Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте да дадем приложна наука

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте да дадем приложна наука

    Идват тежки времена .
    Европа фалира, африканците и азиатците се изтрепват, САЩ е пълна с негри, латиноси, жълти и всякакви други + фалит /нещо като Европа, ама по лошо/, Руснаците-като нас , Япония щото е стабилна я тресна земен трус!
    На продавачите, дюнерджиите, семкаджиите и общо взето голяма част от българите, професийте им ще станат напълно безполезни и негодни по време на война.
    Братята африканци показаха какво трябва да се прави когато всичко се срине - тичаш до казармата .
    Важното е да черпим челен опит и да се подготвим умствено . Казват че знанието било сила. Аз вярвам .

    Братята хамериканци образоват. Респект!
    Без грам ирония играта е образователна. http://www.shooterready.com/rangingclass.html - тук са най-необходимите неща - най-важното да определиш дистанцията до целта. За целта горе са показани стандартни оптики и начина на работа с тях, както и характеристиките им. Първият тип е най-чиста и пригледна. Останалите се различават единствено с това че са по-прецизни в измерването.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Oval Mil Dot.jpg
Прегледи:1
Размер:49.3 КБ
ID:5921059
    Нужно е да имаме таблица с характеристиките на патрона - пада му и страничното изместване на определени дистанции. Страничното изместване се умножава по вятъра /и се определя посоката на поправката. Разбира се пълната стойност на изместването ще е единствено ако вятъра духа перпендикулярно на теракторията, при останалите случаи е % от пълното. В таблицата пише при каква височна, влажност и температура са извършени тестовете. Но може да си караме и само по нея, тъй като едва ли ще ставаме метереолози. Ще стреляме по-отближе, че да важим .
    Значение има и денивелацията. Този цитат е взет тук от форума, мисля че SSG го беше написал /да ме извини ако бъркам/
    Ако инклинацията е 35 градуса това съответства на коефицента 0.82 , умножаваш дистанцията до целта която е под 35гр. по
    този коефицент и получаваш дистанцията за която реално трябва да направиш корекции. Примерно ако целта ти е на 400м. под
    ъгъл 35гр. , сметката ти е следната 400 х 0.82= 328м. ....и правиш поправки като за 328м. а не като за 400м.
    Ето ти малко коефиценти и за други ъгли:
    5гр.- 0.99
    10гр.- 0.98
    15гр.- о.96
    20гр.- 0.94
    25гр.- 0.91
    30гр.- 0.87
    35гр.- 0.82
    40гр.- 0.77
    45гр.- 0.70
    50гр.- 0.64
    55гр.- 0.57
    60гр.- 0.50
    ////////////////////////////////////////////
    Полезно четиво по темата, но на английски. И това не е всичко - дори мерките са американски . http://www.exteriorballistics.com/eb.../article1.html

    Ето я и самата игра http://www.shooterready.com/moademo.html . Пълната версия я има в пиратбей.орг торрента - 2 ра версия.

    Забавлявайте се .

    Ще се радвам ако някой напише инструкции за ползване на РПГ да речем, както и други полезни оръжия на труда .

  • #2
    От: Дайте да дадем приложна наука

    Че кой ти каза ,че не сме подготвени?Вече четвърто поколение.И на сина съм купил пушка и пищов.Аман от пацифисти.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Дайте да дадем приложна наука

      Хихи, провокирала те е встъпителната част на темата, ама тя е затова така написана . Работи .
      Всъщност идеята на темата е да се научи човек как да работи с оръжия. Как да разчете скалите, какво да натисне, какво да настрои, къде да погледне, за да може ефективно да използва оръжието.
      Аз например нямам разрешително за оръжие, но това не значи, че трябва да си остана неук . Защото може да се наложи да използвам знанията, а не искам да изглеждам като африканец от популярната тема .
      Инструкции за ползване на минохвъргачки, РПГ-та, подцевни гранатомети и други типове оръжия са добре дошли в темата .

      Коментар


      • #4
        От: Дайте да дадем приложна наука

        Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
        Хихи, провокирала те е встъпителната част на темата, ама тя е затова така написана . Работи .
        Всъщност идеята на темата е да се научи човек как да работи с оръжия. Как да разчете скалите, какво да натисне, какво да настрои, къде да погледне, за да може ефективно да използва оръжието.
        Аз например нямам разрешително за оръжие, но това не значи, че трябва да си остана неук . Защото може да се наложи да използвам знанията, а не искам да изглеждам като африканец от популярната тема .
        +1 и от мен.Че кой те пита дали имаш разрешително?То ние дето имаме разрешителни сме с най-вързани ръце.Преди години съм си мъкнал 2-3 пъти пушките в МеФеРе -то като гръмнат някой главанак.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Дайте да дадем приложна наука

          Я как хубаво съм се изложил тука, ама нищо, човешко е да се греши. Сега ще се поправим.
          Написал съм частен случай, при който приближението е кратно на 10. Тоест използваемо, ама в частни случаи.
          Формулата е височината на целта в метри умножена по 1000, разделена на ъгловите минути.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Oval Mil Dot.jpg
Прегледи:1
Размер:45.9 КБ
ID:5263024

          Коментар


          • #6
            От: Дайте да дадем приложна наука

            Учете матчаст!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X