Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Мъртвата ръка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Мъртвата ръка"

    http://www.librev.com/index.php/bg/c...06-16-20-23-25

    Грозна, но ефективна стратегия!

  • #2
    До: "Мъртвата ръка"

    Успях да го прочета до идеята за асиметричният отговор и използването му за пръв път като стратегия от руснаците. Нататък ще чета като си поема дъх.

    - Описанието на ответния удар странно напомня системата описана в култовия филм Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb на Стенли Кубрик. Сигурен съм че руснаците са имали по-творчески подход от това да копират десетгодишни (тогава) общодостъпни филми.

    - Стратегията на асиметричният отговор що се отнася до ядрените удари е официалната стратегия на Франция от момента в който са се сдобили с атомна бомба (1960). Идеята е - "Ние сме малки. Ако ние пуснем на врага една бомба, бълха го ухапала. Ако той ни пусне една ще ни разгони фамилията. Я да го запишем така - който ни пусне бомба печели в отговор де що имаме бомби. Да се знае за какво става въпрос"

    От там нататък този велик анализ не може да ме грабне.
    Последно редактирано от Goblin; 07-12-09, 15:34.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: "Мъртвата ръка"

      То на теория нещата винаги изглеждат добре но практиката е съвсем друго нещо. Ако някой изстреля дори и една атомна ракета преди да са разбрали от къде идва светът ще си е разменил поне 2/3 от ядрените арсенали и земята ще е радиоктивна пустиня поне 1 000 години.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        До: "Мъртвата ръка"

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        ..... Идеята е - "Ние сме малки. Ако ние пуснем на врага една бомба, бълха го ухапала. Ако той ни пусне една ще ни разгони фамилията. Я да го запишем така - който ни пусне бомба печели в отговор де що имаме бомби. Да се знае за какво става въпрос"...
        Overkill му викат американците. Зъб за чене, око за две....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          До: "Мъртвата ръка"

          Не съм кибернетик,но идеята компютри да решават съдбата на милиони хора е страшна. Машините по-рядко откачат,но все пак се случва...
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X