Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теоретичен въпрос - грес или тефлонова смазка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теоретичен въпрос - грес или тефлонова смазка?

    Става дума за пълнителите за АКМ, от онези метални. Човек ще ги исползва в една гореща и прашна държавица. Мой собствен опит подсказва че съвсем скоро вътре в пълнителите му ще има един добре спечен абразив, който не влияе добре на работа на иначе безотказен АК-то. Нещо ми хрумна мисълта да му посъветвам на моят приятел да вземе и да изчисти напълно пълнителите си вътре от грес и да ги пръска с тефлона.
    Какво мислите, ще стане ли?

  • #2
    От: Теоретичен въпрос - грес или тефлонова смазка?

    По-скоро обезмаслител.

    Коментар


    • #3
      От: Теоретичен въпрос - грес или тефлонова смазка?

      Аз оръжието го смазвам много, ама много тънко колкото да не е сухо и то само ако ще го съхранявам по дълго време.Иначе го нося и използвам напълно сухо.Колкото се омазни докато го изчистя толкова.Служебните боклуци понеже са смазани леко ,но и така се и носят са пълнят с какво ли не.
      П.п. Лично мое мнение.Нямал съм проблеми с оръжието до сега,а пък и невиждам да има признаци за по голямо износване.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #4
        От: Теоретичен въпрос - грес или тефлонова смазка?

        Хора, не говоря за оръжие, там на мен нещата са ясни. Става дума за пълнители. Има ли предимство тефлоновата смазка пред грес?

        Коментар


        • #5
          От: Теоретичен въпрос - грес или тефлонова смазка?

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          ... Има ли предимство тефлоновата смазка пред грес?
          Минимални, но все пак някакви. Чувал съм (само чувал) за прахообразни смазки без никаква течна фаза, много популярни сред ловците в Канада. На този принцип, аз много отдавна смазвам патронниците (на ключалки, не става въпрос за оръжие) със настърган на шкурка графит.

          На мен ми е много интересно, този човек, самосиндикално ли ще ходи в тази държавица с пушка на рамо! В противен случай -"Предприятието" дето му организира командировката - няма ли установен ред и практика по въпроса?
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Теоретичен въпрос - грес или тефлонова смазка?

            Човек ще ходи натам като деминер в частна компания. Що се касае ред в подобни пътешествия, това е една безкрайна и интересна тема.

            Коментар


            • #7
              От: Теоретичен въпрос - грес или тефлонова смазка?

              Предвид условията на задачата - грес в никакъв случай. Или никаква смазка (добре почистени пълнители) или да се ползва "суха" тефлонова смазка. Има "суха" и "мокра" тефлонова смазка. Идеята на сухата е да минимизира отлагането на прахови частици по детайлите. Кварталните шайки колоездачи и моторджии съм виждал да си мажат веригите на "конете" с такава. Предвид високите температури там където отива човека, е логично и флакона да не е под налягане.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • #8
                От: Теоретичен въпрос - грес или тефлонова смазка?

                Когато си купих Глока беше с някаква графитна смазка.Четох някъде(можеби тук), че подобни смазки се ползват и за авточасти.Ако графитна смазка се продава някаде може и да свърши работа, иначе по-добре сухи пълнители.

                Коментар


                • #9
                  От: Теоретичен въпрос - грес или тефлонова смазка?

                  Според мен по-добре пружината да е суха, отколкото намазана с грес и съответните полепнали боклуци. Аз и не виждам основателна причина пълнителите изобщо да се смазват отвътре, освен за предпазване от корозия. Ако тефлоновата смазка го осигурява това и е "суха" (не съм ползвал такава и затова само предполагам) значи е най-добрият вариант.
                  По-важният момент е пълнителите да се разлентоват в месеца поне веднъж,за да се отпусне пружината и да не губи еластичните си качества.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Теоретичен въпрос - грес или тефлонова смазка?

                    Механизми работещи в такава пясъчно прашна среда най добре работят идеално сухи . Допуските в пълнителя на АК са доста голями така че смазването там е само за да го предпази от корозия при продължително съхранение. На всички мои оръжия съм изчистил и обезмаслил вътрешните повърхности на пълнителите защото при носене се полепва много прах .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Теоретичен въпрос - грес или тефлонова смазка?

                      Сухи да ги държи пълнителите твоя приятел! Така или иначе там където отива (щом отива) се стреля здраво и оръжието ще се почиства често! Ленин хубав съвет е дал - да се разлентоват пълнителите и ако пък е чак толкова прашно, да ги отваря от време на време и с един фин памучен парцал да ги минава отвътре..

                      Коментар


                      • #12
                        От: Теоретичен въпрос - грес или тефлонова смазка?

                        Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                        Предвид условията на задачата - грес в никакъв случай. Или никаква смазка (добре почистени пълнители) или да се ползва "суха" тефлонова смазка. Има "суха" и "мокра" тефлонова смазка. Идеята на сухата е да минимизира отлагането на прахови частици по детайлите. Кварталните шайки колоездачи и моторджии съм виждал да си мажат веригите на "конете" с такава. Предвид високите температури там където отива човека, е логично и флакона да не е под налягане.
                        Саше,...от собствен опит го казвам....много малко "WD-40" в пълнителите ми върши перфектна работа, никакви други химии или естествени смазки..нито има отрицателно влияние върху пружините, нито събира прахоляк....
                        LZ3YG

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X