Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поредната суперпушка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Поредната суперпушка

    Не е необходима липсата на таван. Като гледам и през прозорец и през врата ще стане - идеално е за градски бой. Такива специализирани оръжия обикновено се въоръжават специални подразделения, а не цели армии и се пази в тайна, а не се оповестява на всеослушание. За Афганистан е достатъчно да въоръжат по 1 войник от патрул.
    Не знам каква ще е тази защита от хвърчащи навсякъде шрапнели - скоростта и перпендикуярна и успоредна все си е висока. Без да броим ударната вълна в затворено помещение като стая.
    А най-лесно за противодействие на това оръжие е една димка отпред и супер високо технологичния лазер няма да може да определи разстоянието.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #17
      От: Поредната суперпушка

      Това вече го бракуваха - не става.
      Какъв е въпроса?

      Коментар


      • #18
        От: Поредната суперпушка

        Кои го бракуваха - тея дето гледат схемата и не могат да се сетят, че лазера освен отдолу може да се цели и отгоре и отстрани? Или тези с ръчните гранати и РПГ? Иска ми се да го видя колегата как се приближава до къща от която се стреля, за да си метне ръчната граната през прозореца. Те хората и гаубици за измислили, но не ходим с гаубици в градски бой. Иначе и ние си имаме подцевен гранатомет ГП-25 „Кастьор“, но трябва нещо да го спре от другата страна и е точен като прашка, а в градски бой не винаги има удобна стена отзад за да ни спре снарядчето - има и огради, и барикади, и ...

        ПС - драснах набързо една друга схема:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:21.8 КБ
ID:5232600
        Последно редактирано от silverfox; 01-12-10, 00:13.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #19
          От: Поредната суперпушка

          Американците си го бракуваха. Какво могат лазерите и гранатометите съм чел във в. "Седмични жартиери". Регионалното издание на Файнейшъл тчекхия, ако не бъркам в правописа.
          П.С. Ти виждал ли си подстволник?

          Коментар


          • #20
            От: Поредната суперпушка

            Ако говориш за подцевен гранатомет - имам си на въоръжение. Ако говориш за модел подцевен гранатомет - не съм. Думата ме изненада за всеки случай.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #21
              От: Поредната суперпушка

              Дотук се сещам за 2, една трипел призма пред прикритието, далекомерът мери разстоянието по най силия сигнал, резултатът е, че куршумът се взривява 2 метра пред целта.
              Втора преграда /дори и завеса става/, разстоянието за взривяване се смята по движението на патрона, забавяш го и се взривява, не там където искат.
              Както каза и Стефан бракувано преди да е пуснато в производство.
              Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

              Коментар


              • #22
                От: Поредната суперпушка

                Както е добре известно в градски бой има много време да си подготвиш позицията - с призми, завеси, пердета ...
                Както казах най-лесния начин е с една димка, но пак включва снабдяване на всеки боец с димки и ако трябва да се защитава от още 1-2 вида оръжие и може и да не може да помръдне от багаж.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #23
                  От: Поредната суперпушка

                  Главен въпрос в онзи пущиняк да видиш този, който стреля срещу теб. Нататък нещата са ясни. Има ръчни гранатомети, има автоматични такива и прочая, прочая, прочая...
                  Да не забравяйте и още нещо - онзи фин прах, който рассказва игра на всякакво техника, оръжие и електроника. Който бях там, в Афганистан, веднага ще ме разбере.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Поредната суперпушка

                    ХМ25 вече е на въоръжение в 101st Airborne


                    Коментар


                    • #25
                      От: Поредната суперпушка

                      Сещам се за един виц, когато персонаж "Новый русский", синоним на мутра, стои зад художник който рисува пейзаж, дълго гледа, тежко въздъхва и накрая казва на жена си:
                      - Виж как се мучи човек, щом няма пари за Полароид!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Поредната суперпушка

                        http://www.apacheclips.com/media/285...t2011.Feb.07./

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X