Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дулен компенсатор, огнеприкривател за АК и оръжията на негова база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дулен компенсатор, огнеприкривател за АК и оръжията на негова база

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Не ти се отваря парашута. Разработката си е авторска и........
    Авторска, на Михаил Сергеевич. Щатно се слага на АКМ-47, АКМС-47, АКС-47М1 и всички модели на АК-74 без У...
    http://talks.guns.ru/forums/icons/fo...93/1093828.jpg

  • #2
    От: Точност и групираност на АК, в зависимост от наличието на щик или друго оборудван

    Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
    Авторска, на Михаил Сергеевич. Щатно се слага на АКМ-47, АКМС-47, АКС-47М1 и всички модели на АК-74 без У...
    http://talks.guns.ru/forums/icons/fo...93/1093828.jpg
    И толкова и работа върши. Това нещо има идеята да елиминира отскока нагоре. Говорим за съвсем различни разработки.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #3
      От: Точност и групираност на АК, в зависимост от наличието на щик или друго оборудван

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      И толкова и работа върши. Това нещо има идеята да елиминира отскока нагоре. Говорим за съвсем различни разработки.
      Явно има разработка, с която аз не съм запознат. Само, че, в един закон пише едни работи за наказателна отговорност, носена от хора, променящи конструктивно оръжието. При мен в общи линии това означава, че приклад за Драгунов, например, не мога да го монтирам на Мосин. Явно обаче това не важи за цивилните и или закона им позволява преработки и доработки на оръжието, или си го правят напълно незаконно, непознавайки законодателството. А въпросният оригинален дулен компенсатор си върши работа, стига да е нормално поставен и обърнат в правилната посока.

      Коментар


      • #4
        От: Точност и групираност на АК, в зависимост от наличието на щик или друго оборудван

        Дулният компенсатор не е част от оръжието. Забранен е монтаж на заглушител. Дулният компнесатор, няма нищо общо нито като конструкция, нито като функция със заглушителят. Дулните компенсатори са стотици разработки, всяка с определени предимства и недостатъци. Освен дулните компенсатори имаме и огнегасители, (огнеприкриватели) което е пък трета тема, както и понякога комбинация между двете...

        Има начин за монтаж на дулни приставки без промяна на оръжието, когато за целта няма предвидена резба. Казва се муфа и не е незаконна.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          От: Точност и групираност на АК, в зависимост от наличието на щик или друго оборудван

          С риск да изместим темата добавям само че разработката е правена от оръжеен конструктор и изпитанията и бяха проведени в присъствието на "звездни" представители на МО.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #6
            От: Дулен компенсатор, огнеприкривател за АК и оръжията на негова база

            А, вече стигаме до плаващите по цевта прикачни плугове ...
            За муфата закопчаваме нещо. Другия му край оставяме да стърчи/виси/да се плъзга.
            За това, което разправя Дерхънтъра, съм чувал. Има две безобразни свойства. Едното че е скъпо, по-лошото - че не ми трябва, заради нямане на калашник. Но съм чувал само хубави неща, което е рядко по нашите земи.
            А, и АК няма как да има огнеприкривател - вече няма къде да му туриш ни щика, ни гранатомета. На "У"-тата то е главно за доизгаряне, и после огнеприкривател, но те не са армейски автомати. И на танковите екипажи са само за отървикожа, не за водене на бой. За тях са разработвани, понеже.
            Последно редактирано от Стефан; 30-01-11, 18:50.

            Коментар


            • #7
              От: Дулен компенсатор, огнеприкривател за АК и оръжията на негова база

              За повечето неща си прав Стефане, но за цената не. Ефтиджос е и идеята на конструктора беше за общовойскова употреба.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #8
                От: Дулен компенсатор, огнеприкривател за АК и оръжията на негова база

                Да. Като мойте колиматори, и какво ли не друго.
                Единичните бройки винаги са скъпи. Макар че не съм в темата за конкретното устройство.
                Ма, то за кого ли е и важно, те армията затриха, какво остава за железцата и ...
                Ако някой ден събера пари за копчета, сигурно ще говорим и за балтона. За рюмкой чая.

                Коментар


                • #9
                  От: Дулен компенсатор, огнеприкривател за АК и оръжията на негова база

                  Хей, я сложете по някоя снимка и впечатления де... Ще ми се и аз да го видя...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дулен компенсатор, огнеприкривател за АК и оръжията на негова база

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Хей, я сложете по някоя снимка и впечатления де... Ще ми се и аз да го видя...
                    Значи ще трябва вкратце и историята. Чавдар си е оръжеен конструктор а не някой самодеец, и като такъв си е чешит отвсякъде. Идеята си му беше наистина за внедряване в БА, но някои от вишестоящите кадри в МО решиха че могат да изкарат доста финикийски знаци и клонът натежа към прекършване. Гореспоменатият образ проведе няколкодневни изпитания на полигон на различни видове АК, вкл. и на немският му "първообраз". Резултатите са надлежно описани и видеозаснети. Внедряване не се случи поради упоменатите вече причини, а конструктора си къта изделието поради няколко опита за копирането му. Така че за снимки .... Ако наистина много държиш мога да опитам да организирам да изгледаш видеото, но не гарантирам преди да съм говорил с него.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дулен компенсатор, огнеприкривател за АК и оръжията на негова база

                      Добре де, дай да се помолим, имам чисто научен интерес, не вярвам да откаже...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дулен компенсатор, огнеприкривател за АК и оръжията на негова база

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        ... но някои от вишестоящите кадри в МО решиха че могат да изкарат доста финикийски знаци и клонът натежа към прекършване...
                        ....доста демокаратично решение....корупцията в родината процъфтя по време на демокрацията, макар, че корените и са в дивия социализъм....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дулен компенсатор, огнеприкривател за АК и оръжията на негова база

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          Значи ще трябва вкратце и историята. Чавдар си е оръжеен конструктор а не някой самодеец, и като такъв си е чешит отвсякъде. Идеята си му беше наистина за внедряване в БА, но някои от вишестоящите кадри в МО решиха че могат да изкарат доста финикийски знаци и клонът натежа към прекършване. Гореспоменатият образ проведе няколкодневни изпитания на полигон на различни видове АК, вкл. и на немският му "първообраз". Резултатите са надлежно описани и видеозаснети. Внедряване не се случи поради упоменатите вече причини, а конструктора си къта изделието поради няколко опита за копирането му. Така че за снимки .... Ако наистина много държиш мога да опитам да организирам да изгледаш видеото, но не гарантирам преди да съм говорил с него.
                          Добре де, това са реалните причини. А, какво е било официалното становище, какви формални причини изтъкнаха?
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дулен компенсатор, огнеприкривател за АК и оръжията на негова база

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Добре де, това са реалните причини. А, какво е било официалното становище, какви формални причини изтъкнаха?
                            Не съм присъствал на преговорите, но нещо от рода " Дай да минат съкращенията /времето е преди тях/, да видим какъв бюджет и колко кашик ще има и т.н. бюрократични витиеватости. Да де ама директно на къс поглед му бяха обявили техният %. По думи на конструктора.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дулен компенсатор, огнеприкривател за АК и оръжията на негова база

                              Защо не пробва с новото ръководство на МО?
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X