Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Истината за скъпите пушки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Истината за скъпите пушки!

    Остави гравюрите, скъпото оръжие е това, което се изработва според "антропологията" на клиента! / дано сложната дума е вярно написана/..

    Т.е. Отиваш в "Пърди" /така се казва фирмата, не е майтап/ с 250000 паунда и ти "шият" пушка /гладкоцевка/ по твоя размер!

    А сега да видим, тоя Пърди, ще пр..дне ли по-точно от Ижовката, още повече че говорим за гладкоцевки с точност и прецизност на слон в стъкларски магазин?!

    Коментар


    • #32
      От: Истината за скъпите пушки!

      Да, напълно си прав колега, 2 мнения няма. Аз съм свикнал с ижовката да си се вра из трънаците и пущинаците, сакън да беше със злато покрита да се остърже някъде по дренките... .Чак от толкова мерене и напасване едвали има нужада, и то за духалка. Отиваш в магазина, има поне 30 чифтета поне 5 ще ти паснат и легнат на очи, рамо, ръце.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #33
        От: Истината за скъпите пушки!

        Е, сега ако кажете и истината за скъпите питиета, ще си легнем просветлени . Работата е там, че хората са като папагали - Брад Пит си купил дънки, всички искат дънки като неговите. Бил пийнал пещерска, ми всички искат да пийнат пещерска.

        Коментар


        • #34
          От: Истината за скъпите пушки!

          На много хора явно им се иска скъпите пушки да са калпави и собствениците им да са се минали(колкото повече толко по-добре),но в повечето случаи не е така:първо скъпите пушки са прецизно напаснати(примерно допуска при заключването на Sauer 202 е една две хилядна от милиметъра),второ богатия човек обикновено не е глупав в противен случай просто нямаше да е богат.

          Коментар


          • #35
            От: Истината за скъпите пушки!

            Преди много години, когато започнах работа, заплатата ми беше 170 лв., а ми купиха служебен Merkel за 1150 лв... колосална цена тогава. При изстрел нареждаше сачмите толкова правилно, като да са редени с пинсета върху милиметрова хартия. Бях много горд ... докато една събота, на лов за зайци, я намокри първия дъжд. Вечерта оставих Меркела зад вратата, при пушките на колегите, за да не ни пречат на ... приказката. На другия ден, когато ми се вдигна първия заек, предпазителят не помръдна. Разгледах главата - беше ръждясала. С голямо усилие и плюнка преместих предпазителя (добре, че не беше автоматичен) и си продължих лова. Та, това е за мене истината за скъпите пушки - искат си и богат собственик, с егер и оръжейник, какъвто аз не съм... поне в този живот.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #36
              От: Истината за скъпите пушки!

              Чакайте малко да се оточним кои пушки са скъпите и кои са "евтините", погледнете пост номер 29, това мисля аз за скъпите пушки, говорим за пушка, която не е нищо особено да кажем до към цена 2 хиляди лева, немски, френски, италиански от по - евтините им ценови класове са горе долу на тези цени. Изчистени и класически оръжия, за мен скъпите пушки са от десетки, до стотици хиляди евра. Говорим вече за злато, сребро по тях, единици бройки произведени и гравюри за стотици часове работа по тях. Все ще стрелят, въпросът вече е в надеждността и колко е напаснато оръжието. Примерно да вземем една збрьовка и една каквато щете друга успоредка, да кажем френска, и двете ще си стрелят и ще са си здрави, сега французойката за по - голямата си цена може да е по - красива и луксозна, но това в рамките на разумното. За мен скъпите пушки, както казах са по десетки и стотици хиляди, лично според мен, от които няма смисъл. Сега ако си толкова богат, че нямаш какво да си правиш парите защо да не си вземеш за 200 бона пушка? Аз като едвам изкарвам месеца ще си карам с ижовката за 200 лева и толкоз. Пак ще си бия зайците като оня с пушката за 200 бона и това е, но там е като при костюмите вече - класата го изисква. А и да спомена, говоря за оръжия със серийно производство. Скъпите, които са поръчкови и мерени по авджията се оскъпяват допълнително, както спомена един колега по - горе. Уж на теория поръчковото оръжие трябва да е по - добре изпипано и напаснато от серийното, но в деиствителност не знам как е.
              Последно редактирано от ivodianov1992; 21-03-11, 20:11.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #37
                От: Истината за скъпите пушки!

                На теория,викаш,трябва да е по-добро...Абе...аз не разбирам от оръжие,но живея с мисълта,че за да обсъждам Порше Панамера,трябва поне 10 000км.да му навъртя..?Или да го сравня със АЗЛК дванйс'так - дефорсе!!!Ами какъв тогава е смисъла от Панамерата..?! Зер и москвича може да те закара от Тутракан до ...Силистра..?
                Чета темата,защото мечтая да стана ловец,и съм благодарен на по-опитните участници,че получих толкова изчерпателна информация!Вече твърдо знам - ИЖ54 е моята пушка! Па ако попадна на запазена 16-ка с открити койруци -ох...думи няма да имам... Ха-наслука!
                П.П. Ванка,не се смей мечтая си просто...
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Истината за скъпите пушки!

                  Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                  На теория,викаш,трябва да е по-добро...Абе...аз не разбирам от оръжие,но живея с мисълта,че за да обсъждам Порше Панамера,трябва поне 10 000км.да му навъртя..?Или да го сравня със АЗЛК дванйс'так - дефорсе!!!Ами какъв тогава е смисъла от Панамерата..?! Зер и москвича може да те закара от Тутракан до ...Силистра..?
                  Чета темата,защото мечтая да стана ловец,и съм благодарен на по-опитните участници,че получих толкова изчерпателна информация!Вече твърдо знам - ИЖ54 е моята пушка! Па ако попадна на запазена 16-ка с открити койруци -ох...думи няма да имам... Ха-наслука!
                  П.П. Ванка,не се смей мечтая си просто...
                  Bat Pepo не подценявай ''Туловката''!Най-много пушки са произведени от нея.Защо ли....
                  Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Истината за скъпите пушки!

                    А,в никой случй не я подценявамА къде е най-продавана - в Германия и Англия ли..?
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Истината за скъпите пушки!

                      За нашия тип лов скъпа пушка е просто безсмислена . Като се изпързаляш по мократа трева и я хвърлиш по камънаците един два пъти ще я заключиш в касата и повече няма да я погледнеш . Тея пушки са за хора като президента които ловуват от тапицирано чакало с климатик и до него го возят с примерно BMW Х 5 .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Истината за скъпите пушки!

                        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                        А,в никой случй не я подценявамА къде е най-продавана - в Германия и Англия ли..?
                        Ами ако не се лъжа в Германия Фолксваген/костенурка/е произведен най-много бройки и защо ли?Защото не е здрав или защото е скъп?
                        Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Истината за скъпите пушки!

                          [QUOTE=Volk;1468369]Остави гравюрите, скъпото оръжие е това, което се изработва според "антропологията" на клиента! / дано сложната дума е вярно написана/..

                          Казват се "БИОМЕТРИЧНИ ДАННИ" .......
                          LZ3YG

                          Коментар


                          • #43
                            От: Истината за скъпите пушки!

                            Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                            ...
                            Чета темата,защото мечтая да стана ловец,и съм благодарен на по-опитните участници,че получих толкова изчерпателна информация!Вече твърдо знам - ИЖ54 е моята пушка! Па ако попадна на запазена 16-ка с открити койруци -ох...думи няма да имам... Ха-наслука!
                            П.П. Ванка,не се смей мечтая си просто...
                            Даааммм тука се съгласявам напълно. И аз разнасям из горите един ИЖ-54 от години смея да кажа убава пушка особенно за цената си :-)

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            За нашия тип лов скъпа пушка е просто безсмислена . Като се изпързаляш по мократа трева и я хвърлиш по камънаците един два пъти ще я заключиш в касата и повече няма да я погледнеш . Тея пушки са за хора като президента които ловуват от тапицирано чакало с климатик и до него го возят с примерно BMW Х 5 .
                            и тук има много истина. За мен скъпа пушка е всичко 10к+ и е напълно безмислена за ползване в нашите условия - говоря за нашият си балкан не за горски стопанства, резервати, Африка и прочие.

                            В крайна сметка оръжието трябва да е просто и надеждно, а не както колегата сподели когато ти притрябва да не можеш да гръмнеш щото блокирало, ръждясало или заяло нещо.
                            • Toyota Hilux DLX, 05.2007 • MB E 320 CDI, 05.2007 • Mazda 3 BL 08.2011 • Punto 1,2 SPI 10.1998 •

                            Коментар


                            • #44
                              От: Истината за скъпите пушки!

                              Първоначално публикуван от KPAHK Преглед на мнение
                              да не можеш да гръмнеш щото блокирало, ръждясало или заяло нещо.
                              По-добре и да не гръмне при такава мърлява поддръжка. Каквото и да е оръжието - дали скъпо или евтино си иска елементарна грижа за него и това не е слугуване на вещ. Най-малкото от уважение към него трябва да се почисти и смаже.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Истината за скъпите пушки!

                                По татово време най-скъпата пушка беше един гравиран "ТОЗ" в магазина на ЦС на БЛРС. 2400 лв. Тогава серийните надцевки бяха 270-420 лв. И скъпата пушка върши същата работа. Отделен е въпроса, че богатите хора искат нещо по-така, уникално.
                                Както казваше един приятел Вечна му памет, "най-много дивеч съм бил с един "Тек" 16 кал. на баща ми като младеж". За 24 лв. доколкото си спомням. Крайна къща на село, прескочиш плета и след 15 минути се връща със заек.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X