Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Военните възможности на САЩ, самолетоносачи и ефективност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Военните възможности на САЩ, самолетоносачи и ефективност

    Да. Големи войници. Големи майстори да разтоварват стратегическите бомбардировачи върху селски сватби. Предполагам че се иска голямо мъжество, за да може 300 милионна страна с два милиона армия, да нападне Гранада, Панама, други мощни противници. И планини от току що отпечатани долари на палети, в двора на Генщаба на противника.
    На същите тия герои, не им отърва да нападнат даже Иран.
    Резилите им от двете световни войни не си струва и да се споменават. Висините на оперативното им изкуство се видяха в Цхинвали.
    Не ми се говори за убийци и варвари. Ставаше дума за военната им доктрина. За досегашните им проблеми, и за бъдещите. Които произтичат единствено от това, че са по принцип неспособни да воюват срещу равни. Срещу много по-малки са ербап, всички знаем.

  • #2
    До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Висините на оперативното им изкуство се видяха в Цхинвали.
    Хайде, хайде. Да не ти напомням кой стреля с ракети предназначени за комплексно тепане на АУГ срещу еднодръвките на грузинската брегова охрана...

    Коментар


    • #3
      До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

      Мисля че Стефан говореше за оперативното изкуство на американците в лицето на грузинците ?
      Може и да греша.
      Както и да е. Склонен съм да споря дали са се излагали американците в двете световни войни, както и дали не умеят да воюват. Но това е въпрос на друга тема.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

        Ми, много се изложиха срещу морския хегемон в Тихия и Индийския океан тогава... Пък в Европа как се изложиха... Това, ако не дадеш между 20 и 40 млн. собствени жертви си е чиста излагация.

        Коментар


        • #5
          До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

          Колеги дръжте Стефан по-далече от копчето за противопожарната система.

          Стефане когато се качих на борда на Американският самолетоносач Мидуей тогава разбрах за каква воена мощ на оная държава става въпрос.Вътре прожектираха и как това чудо живее в бойна готовност.Трябва да го видиш и ти. Сигурен съм че пак ще гледаш по същия начин когато се возихме на Силверадото с двата завиващи моста.Ако американците нямат добра армия не знам тогава на тази планета кой има.Колкото и да ти е криво такова е полужението в този момент.

          Тия дни ще изровя снимките и ще ги кача имаше интересни работи на тоя кораб.

          Коментар


          • #6
            До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

            Винаги съм твърдял че самолетоносачите са едно от най-висшите постижения на инженерното изкуство. От което ни най малко не следва че са оръжие. Сопа за пребиване на безпомощни малки държави - очевидно. Оръжие се съмнявам. Цялата АУГ е работа само за една руска подводница с Гранити.
            Разбира се. Стратегическото и оперативното изкуство, и тактическите умения на европейските армии, не струват и пет пари пред холивудска боза с бюджет 200 долара. А бомбардирането на училища и болници, и заливането с напалм на селата на ония с копията е висш пример за военна доблест. Да бяха спечелили поне една война - да ви повярвам. Ами те ходят далече, и трошат хорските къщи. Ама няма страшно, скоро и тяхното ще се чуе.

            Коментар


            • #7
              До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

              Аз не се съмнявам че са смъртоностна оръжейна платформа щото го видях на живо.Пред тая гад движат огромно количество най различни копърки и копъри да я пазят.Отделно самолети.Моля те само недей да хвалиш руските подводници те умират бързо и тихо без дори да има война още с чертожниците в тях.Как още не са пуснали неволно някоя ядрена ракета не знам.

              Коментар


              • #8
                До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                ...Как още не са пуснали неволно някоя ядрена ракета не знам.
                Ами отговорът е : пускали са

                " 8 September 1977: The Soviet submarine K-171, a Delta I class ballistic missile boat, accidentally jettisoned one of its missiles overboard into the Pacific Ocean near Kamchatka. Pressure had been building up in the missile launch tube causing the missile and its nuclear warhead to be ejected. Though initially classified as a Broken Arrow, the warhead was later located and recovered following an intense search."

                Ама америк. май са загубили повече.
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #9
                  До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

                  колкото и да се реформират в америка рано и ли късно ще има гражданска революция , те просто са задъхани от администрация всеки втори и половина , е наказан жистоко с лишаване от свобода , и за капак нямат какво да харчат вече , дано да не съм прав , америка се оказа във супер неизгодна позиция и начин на развитие
                  sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                  Коментар


                  • #10
                    До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

                    Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
                    колкото и да се реформират в америка рано и ли късно ще има гражданска революция , те просто са задъхани от администрация всеки втори и половина , е наказан жистоко с лишаване от свобода , и за капак нямат какво да харчат вече , дано да не съм прав , америка се оказа във супер неизгодна позиция и начин на развитие
                    Отдавна не бях виждал толкова точно описание на България
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

                      Аха, това е то АУГ. Самолетоносача с ескорта.
                      А Базалт - Гранит е единствената на света система, която служи за унищожаване на такива неща. Това не са прости ракети, а глутница. Цялата формация се държи организирано. Изкуствен интелект. Всички бръснат вълните, само една лети високо и разпределя целите на другите. Ако някакси успеят да я свалят, мястото и автоматично заема друга. Тая, която е в условия на най-слаби смущения. Атакуват групата от различни страни, всички цели едновременно. Ешелонират ги по размерите. За всеки случай по самолетоносача работят две или три. Няма отърване. Американците имат примерно 10 такива групи, едновременно боеготови са една трета. Другите са на ремонт след дежурство, и в резерв. На модернизация демек. А руснаците имат много лодки с такива комплекси. Макар че за всяка АУГ трябва една, и един изтребител, който пази голямата подводница. Денонощие до три, и всичко ще е свършило.

                      Коментар


                      • #12
                        До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

                        Големите лодки стават да плашат извън страната им но недай се боже конфликт някакъв да се пренесе на тяхна територия и нещата да станат многобройни махленски суматохи ще стане егати и сеира стадо хвъркати Ф-16 патрулират из градо ама тясно УАЗ по моторджийска пътека.

                        п.п. Мишоци винаги е имало и ще има, Тигрите са фира.
                        Венсеремос
                        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                        Коментар


                        • #13
                          До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

                          Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                          +1 мислиш верно


                          Сещам се за първия кръстоносен поход 300 иляди народ напред войска, отдзаде обоз, напред глад, прах и мрене, а назад бой кражба и ибанье обозо свърши. Тепърва се заражда и сръбския турбо фолк с главен певач княз Стефан помага човека на братята от Търново нали ще им става тъст пушки нема ама Козарев от Банско не е първийо партизанин, нема оправия европците вият гърците са си гърци обещават а после лажат нема пазари ГЛАД голем, заражда се хеви метъла вият и пак глад и мор. Най накрая Балканите минават половината ги нема при Бай Петър на опашка после ги почват мангалите сарацини некви МАЙКА дека са самолетоносачите- партизаните ги изнесоа на скрап както и да е че ги чекаме да се варнат че ги довършиме та с партизанщина сме си създали държавата Втората на Балканите не подред че там е немало EURO-та да ни описват сега. Американците и те кръстоносци го дават а историята е търкало с блокажи без блокажи па си се търкаля
                          Това го прочетох три пъти и нищо не разбрах...Явно съм ужасно тъп и двете висши ми идват в повече.....

                          Коментар


                          • #14
                            До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            А бомбардирането на училища и болници, и заливането с напалм на селата на ония с копията е висш пример за военна доблест. Да бяха спечелили поне една война - да ви повярвам. Ами те ходят далече, и трошат хорските къщи. Ама няма страшно, скоро и тяхното ще се чуе.
                            Да де, нали твоите любимци не срутиха Грозни.И хич не са убивали невинно население.Ама нали са си твоите хора, а от тях по велики няма.....Хич и да не си спомняме че са готови без да му мислят и своите да си жертват по театри и училища /и деца дори/, само и само да са си велики.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #15
                              До: В САЩ са на прага на революционни промени във военната доктрина...

                              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                              Да де, нали твоите любимци не срутиха Грозни.И хич не са убивали невинно население.Ама нали са си твоите хора, а от тях по велики няма.....Хич и да не си спомняме че са готови без да му мислят и своите да си жертват по театри и училища /и деца дори/, само и само да са си велики.

                              Отдавна не бях виждал толкова точно описание на американците
                              sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X