки автомат много бързо му свършва ресурса,значи трябва нов.Само в България войниците стрелят по 10 патрона на година,на практика това оръжие е вечно.

            Коментар


            • #21
              От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

              Според мене ще се пуснат автоматите на доста изгодна цена, но веднъж заимали се, новите собственици ще си плащат мунициите на истинската им стойност...
              Все пак и Китай от доста време е със собствена разработка на въоръжение... Бройката, която търси пазар, доста скача...
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #22
                От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

                А защо трябва да считаме, че наличностите непременно ще се продават! Допреди двайсетина години, тук (примерно) нищо не се продаваше, нито унищожаваше, ако биваше в някаква степен на годност. В складовете имаше имущество отпреди балканските войни. Русия спокойно може да си позволи подмяна на личното стрелково оръжие и без за целта да се нуждае от такъв начин за възстановяване на разходите. В края на краищата, личното оръжие всъщност не е по-скъпо от - да кажем - униформата. А и никой не си мисли, че изведнъж трябва да бъдат блъвнати десетина милиона от новия образец - нали.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #23
                  От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  Основния приоритетен пазар сега за Русия е Индия,а не Африка.10 милиона не са голяма бройка за Индия.При положение че пазара може да поеме поне 100милиона.Освен това при интензивно използване всеки автомат много бързо му свършва ресурса,значи трябва нов.Само в България войниците стрелят по 10 патрона на година,на практика това оръжие е вечно.
                  Индия много отдавна произвежда своя версия на АК и на FN - FAL . И те не са балами вече купуват само високотехнологични системи които още не са им по силите .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    И те не са балами вече купуват само високотехнологични системи които още не са им по силите .
                    Е, не е точно така - Индия е космическа държава и ядрена сила...
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #25
                      От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

                      Общо взето, за АН-94 отзиви са много лоши, но пък за АЕК-971 се говори много добри неща.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

                        Сибирски много ми е интересно ти лично от тези новите разработки кои си пипал така да се каже и личното ти впечатление от тях.
                        Благодаря предварително.
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • #27
                          От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

                          Несъм ги видял наживо, по една проста причина, първи тези автомати са отишли в МВР, а не в армията.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

                            Аз си мисля пък, че следващите 10 години, няма да има никаква основна смяна.....ако е трябвало до сега многократно биха сменили основното си индивидуално оръжие.....
                            LZ3YG

                            Коментар


                            • #29
                              От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

                              Бе, не се заричай. Ако имах връзките, аз щях да си събирам и волски жили. Казват че другото ставало от дрян или леска, ръждиви пирони белким все от някъде се съберат.
                              Поинтересувах се - това верно не е конкурент на калашника в линейната пехота. Сибирски е съвършенно прав.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Русия сменя легендарния автомат Калашников.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2709907.jpg
Прегледи:1
Размер:133.3 КБ
ID:5299210 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2709909.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5299211 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2709911.jpg
Прегледи:1
Размер:104.9 КБ
ID:5299212

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X